Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
En Etkili Kuş Kovucu Ürün Nedir ?
En etkili kuş kovucu ürününü seçmeden önce mutlaka kuşları da düşünmeniz gerekmektedir. Üretici firmalar kuşlara zarar vermeyen en etkili kuş kovucu ürünün cihazlar olduğunu söylemiştir. Kaliteli kuş kovan cihazlar sayesinde bulunduğunuz ortama kuşları sokmayabilirsiniz. Birçok kişi bu yöntemi kullanmaktadır ve yöntem yasal olarak da kanunlara uygundur. Cihaz insanlara ve kuşlara zarar vermemektedir. Çıkardığı ince sesi sadece kuşlar duyacaktır ve oraya yaklaşmayacaktır. Böylece kuşlar tehlike altında olmayacak ve yaşamlarını normal bir şekilde sürdürecektir.
En Etkili Kuş Kovucu Ürün Nerelerde Kullanılır?
Bu ürünlerin bazı camilerde kullanıldığı bilinmektedir ve ayrıca hava alanlarında uçakların kalkış ve iniş yerlerine yakın olan pistlerde bulunmaktadır. Bazı lüks restoranlar ve tarlalarına zarar vermesini engellemek için çiftçilerinde kullandığı bilinmektedir. Cihaz hem üst seviyede etki gösterirken hem de sağlığa ve yaşama etki yaratmamaktadır. Kuşlar normal bir şekilde yaşamlarını sürdürmeye devam etmektedir. Kuş kovma yöntemlerini seçerken mutlaka önce kuşları düşünmeniz gerekmektedir. Onların yaşamını etkileyecek yöntemlerden uzak durunuz.
En İyi Kuş Kaçırıcı Ürün Nedir ?
Kuşlar sürüler halinde yaşarlar ve zamanı gelince göç ederler. Kuşların devamlı olarak kullandığı kuş göç yolları ve bu yollar üzerinde dinlenme noktaları vardır. İnsanların sayısının artması ve sanayileşme ile kuşların yerleri bir nevi işgal edilmiştir. Kuşların ve insanların maddi ve manevi zarar görmemesi için kuş kaçırma sistemleri kullanılmaktadır. Sadece ses çıkararak kuşların bölgeden uzaklaşması sağlanmaktadır.
Kuş Kaçırıcı Sistemler İşe Yarıyor Mu ?
Kuş kaçırıcı sistemler, kuşların rahatsız olduğu sesleri çıkaran cihazların kullanımı oldukça çok tercih edilmektedir. Aynı şekilde kuşların konmasını ve yuva yapmasını engellemek için yansıtıcı aynalar ve kuş konmaz teller kullanılmaktadır. Kuşları korkutarak kaçırmak için eski bir yöntem olan korkulukta kullanılan kuş kaçırma yöntemleri arasındadır. Ancak efektif olması ve kesin sonuç almak için en iyi yöntem kuşlara da her hangi bir zararı olmayan elektronik rahatsız edici ses sistemleridir. Kuşların fabrika veya depoların çevrelerinde yiyecek bulmak için yuva yaptıkları ve kullandıkları yerlere bu sistem ile müdahale edilerek kuşların daha uzağa yuva yapmaları sağlanabilir.
Güvercinlerden Kurtulmak Mümkün Müdür ?
Güvercin kovmak için oldukça çeşitli sistemler geliştirilmekte ve satışa sunulmaktadır. Bunlar: granül, jel, sıvı, özel balon ve üç boyutlu maketler ve lazer kovucular olmak üzere beş çeşitten oluşmaktadır. Bu kovucuların hepsi ile güvercinlerden kurtulabilirsiniz. İnternetten iyi bir araştırma yaparak satışını yapan siteleri bulabilir online sipariş verebilir ya da yakınınızdaki eczanelerden güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Güvercin kovucu satın almak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Çeşitli korkulukları da internetten onilne olarak sipariş edebilir ya da pet marketlerde bulabilir ve satın alabilirsiniz.
Kargalardan Nasıl Kurtulabilirim ?
Karga kovucu olarak üretilen ve en çok tercih edilen cihazların başında kovucu hoparlörler geliyor. 8 ayrı kuş kovma sesi olan hoparlörlerden çıkan sesler doğalından farksız. Böylece zeki olan kargaları kandırıp kovalamak daha kolay. Sıvı olarak üretilen ve tamamen doğal içeriğe sahip olan karga kovucu sıvılar da kullanım alanı kolaylığıyla çokca tercih ediliyor. Kargaların damak zevklerini uymayan ve kesinlikle zehir içermeyen bu sıvılar konsantre yapıda satılıyor. Su ile karıştırılıp korumak istenen böygelere sıkılması yeterli oluyor. Gün ışığı veya suni ışık ile yanar döner özellik gösteren holografik folyo bantlar da kargaları korkutarak ortamdan uzaklaştırmaktadır.
Kuş Kirliliği ve Pislikleri Nasıl Önlenir ?
Özellikle kış aylarında balkonlarda ya da pencerelerde oluşan kuş pisliklerini temizlemek oldukça zordur. Çünkü kir soğuğun etkisiyle zemine daha fazla yapışır. Bu kirli görüntüyü temizleyebilmek için ise, ılık sudan faydalanabilirsiniz. Ilık su, kirin daha kolay çıkmasını sağlayacaktır. Ilık suyun kir üzerinde bir süre bekletilmesi de yine aynı şekilde kirin çıkmasını sağlar. Bu yöntem daha çok, yoğun kirler içindir. Bir diğer yöntem ise, diş fırçası yardımıyla kalan kalıntıları iyice çıkartmak olacaktır.
Kuş Kovucu Kuşkonmaz Tel Fiyatları Nelerdir ?
Siyah ve şeffaf renklerde olan kuşkonmaz tellerinin fiyatı belirlenirken adet 50 cm hesabına göre hareket ediliyor. Firmalar ve markalar arasında fiyat farklılığı olan kuşkonmaz teller ölçü ve uzunluğa göre fiyatlandırılıyor.
Kuşların Konması Nasıl Engellenir ?
Bu durumu yaşayan insanlara kolaylık sağlamak adına, birçok mağazada kuş konmasını engelleyen ürünler satılmaktadır. Bunun en bilinen örneği ise kuşkonmaz dikenleridir. Ancak bu ürünü almak istemeyen kişiler daha doğal yöntemler de deneyebilir. Örneğin farklı bir yöntem olarak, kuşların konduğu bölgeye ip yardımıyla herhangi bir cd asmak, kuşların konmasını engelleyecektir. Bunun sebebi ise, cd yansımasında kendisini gören kuşun korkması olacaktır.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın