Havali̇manı Kuş Kontrol Si̇stemleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Havalimanı Kuş Kontrol Sistemleri
Havalimanı Kuş Kontrol Sistemleri

Havalimanlarında Yolcu, Mürettebat ve Uçakları Canlılara Zarar Vermeden Koruyun

Tüm havaalanları güvercinler, martılar, kazlar, ördekler, göç kuşları ve diğer türlerde ki kuşların neden olduğu tehditlere, tehlikelere ve rahatsızlıklara karşı savunmasızdır.

Havaalanlarında iki tür kuş problemi vardır; Uçaklar inişte ve iniş sırasında yapıların (terminaller, binalar ve pistler gibi) üzerinde ve çevresinde yaşanan kuş çarpmaları yaşanmaktadır. Havalimanı kuş problemlerinde plastik kuşkonmaz adlı ürün tercih edilmektedir. Bu ürün ile hem uçakların ve mürettebatın sağlığı riske girmemiş olup kuş ölümleri de minimuma inmektedir.

Havalimanlarında Kuş Kontrol Ürünleri Uygulamanın Gerekliliği Nedir ?

Havalimanlarında Kuş kontrol önlemleri hangarları, havaalanı yapılarını ve park edilmiş uçakları kuş dışkılarının yol açtığı hasar ve tehlikelerden koruyabilir. İniş esnasında kuş çarpmalarını durdurmak çok farklı ve zor bir olasılıktır. Ancak hava limanlarını kuşlar için çekici hale getirerek, ölümcle sonuçlanan kuş yuvalanmasının genel riskini azaltmaya yardımcı olabilirsiniz. Önceliğimiz kuş sağlığını dikkate alarak kuş ölümlerini minimuma indirmektir.

Kuşlar genellikle hangarların kirişlerinde tüner ve yuva yaparlar, kuş pislikleri, tüyler ve diğer yuvalama malzemelerini zeminlerde bırakırlar. Motor parçalarına bunların dökülmesi tehlikeli arızalara neden olabilir. Kuşların, hava girişlerinde ve egzoz sistemlerinde, motorun arızalanmasına neden olabilecek yuvalar oluşturduğu bilinmektedir. Kuş dışkısı asidik bir yapıda olduğu için pahalı boya işlerine zarar verebilir ve bakım ekipleri için tehlikeli kayma ve düşme tehlikeleri yaratabilir. Havaalanlarında plastik kuşkonmaz bariyer ürünü hangarları, terminalleri, jet yollarını ve diğer yapıları kuşların yarattığı tehlikelerden korumak için tasarlanmış farklı modellerde üretilen kuş kontrol ürünleridir.

Havaalanlarında Ne Tür Kuş Kontrol Ürünleri Uygulanmalı ?

Havaalanları için en etkili kuş kontrol sistemleri tipik olarak aşağıdakilerin tümünü içermelidir.

Öncelikle havalimanlarında kullanılacağı için dış hava şartlarına dayanıklı polikarbonat malzemeden üretilmiş olmalıdır. Uçak motorları dolayısı ile ve dış alanlarda uygulanacağı için UV koruması ve sıcaklığa dayanımı oldukça yüksek olması gerekmektedir. Beyazgül GROUP firmasının ürettiği plastik kuşkonmaz bariyer ürünü tüm şartları sağlamaktadır. Sevimli canlılara zarar vermeden onları zarar görebileceği ortamlardan kurtarıp doğal yaşam alanlarına dönmelerine büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Ürünümüz çevre dostu olup kuşların ve yaşam alanlarının sağlığını korumaktadır.

 

Ürün Teknik Özellikleri

1- En : 15 CM

2- Uzunluk : 50 CM

3- Yükseklik : 11.5 CM

4- Beyaz, Siyah ve Şeffaf Renk Seçeneği

5- 1D ve 4D Model Seçeneği ( 1D Model 50 CM'de 32 Adet Diken Sayısı, 4D Model de ise 50 CM'de 45 Adet Diken Sayısı )

Hangar ve Teknik Servis Alanlarında Kuş Kontrolü

Hangarlar, martılar ve güvercinler gibi kuş türleri için çekici tüneklenme ve yuvalama alanları sağlar. Hangarların içlerinde ve çatı alanlarında bulunan metal ve betonarme yapıların üzerlerinde tüneme ve yuvalama yapmaktadırlar. Kuşlara hangarlara erişim ve pistin yakınında yer alan tünek noktaları, uçakların kuş çarpması tehlikesini artırır. Kuş dışkısı da hasarlı uçaklar ve diğer ekipmanların yanı sıra ciddi güvenlik tehlikeleri de yaratabilir. Hangarlar için bir kuş kontrol çözümü olarak Plastik Kuşkonmaz Bariyer gibi kuş kontrol ürünlerini sık sık öneriyoruz. Uzman müşteri hizmetleri ekibimiz, havalimanınızın benzersiz kuş sorunlarına özgü öneriler de sağlayabilir.

Kuş Çarpması Riskini Azaltmak İçin Yapılması Gerekenler ?

Herhangi bir kuş kontrol sistemini en iyi şekilde etkin hale getirmek ve kuş çarpması riskini azaltmak için, havaalanlarının ayrıca genel hava limanını kuşlar için daha az çekici hale getirmesi gerekecektir. Havaalanları her türden kuş için caziptir çünkü tipik olarak yiyecek, su, yuvalama alanları ve yırtıcı hayvanlardan güvenlik bulabilirler.

Kuşları uzak tutmak için kullanılması gereken ikinci yöntem, havalimanı mülkünü yaşanmaz kılmaktır. Bunu tüm su, yiyecek ve barınak kaynaklarına kuşların erişemeyeceğinden emin olarak yaparsınız. Bu yöntemler uygulandığında, yapısal engeller gibi çeşitli kuş kontrol ürünlerini içeren bir kuş kontrol sisteminin kurulması, kuşlar için tüneklenme ve barınma alanlarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır. Bu da kuş popülasyonunun uçaklar tarafından azaltılmasını engellemektedir. 

Bir kuş kontrol sistemi havaalanlarında kuş popülasyonlarını azaltmanın ve dolayısıyla uçakları kuş çarpması riskinden daha güvenli hale getirmenin en etkili uzun vadeli yöntemi olarak görülür.

Havaalanı Kuş Kontrol Sistemleri İçin Uzman Görüşü ve Önerisi Alın

Havaalanı kuş kontrol sisteminiz, havalimanınızın büyüklüğü, dahil olan kuş türleri ve çevredeki ortam dahil olmak üzere durumunuza göre uyarlanmalıdır. Uzman müşteri hizmetleri ekibimiz aşağıdaki gibi soruları yanıtlamanıza yardımcı olabilir:

  • Kuş kontrolüne hangi alanlarda ihtiyacınız var ?
  • Hangi alanlarda hangi ürünleri tercih etmelisiniz ?
  • Uygulanacak tüm alanın metrajı nedir ?
  • Kurulum işlemleri nasıldır ?
  • Bir kuş kontrol uzmanı çağırmalı mısınız ?

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group kuş kontrolü alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın