Konutlarda Kuş Kontrol Si̇stemleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Konutlarda Kuş Kontrol Sistemleri
Konutlarda Kuş Kontrol Sistemleri

Konut ve Toplu Yaşam Alanlarında Kuş Kontrol Ürünleri Kullanımı

Günümüzde en çok kuş problemi konutlarda, gökdelenlerde ve alışveriş merkezlerinde yaşanmaktadır. Kuşlar yapıları gereği birçok hastalığa ev sahipliği yapmaktadır. bunlar doğal yaşam alanlarında bize sorun teşkil etmese de, doğal yaşam alanlarının azalması durumu ile bu canlılarda bizlerin yaşam alanlarına yuva yapmakta ve taşıdıkları hastalıkları bizlere bulaştırma riskini yaşatmaktadır. Önceliğimiz her zaman canlıların sağlığı ve onları doğal yaşam alanlarına onlara hiçbir zarar vermeden dönmelerine imkan sağlamaktır. 

Kuşlar Konutlarımızda Ne Gibi Bir Tehdit Oluşturmakta ?

Binalarda Yaşanan Kuş Problemi

Konutlarımızda kuşların konabileceği birçok alan mevcuttur. Fakat dışkıları ve döküntüleri ile bu alanlar bizler için risk teşkil etmektedir. Genel olarak çatı kısmında martı, güvercin, karga gibi büyük kuşlar tünemektedir. Balkon, veranda, pencere önlerine ise, güvercin, serçe, kırlangıç gibi orta büyüklükteki kuşlar tünemektedir. Bildiğiniz üzere, endüstriyel alanlarda kuş kontrol sistemleri yazımızda bahsettiğimiz " Kuş Dışkıları Binanın Ömrünü 5 Sene Azaltmaktadır " yazımız da yaşam alanlarımıza verilen zararı göz önüne sermektedir. Plastik kuşkonmaz bariyer olarak adlandırılan etkili kuş kovucu ürünümüz uzun yıllar süren ar-ge çalışmaları sonucu canlılara hiçbir zarar vermeden ve çevre dostu yapısı ile kuşları yaşam alanlarımızdan kesin olarak uzaklaştırmaktadır. Bu ürün doğal olarak kuş populasyonunun artmasına ve kuşların göç ederken yaşam alanlarımızı tercih etmeleri değil de doğal yaşam alanlarında mutlu yaşamalarına olanak sağlamaktadır. Bu hususta plastik kuşkonmaz bariyer ürünü önemli bir rol oynamaktadır.


" 2012'den Bu Yana Elektrik Direklerinde, Enerji Nakil Hatlarında ve Konutlarda Çarpılıp,  Zarar Görüp Telef Olan Kuş Sayısında Önemli Düşüş Sağladık. Onları Doğal Yaşam Alanlarına Dönmeleri ve Göç Ederken Zarar Görmeden Yollarına Devam Edebildiklerine Sayısız Katkı Sağladık. "


Konutlarda Kuş Problemi Dolayısı İle Yaşanması Olası Olaylar Nelerdir ?

Konutlar ve büyük sitelerde özellikle deniz bulunan bölgelerde konut ve site yöneticileri genellikle bir mülkün bakımından ve kiracılarının mutluluğu ve huzurundan sorumludur. Sorumlu oldukları bir mülkün kuşları rahatsız etmesi durumunda, kiracı bulmakta veya kiracı şikayetlerini ele almakta zorluk çekebilirler.

Ticari ya da toplu konut olsun, kuşlar kiracılar ve site yönetimi için rahatsız edici olabilir. Bir kuş probleminin rapor edilmesi, üzerinde işlem yapılmaması ve kiracılara bir tür zarar vermesi durumunda yönetim şirketi yükümlü olabilir. Örneğin, kuş pisliği ile bulaşıcı bir virüs veya kuş pisliği nedeniyle hastalığa neden olan bir bakteri ya da salgın hastalık bulaşması durumunda, kuş dışkılarına basıp bir kayma ve düşme olursa, yönetim şirketi para cezası veya dava riski altında olabilir.


Herdaim önceliğimiz kuş ve diğer canlıların sağlığı olmakla birlikte hedefimiz onlara hiçbir zarar vermeden, sizlerin şikayetlerine son vermek ve sağlığınızı riske edecek her türlü tehditten sizleri uzaklaştırmak ve sağlıklı yaşam alanları oluşturmanıza fırsat tanımaktır.


Konutların Hangi Bölgelerinde Kuş Problemi Yaşanmakta ?

 • Çatılar
 • Klima Motorları
 • Doğalgaz Boruları
 • Pencere pervazları
 • Site İçi Aydınlatmalar
 • Bina Su Olukları
 • Saçaklar
 • Balkonlarda
 • Korkuluk Duvarlarında
 • Yürüme Yollarında
 • Tabelalarda
 • Yarı Kapalı Alanlar gibi birçok alanda kuş kirliliği tehdit oluşturmaktadır.

Ekibimiz, konutlarda kuş kontrolü alanında 8 yılı aşkın deneyime sahiptir ve doğru kurulum ve temizlik için doğru ürünü seçmeye yardımcı olabilir.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group kuş kontrolü alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın