Çatınızdaki̇ Güverci̇nlerden Nasıl Kurtulursunuz
Buradasınız: Anasayfa / Blog
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Çatınızdaki Güvercinlerden Nasıl Kurtulursunuz
Bina çatılarınızda güvercin problemi yaşıyorsanız bu duruma plastik kuşkonmaz bariyer ile hızlıca önlem alabilirsiniz. Etkili kuş kovucu ürün olan kuşkonmaz ile sizlerde yaşam alanlarınızdan kuşları uzaklaştırabilirsiniz.
Çatınızdaki Güvercinlerden Nasıl Kurtulursunuz

Çatınızdaki Güvercinlerden Nasıl kurtulursunuz ?

Ülkemizde güvercinler gittiğiniz her yerde gözlemlenebilmektedir. Onları çatınızda, balkonlarda, pencere önlerinde, bacalarda, su oluklarında, aydınlatma direklerinde, bina parapetlerinde, güneş panellerinde görebilirsiniz. Güvercinler sadece çok gürültülü olmakla kalmaz, aynı zamanda çatı kiremitlerinize çok fazla kirlilik ve pahalı hasarlar da verebilirler. Dahası, dışkıları hastalık taşıyabilir ve sinek, böcek ve fare gibi haşereleri mülkünüze çekebilir ve bu da sizi başka bir sorunla karşı karşıya bırakabilir.

En önemli hususlardan bir tanesi ise kuşlardan insanlara ( insanların yaşam alanlarına ) taşınan salgın hastalık riskleridir. Bunların birçoğu ölümcül hastalıklardır. Güvercinler vücutlarında 60’ı aşkın hastalık taşıyabilmektedir. Bunları dışkılar, tüyler, döküntüler, yuva malzemeleri ile yaşam alanlarımıza kadar taşımaktadırlar. Hijyen açısından bir çok problem yaratan bu canlılar balkonlarınızı, pencere önlerini kirleterek sağlığınızı riske etmektedirler. Sizler de bu hastalıklardan korunmak için dışkı, tüy vb alanları temizlerken dayanıklı eldiven, koruyucu gözlük ve maske kullanmanızı kesinlikle öneriyoruz.

Güvercinlerden Nasıl Kurtulurum?

Güvercinlerden ve diğer kuşlardan kurtulmak için yaygın olarak önerilen bazı ev ilaçları vardır, ancak bunlar genellikle pratikte etkisizdir.

Plastik Kuşkonmaz İle Güvercinlerden Kurtulabilir miyim ?

Kesinlikle evet, plastik kuşkonmaz bariyer ürünü çatı gibi alanlarda pencere önlerinde fiziksel bir bariyer görevi görerek kuşların konabilecekleri alanları koruma altına alır. Kuşlar ürünü gördükten sonra oraya konmaya teşebbüs dahi etmezler. Oradan hızlıca uzaklaşır ve bir daha gelmezler. Diken şeklinde olması sizleri korkutmasın ürün canlılara herhangi bir zarar vermez. Fiziksel bariyer olduğu için kuşlar bunu görecek ve yaklaşmayacaklardır.

Çeşitli Baharat ve Kokular İle Güvercinlerden Kurtulabilir miyim ?

Biber tozu, biber ve tarçın gibi baharatlar güvercin, kuş kovucu olarak lanse edilmiştir. Ne yazık ki, etkili bir çözüm olmaktan çok uzaktırlar. Ayrıca yağmurla yıkanıp güçlerini kaybettikleri için bunları çok sık uygulamanız gerekecek. Her hafta sonu daha fazla baharat serpmek için çatınıza çıkmak, en azından söylemek gerekirse, sizleri oldukça zahmete sokacaktır.

Yırtıcı Hayvan Figürleri Güvercinleri Korkutur mu ?

Genellikle bir sürede olsa korkutmaktadır. Fakat bunların yerlerini sürekli değiştirmeniz gerekli çünkü güvercinler oldukça akıllı canlılardır. Sürekli aynı yerde duran figürü bir süre sonra tehlike olarak algılamayacaktır. Yırtıcı kuşların heykelleri veya hafif uçurtmaların, çatınızda yuva yapan güvercinleri durdurmak için güvercin kovucu, kuş caydırıcı olarak kullanıldığı bilinmektedir.

Yapışkan şeyler Uygulayarak Güvercinlerden Kurtulur muyum?

Çevre açısından güvenli jel kovucu veya bal gibi yapışkan maddeler, kaygan tabakası nedeniyle güvercinlerin ve diğer kuşların çatınıza tünemesini önlemek için denenen başka bir geçici çözümdür. Ancak baharatlarda olduğu gibi, etkinliğini korumak için bu yöntemin yeniden uygulanması gerekir - ve ilk etapta çok etkili değildir. Kendinize zarar verebileceğinizden ve muhtemelen çatınıza daha da fazla zarar verebileceğinizden, çatınıza çıkmaya devam etmek sadece elverişsiz olmakla kalmaz, aynı zamanda potansiyel olarak tehlikelidir. Emin değilseniz, kuşları çatınızdan uzak tutabilecek uzmanlarla konuşun.

Güvercinleri Bahçenizden Nasıl Uzak Tutabilirsiniz?

Güvercinleri ve diğer kuşları uzak tutmak için ultrasonik cihazlar ; Bu cihazlar haşere kontrol şirketleri tarafından kurulabilir ve biz insanların duyamayacağı, ancak sinir bozucu güvercinler ve diğer kuşlar için ses dalgaları üreten etkili kuş kovuculardır bu onlar için can sıkıcıdır. Bu cihaz etkili olabilir ve yüksek frekans, kuşların kalacak başka bir yer bulmasını sağlamanın kesin bir yolu olacaktır. Ucuz ürünler etkisiz olup profesyonel ürün kullanmanızı önermekteyiz.

Evcil Hayvanlarım Güvercinleri Caydırabilir mi?

Bir köpeğiniz veya kediniz varsa, kuş sorununa bir dereceye kadar yardımcı olabilirler, ancak büyük olasılıkla, sevgili evcil hayvanlarınız üzerinde sahip oldukları yükseklik avantajı nedeniyle kuşlar çok fazla uzaklaşmayacaklardır.

Korkuluk Kullanmak Kuşları Korkutur mu ?

Ön veya arka bahçenize korkuluk takmak güvercinlerin bu figürü gördüğü her yerde yırtıcı kuş tuzağına benzer bir fikirdir. Aynı zamanda, özellikle kuşlar buna alışınca, benzer bir miktarda çok az etkililiğe sahiptir. Bununla birlikte kuş kovucu şerit kullanımınıda önermekteyiz. Bunlar kombin kullanılması gereken ürünlerdir. Anca o şekilde etki alabilirsiniz.

Çatıda Neden Güvercinler Var ?

Çatınızda olağandışı miktarda güvercin fark ettiyseniz, muhtemelen yakınlarda bir yiyecek ve su kaynağı vardır. Bu kaynakların farkındaysanız, onları kaldırın onlardan kurtulmak istiyorsanız güvercinleri ve kuşları beslememek önemlidir. Güvercinler ve genel olarak tüm kuşlar çim tohumlarını, meyveleri ve evcil hayvanınızın yemeklerini severler buda onları beslendikten sonra o bölgede yakın konaklama yerleri aramaya yöneltir.

Çatınıza erişim noktaları, çatınızda bu kadar çok güvercin görmenizin nedeni olabilir. Bu alan onlara sıcak ve yırtıcılardan korunabilecekleri ideal üreme alanı sağlar.

Kuş Kontrolü İçin Ne Yapılmalı ?

1- Profesyonel Ürün Tedarik Edin

2- Uzman Kişilerden Uygulama Yardımı Alın

3- Temel DIY Kuş Önleme Yöntemleri Kullanın

4- Gıda Kaynaklarını Uzak Tutun

5- Kuş Kovucu Ürünler Tercih Edin

6- Meyve Veren Ağaçlara Kuş Filesi İle Önlem Alın

7- Bacalarınızdan Girişleri Engelleyin

8- Kuş Besleyen Komşularınızı Uyarın

Kuş kontrolü için haşere uzmanlarını ne zaman aramalıyım?

Kendin yap çözümleri işe yaramazsa, haşere canlılara son verebilecek yerel haşere kontrolü firmalarından yardım alın. www.kuskovucular.net olarak güvercinleri çatınızdan uzak tutacak, yaşam alanlarınızı dağınık, kirlilik ve hasarsız tutacak etkin ve verimli çözümler sunuyoruz.

Güvercin Kovucu Ürün Çeşitleri

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 1D Model ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Ekonomik fiyatı ile genel olarak yüksek metrajlı havalimanı, fabrika, depolama tesisi gibi alanlarda tercih edilmektedir. Şeffaf, Siyah ve Gri renkli üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 3D Model ( 42 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 42 adettir. Genellikle enerji nakil hatlarında, leyleklerin yuva yapıp elektrik yüzünden telef olmalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Ev ve işyeri kullanımına da uygundur. Diken sayısının en yüksek adete sahip olması nedeni ile en etkili üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Paslanmaz Çelik Kuşkonmaz Bariyer ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Yüksek fiyatı ile genel olarak AVM, Otel, Elektrik Direkleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Polikarbon taban üzerine çelik dikenler uygulanmıştır.

Profesyoneller Kuşları Çatınızdan Nasıl Uzak Tutar ?

Kuş ağı; Güvercinlerin kolonileşmesini önlemek için kuş ağı etkili bir yöntemdir. Ağ, çok çeşitli boyutlarda gelir, bu nedenle bu önleyici, bir binanın herhangi bir boyutuna uygun hale getirilebilir. Güvercinleri, sığırcıkları veya serçeleri hariç tutmak için ağdaki ızgaraların, haşere sorunlarınızın hariç tutulmasını sağlamak için en uygun boyutta olmasını sağlayacağız. Bu yöntem, kuşların potansiyel olarak yuva yapabileceği bina cephelerini, düz çatıları, balkonları, heykelleri ve dekoratif süslemeleri korumak için kullanılabilir.

Kuşkonmaz Bariyer: Aslında insancıl bir kuş kontrol çözümüdür ve oldukça etkilidir. Bu ekipman, güvercinlerin ve diğer kuşların yuva yapabileceği herhangi bir doğrusal yüzeye kurulabilir.

Kuş Teli: Aynı zamanda güvercin önleyici tel olarak da bilinir, fabrikalar, havaalanları ve depolama tesisleri gibi büyük kuruluşlar için idealdir ve herhangi bir güvercin veya kuş istilasını ortadan kaldıracak ayrı bir çözüm sunar. Bu yöntemin görsel etkisi düşüktür ve eldeki sorunu ustaca çözecektir.

Ses Cihazları: Bu, yoğun olarak kolonize edilmiş mülklerin çevresinde kullanılır. Çıkardıkları sesler ile kuşları rahatsız eder ve onların uzaklaşmasına katkı sağlar. Bu kuşa zarar vermez, sadece kuşu başka bir yere gitmeye teşvik eder.   

Kuş Kontrolü İçin Gereken İşlem Aşamalarını Gözden Geçirin

Aşağıdaki grafik, kuşların azaltılması için çeşitli seçeneklerin bir özetini sunmaktadır. İşlem aşamaları bu şekilde olduğunda ürünlerden alacağınız etki oldukça artacaktır. Ve kuş kontrolünde artık bir profesyonel olabilirsiniz. ( FOTOĞRAFI BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN )

Güvercinleri Bahçenizden ve Balkonunuzdan Uzak Tutmak İçin Yapılması Gerekenler

Bahçe mobilyanızda, verandada veya balkonda güvercin veya herhangi bir kuş pisliği bulmak son derece rahatsız edici ve temizlenmesi zor olabilir. Muhtemelen daha kalıcı bir çözüm uygulayabilecek bir profesyonele başvurmanız gerekecek. Zararlılarınızdan kurtulacak ve geri dönmelerini engelleyecek daha fazla bilgi veya birinci sınıf hizmetler için bugün deneyimli profesyonellerle konuşun problem yaşadığınız alana özel çözümler ile firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Güvercin Kontrolü Konusunda Yardıma Mı İhtiyacınız Var ?

Güvercinlerden uzak bir ortam için etkili ve insancıl çözümler sunan Beyazgül Group , Türkiye’nin en büyük kuş kontrol ürünleri üreticisi ve dağıtıcısıdır. Şirket, bu ve diğer kuş kontrol önlemleri konusunda yardıma ihtiyacı olanlara ürün tavsiyesi, bilgi ve ürün satışı hizmetleri vermektedir.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın