Endüstri̇yel Kuş Kontrol Si̇stemleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Endüstriyel Kuş Kontrol Sistemleri
Endüstriyel Kuş Kontrol Sistemleri

Endüstriyel Alanlarda Kuş Kontrol Sistemleri Kullanımı


Bildiğiniz üzere sağlık, gıda, plastik ve cam gibi ürünler endüstriyel alanlar ve fabrikalarda üretilmektedir. Bu alanlarda kuş kontrol oldukça önemlidir. İlk önceliğimiz her zaman canlıların sağlığı olmakla birlikte, bilimsel olarak birçok belge ile desteklenen bazı hususları göz ardı etmemiz gerekmektedir. Kuşlar göç eden canlılar olduğu için, virüs ve bakterileri vücudunda taşıyarak onları yaşam alanlarımıza taşıyabilmektedir. Bu durum hayati tehlike arz etmektedir. Kuşlara zarar vermeden onları daha mutlu olabilecekleri yaşam alanlarına döndürmekte plastik kuşkonmaz bariyer ürününün önemi oldukça yüksektir.


Endüstriyel Alanlarda Kuş Kirliliğine Nasıl Önlem Alabiliriz ?


Endüstriyel alanlar oldukça geniş bir kitledir. Fakat bina yapıları ve mimarileri birbirlerine benzemektedir. Özellikle yaz aylarında kuş popülasyonunun artması ile fabrika içlerinde yuvalanma, ya da ağır sanayi yerlerinde yuvalanıp telef olan birçok canlı mevcuttur. Biz bu duruma müdahale edip kuşların doğal yaşam alanlarına döndürmekte rol oynuyoruz. 2012 yılından bu yana sayısız kuş göçü, ve kuş popülasyonunun artmasına olanak sağlamış bulunuyoruz. Ülkemiz göç yolları üzerinde önemli bir yere sahiptir. Buda her yıl 5 milyar kuşun ülkemizden geçtiğini göstermektedir. Bu kuşlar herhangi bir virüs taşıyabilir ve bunları yaşam alanlarımıza kadar getirebilmektedir. Konutlarda kuş kontrol sistemleri yazımıza da göz atarak yaşam alanlarımızdan kuşları uzaklaştırma hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Endüstriyel alanlara dönmek gerekirse, tarım,sağlık,gıda gibi birçok hayati önem taşıyan değerlerimizin kuş dışkıları vb durumlarla karşı karşıya gelmesini istemeyiz. Büyük firmalar ise bu duruma plastik kuşkonmaz bariyer ürünü ile önlem almaktadır. Bu önlem hem kuş sağlığını tehdit edecek unsurları ortadan kaldırmakla birlikte kuş popülasyonunun artmasına da olanak sağlamaktadır. Fabrikaların dış cephelerinde ( çatı,veranda,güneşlik,pencere önleri, baca sistemleri, enerji nakil hatları, güneş enerji panelleri ) gibi birçok alanda sıklıkla kullanılması gerekmektedir. Endüstriyel alanlarda hijyen oldukça önemlidir. Günümüz şartlarında bu koşullar sağlanmaması durumunda taşınan virüs ve bakteriler hayatımızı oldukça tehlikeye atmaktadır. Bu durumdan hızlı ve düşük maliyetler ile kurtulmak isteyen üretim tesisleri ve fabrikalar için plastik kuışkonmaz bariyer ürünlerini kullanmaktadır.


Kuş Kovar Tel Hangi Endüstriyel Alanlarda Etkilidir ?


1- İnşaat Sektörü


Günümüzde yaşamlarımızı idame ettirdiğimiz konutlarımızın yapımında kullanılan beton, demir, çelik gibi tüm yapı malzemelerinin üretim tesislerinde bu ürünün kullanılmasını sıklıkla öneriyoruz. Nedeni ise, örnek vermek gerekirse bina çatı kenarlarını ele aldığımızda kuş dışkıları asidik bir yapıya sahip oldukları için, otomobil üzerinde bulunan ve oldukça sağlam olan boyaları dahi yakabildiği gibi, binalarımızıda kirletip dayanım sürelerini azaltabilmektedir. Yurtdışı kaynaklı okuduğumuz bir yazı içerisinde kuş dışkılarının yoğun olduğu yerlerde bina ömrünü yaklaşık 5 sene azalttığı incelenmiştir. Sadece boya ve betona da zarar vermekle kalmayıp, ahşap alanlarda oldukça büyük deformasyonlara sebebiyet verebilmektedir.


“ Kuşların Yaşam Alanı Bina Çatıları, Fabrikalar, Elektrik Telleri Değildir ! “


Bu canlıları doğal yaşam alanlarına döndürüp ekosisteme duyarlı olarak onların üremelerini arttırıp ölüm sayılarını düşürmemiz gerekmektedir.


2- Tabela Sistemleri


Tabelalarda ise sıklıkla karşılaştığımız kirliliğin sebebi kuşların doğal yaşam alanlarının gün geçtikçe azaltılması ve mimari yapıların yapılmasından dolayıdır. Kuşlar buldukları ilk alana yuvalama eğiliminde bulunan canlılardır. Fakat bu onlar içinde oldukça zararlıdır. Sağlıklı çıkan yavru sayısı gün geçtikçe azalmakta olup, göç eden kuş sayısı her yıl azalmaktadır. Tabela üzerlerinde kuşlara zarar vermeyen plastik kuşkonmaz bariyer ürünü uygulayarak maliyetsiz fakat hem canlı hayatını hemde insan hayatını göz ardı etmeden kuşları uzaklaştırabilirsiniz. Ve her ay temizlik masrafı çıkarmaktansa tek sefer uygulama ile uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde yaşamınıza devam edebilirsiniz.


3- Tarımsal Alanlar ( Öğütme ve Tahıl Ambarları )


Hayatımızın en önemli besin zincirini oluşturan tarım alanlarının ve hayvancılığın en önemli sorunlarından biri kuş problemleridir. Kuşlar binalara, makinalara, üretim tesislerine her yıl ciddi masraflar açabilmektedir. Bu durum kuş sağlığını da olumsuz etkilemektedir. Doğada yaşaması gereken kuşlar, fabrika içlerinde bina çatılarında telef olmaktadır. Tarımsal alanlarda mutlaka Kuş Kontrol Sistemleri kullanılmasını öneriyoruz. Her yıl maddi kayıplar yaşanmasına sebebiyet veren kuş kirliliği ve yuvalanma problemleri ile plastik kuşkonmaz bariyer ürününü kullanarak tahıl ambarlarınızı ve üretim tesislerinizi uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde koruma altına alabilirsiniz. Bu size ciddi oranda yardımcı olacak ve maddi kayıplarınızı minimuma indirgeyecektir.


4- Petrol ve Gaz Endüstrisi


Kuşlar her yıl petrol rezervlerine ve gaz dolum tesislerine ciddi oranda zarar vermektedir. Zararın boyunu her yıl yüz binlerce dolara tekabül etmektedir. Bu tesislerin yapısı gereği kuşların girip yuvalanabileceği alanlara sahiptir. Bu tesislerin içerisinde bulunan açık yapılar, kirişler, borular, podyumlar ve kuleler kuşlar için her yıl tünek görevi görmektedir. Fakat kuş dışkılarından tutun döküntüleri ile her yıl petrol tesislerine ciddi zararlara sebep olmaktadır. Bu tesisler canlılar içinde tehlike arz etmektedir. O yüzden kuşları doğal yaşam alanlarına döndürmekte üstün performans gösteren plastik kuşkonmaz bariyer ürününü petrol ve doğal gaz endüstrisinde de kullanılmasını sıklıkla önermekteyiz. Kuş dışkıları bir diğer açıdan bu tesislerde görev alan kişilerin hayati tehlike yaşamasına sebebiyet vermektedir. Basıp düşme, ayağı kayma, aniden önüne çıkan kuşlar ile korkup hayatını kaybetme riski yaşayan birçok insanıda bu durumlardan kurtarmaktadır.


Endüstriyel Alanlarda Genel Olarak Yaşanan Problemler Nelerdir ?


Zamanla, kuş yuvaları, dışkılar ve döküntüler bir tesisin mekanik ve elektrik bileşenlerinde önemli hasara neden olabilir. Kuş dışkısı vanaları sıkıştırabilir, anahtarları paslandırabilir ve göstergelere zarar verebilir. Kuş dışkısı, podyumlar, basamaklar ve merdivenlerdeki işçiler için tehlikeli kayma ve düşme tehlikeleri yaratabilir. Bu tek başına petrol ve gaz tesisleri için kuş kontrolünü en önemli öncelik haline getirir. Son olarak, kuş dışkısı ensefalit, salmonella, menenjit, hatta Batı Nil virüsü gibi 60 hastalıktan herhangi birini taşıyabilir.


Tesisiniz için Tercih Edilen Kuş Kontrol Stratejileri Nelerdir ?


İdeal olarak, rafineriler inşa edildiğinde kuş kontrol önlemleri kurulmalıdır. Müteahhitlerin çoğu zaten özel aletlere ve kaldırma ekipmanlarına erişebilir, bu nedenle bu aşamada kuş caydırıcılarının kurulması hem basit hem de ekonomiktir. Proaktif bir yaklaşım, haşere kuşlarını tünemek ve yuvalamak için yerleşmeden önce rafinerilerden ve göletlerden uzak tutabilir. Bir sonraki en iyi taktik, kuşları fark edilir görülmez caydırmaktır. Kuş kontrollerinin uygulanmasındaki gecikmeler, kuşların sadece daha fazla sayıda toplanmasına izin verecek ve bu da bunların kaldırılmasını zorlaştıracaktır.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group kuş kontrolü alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın