Güneş Paneli̇ Kuş Kontrol Si̇stemleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Güneş Paneli Kuş Kontrol Sistemleri
Güneş Paneli Kuş Kontrol Sistemleri

Güneş Panellerinden Kuşları Uzaklaştırmak İçin Yapılması Gerekenler

2014’ten beri, evlerinize, firmalarınıza, tarımsal alanlarınıza güneş panelleri kurmak avantajlı hale geldi. Güneş panelleri hala bir yatırım olarak gözükse de , ev ve işyeri sahiplerinin yüzünü güldürüyor. Ancak güneş panelleri kurulurken birkaç detay gözden kaçırılmaktadır. Güneş paneli kurulumunda kuşların istilası ve göç eden canlılar olduğu unutuluyor. Kuşlar güneş panellerinin üzerine konma ve tüneme işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Dışkıları ile güneş panellerinin bazı bölümlerine zarar verebiliyorlar. Kuşların güneş panellerine verdikleri hasarı ve etkili güneş paneli kurulumu ve kuşlardan korunması hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Güneş panelleri, çevreyi korumamıza yardımcı olmanın yanı sıra, mülk sahiplerinin uzun vadede enerji maliyetlerinden büyük tasarruf etmelerine yardımcı olabilir. Yıllık enerji maliyetleri binlerce türk lirasını bulabilir ve bu da büyük bir mali yük oluşturur. Ülkenin birçok yerinde ılık, güneşli bahar günlerinde güneş panelleri, ortalama ev kullanımından daha fazla enerji üretebilir. Bu güç, kamu hizmeti şirketlerine geri satılabilir.

Sonuç olarak, güneş panellerinin tonlarca faydası vardır. Ancak bu ödülleri toplamak için panellerinize özen göstermeniz ve gelecek yıllar boyunca çalışacaklarından emin olmanız gerekir. Bu, güneş paneli kurulum koruması için bir planla başlar. Panellerinizin yüzeyini de yılda en az bir kez kapsamlı bir temizlik yapmanız gerekecek. Ayrıca, her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için onları kontrol ettirin. Kuşların yıkıcı gücüne dikkat etmenin bu kadar önemli olmasının bir nedeni de budur. Sonuçta, yatırımınızı boşa harcamak istemezsiniz !

Kuşlar Güneş Panellerine Nasıl Zarar Verebilir?

Çatıdaki güneş panellerinde tüneyen kuşlar

Güneş panelleri olan bir çatıya yerden baktığınızda panellerin düz durduğunu ve doğrudan binanın üzerinde olduğunu düşünebilirsiniz. Gerçekte, bir dizi platform üzerinde hafifçe yükseltilirler. Bu platformların çatınız ile kurulu paneller arasında oluşturduğu alan sadece birkaç santimdir. Bu, kuşların yuvalarını inşa etmeleri için yani, zarar vermeye başlayana kadar tamamen güvenli ve rahat bir yer yaratır.

Doğru Kuş Kontrolü ile Yatırımınızı Koruyun

Önleyici tedbirler almak her yuvayı engelleyemez ve her kuşu uzaklaştırmaz. Ama neyse ki, güneş paneli kurulumunuzun etrafındaki kuş popülasyonlarını kontrol etmek için birkaç yöntem kullanabilirsiniz. Güneş panelleri kurarken, aynı zamanda bazı kuş kontrol önlemlerinin kurulması akıllıca bir fikir olabilir.

Örneğin, bir güneş paneli koruma kiti takması için bir profesyonelden yardım alabilirsiniz. Bu kit, panellerinizi yıkımdan korurken kuşların panellerinizin altına girmesini önleyecek kuşkonmaz dikenleri içerir. En iyi yanı, bu kuş dikeninin yerden zar zor görülebilmesidir, bu nedenle göze batan bir şey yaratmayacaktır.

Sizlerin güneş panelleri büyük bir yatırımdır ve gelecek yıllar boyunca çalışacaklarından emin olmak istersiniz. Sonuçta, enerji maliyetlerinden tasarruf etmenize ve çevremizi korumanıza yardımcı olabilirler. Elbette bu, panellerinizi olası zararlardan korumak anlamına gelir. Güneş paneli kurulum koruma kiti ile istenmeyen yuvaları önleyebilirsiniz. Bununla birlikte, hala kuş sorunlarınız varsa, kuş dikenlerini uygulamak sizler için en etkili çözüm olacaktır. Bunlar kesinlikle evinizin yuva yapan kuşlara daha az çekici görünmesini sağlayacaktır!

Güneş Paneli Kuş Kontrol Sistemleri İçin Uzman Görüşü ve Önerisi Alın

Güneş paneli kuş kontrol sisteminiz, tesisinizin büyüklüğü, dahil olan kuş türleri ve çevredeki ortam dahil olmak üzere durumunuza göre uyarlanmalıdır. Uzman müşteri hizmetleri ekibimiz aşağıdaki gibi soruları yanıtlamanıza yardımcı olabilir:

  • Kuş kontrolüne hangi alanlarda ihtiyacınız var ?
  • Hangi alanlarda hangi ürünleri tercih etmelisiniz ?
  • Uygulanacak tüm alanın metrajı nedir ?
  • Kurulum işlemleri nasıldır ?
  • Bir kuş kontrol uzmanı çağırmalı mısınız ?

Kuş probleminizi çözmenize ve güneş panellerinizden uçan herkesin güvenli olduğundan emin olmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın