Mari̇na Ve Li̇man Kuş Kontrol Si̇stemleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Marina ve Liman Kuş Kontrol Sistemleri
Marina ve Liman Kuş Kontrol Sistemleri

Tekne, Liman ve Gezi Teknelerinde Kuş Kovucu Ürün Kullanımı

Yatların bulunduğu marinalar ve lojistik ticari limanlar birçok şehrimizin önemli gelir kaynakları grubunda yer almaktadır. Fakat en yoğun kuş problemi yaşanan yerler arasında 1. sırada yer almaktadır. En basit örneği ile kuş dışkıları lüks yatların boyalarına inanılmaz zararlar vermektedir. Aynı zamanda taşıma riski bulunan bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Fakat plastik kuşkonmaz bariyer ürünümüz ile sizleri bu durumdan hızlı ve ekonomik biçimde kurtarıyoruz.

Kısacası marina ve limanlarda en çok problem yaşanan kuş türleri, balıkçıl kuşlardır. Bunlar; Martı, Karabatak, Yabani Güvercin, Kazlar, Ördekler, Leylek, Pelikan gibi birçok kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Buda doğal olarak marina ve limanlarda beslenme ve barınma amacı ile kuşların yuvalanmasına ve tünemelerine olanak sağlamaktadır. Bu canlılar marina ve limanlarda risk teşkil etmektedir. Bu kuşların göçlerine devam etmeleri gerekmektedir. Fakat ülkemizde taşan çöpler, yerlere atılan kesici delici içerik barındıran çöpler dolayısı ile kuşların ilgisini çekmektedir. Bunlar canlıların sağlığını olumsuz etkilemekle kalmayıp sizlere de hem sağlık açısından hem de maddi açıdan birçok zarar vermektedir. Plastik kuşkonmaz bariyer olarak adlandırılan etkili kuş caydırıcı ürünler ile sizler de onların zarar görmeden doğal habitatlarına dönmelerine katkı sağlayabilirsiniz. Ve sizleri çok büyük bir problemden kurtarmaya yardımcı olacaktır.


" Önceliğimiz her daim kuşların sağlığı ve onlara hiçbir zarar vermeden doğal yaşam alanlarına dönmelerini sağlamaktır. "


Tekneler, rıhtımlar ve yüzme platformları genellikle kuşlara bir sonraki öğünleri için mükemmel konumlardır. Kazlar, ördekler ve karabataklar gibi büyük kuşlar, martılar ve diğer kuşlar ile birlikte bu alanlarda oldukça karışıklık yaratabilir.

Marina ve Limanlarda Kuş Kontrol Ürünlerinin Kullanım Amacı Nedir ?

Tekneler ve Yapılar Üzerindeki Aşırı Kuş Hasarı Teknelerde ve deniz kenarındaki yapılarda tüneyen ve tüneyen kuşlar hızlı bir şekilde pahalı bir sıkıntı haline gelebilir. Kuş dışkılarının asidik doğası, tekne kaplamalarına, yayıcılara, pencere contalarına, yelkenlere, dıştan takma motorlara, sürgülü kapılara, güverte yüzeylerine ve anten dizilerine zarar verebilir. Kurutulmuş kuş pisliklerini temizlemek, tekne sahipleri ve deniz operatörleri için oldukça zor olabilir.

Kuşların Taşıdığı Sağlık Riskleri ve Tehlikeleri Nelerdir ?

Kuş dışkısı Salmonella, E-coli ve Batı Nil virüsü gibi bulaşıcı 60 hastalıktan herhangi birini taşıyabilir. Kurumuş kuş pislikleri havalandırıldığında, hastalık taşıyan virüs ve bakterileri teknelere,marinalara,limanlara yayabilirler. Kuş dışkısı, özellikle yüzeylerin genellikle ıslak olduğu teknelerde kayma ve düşme tehlikeleri yaratabilir.

Hangi Kuş Kontrol Ürünlerini Tercih Etmeliyiz ?

İdeal olarak, haşere kuşları teknenize veya rıhtıma gelmeden önce kuş kontrol önlemleri alınmalıdır. Proaktif bir yaklaşım, tahribatı ve oluşabilecek hasarı önlemenin en iyi yoludur. Bir sonraki en iyi taktik, kuşları fark edilir ürünler ile uzaklaştırmaktadır.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group kuş kontrolü alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın