Kargaları Korkutup Uzaklaştırmanın 8 Yöntemi̇
Buradasınız: Anasayfa / Blog
1 Mayıs 2022, Pazar
Kargaları Korkutup Uzaklaştırmanın 8 Yöntemi
Kargaları uzaklaştırmak için hangi yöntemleri nasıl kullanıyorsunuz? Bu sinir bozucu haşere kuşları kovmanın çeşitli yöntemlerini tartışacağız ! Hadi inceleyelim.
Kargaları Korkutup Uzaklaştırmanın 8 Yöntemi

Kargaları Korkutup Uzaklaştırmanın 8 Yolu Ve Nasıl Kullanılacağı Hakkında İpuçları

Kargalar, corvidae kuş ailesinin bir üyesidir. Bu son derece zeki kuşlar ayrıca kuzgunları, alakargaları ve saksağanları da içerir. Mülkünüzde fazla rahat olmalarına izin verirseniz, gerçek bir baş belası olabilirler!

Kargaları korkutup kaçırmak, çoğu geleneksel taktiği kolayca anlayacakları ve geri gelmeye devam edecekleri için yüksek zekaları nedeniyle gerçek bir meydan okuma olabilir. Ancak, yemler, kuşkonmaz bariyer, kuş jeli, kovucu spreyler, kuş ağları ve parlak caydırıcılar, kuş kovucu balonlar ile kargaları etkili bir şekilde korkutabilirsiniz. Peki, kargaları uzaklaştırmak için bu yöntemleri nasıl kullanıyorsunuz? Bu sinir bozucu haşere kuşları kovmanın çeşitli yöntemlerini tartışacağız! Hadi inceleyelim.

Uzman Kuş Kontrol Ekibimizin Önerdiği En Etkili Ürünler ;

Plastik Kuşkonmaz Bariyer ürünleri ile minimum maliyet ve maksimum etki ile hızlıca kargaları yaşam alanlarınızdan uzaklaştırabilirsiniz. 0553 859 59 59 sipariş ve bilgi hattımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


“ Önceliğimiz Kanatlı Canlılara Zarar Vermeden Onların Daha Mutlu Yaşayıp, Nesillerini Devam Ettirebilecekleri Doğal Yaşam Alanlarına Dönmelerine Katkı Sağlamaktır. 2012 Yılında Bu Yana Elektrik Telleri, Fabrika Atıkları, İnsancıl Olmayan Kuş Kontrol Sistemleri İle Telef Edilen Kuşların Ölüm Oranlarını %70’e Yakın Azaltmış Bulunuyoruz. "

Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 


Kargalar Nelerden Korkar?

Kargalar yeni olan her şeyden ve yırtıcılardan korkarlar. Bununla birlikte, zekaları aynı zamanda onları çok uyumlu hale getirir, bir zamanlar onları korkutmak için işe yarayan pek çok şey çabucak hiçbir şeye dönüşmez. Örneğin korkuluklar, dekorasyondan başka bir işe yaramamıştır.

Korkuluklar etkilerini kaybettiler ve artık kargalar onları tünemek için kullanacak. Kargalar, neden öldüklerini keşfetmek için diğer ölü kargaları bile araştırır, böylelikle hareketsiz şeylerden korkmazlar.

Alaycı kuşları daha önce izlediyseniz, muhtemelen onların bir veya iki karga kovaladığını görmüşsünüzdür. Bu kuşlar süper bölgeseldir ve yuvalarına yaklaşırlarsa kendi boyutlarının iki katı olan kuşları kovalarlar. Yani kargaların alaycı kuşlardan korktuğunu söyleyebilirsiniz.

İnsanlar ayrıca kargaları da korkutuyor, onların en büyük yırtıcısı olduğumuz düşünülürse bu mantıklı. Kargalar, kendilerine yanlış yapan insanlara bile kin beslerler ve onları nesiller boyu aktarırlar.

Doğal yırtıcılar, kargaların korktuğu başka bir şeydir. Tuzakları kullanmak, tuzakların sahte olduğunu anlayana kadar yardımcı oluyor gibi görünüyor ve onları hareket ettirmek kaçınılmaz olanı uzatmaya yardımcı olacak. Başka bir seçenek de, baykuşları bahçenize çekmek ve kargaları caydırmak için bir baykuş evi yerleştirmektir.

Kargaların da bazı ortak doğal yırtıcıları ve düşmanları vardır .

Kargaları Nasıl Korkutursunuz?

İşte bu milyon dolarlık bir soru. Kargalar kuşlardır, bu yüzden onları caydırmak için yapabileceğiniz hemen hemen her şey diğer kuşları da kovalayacaktır. Ne yazık ki, kayıp bir dava gibi görünüyor.

Kargalardan kurtulmak çok zor olduğu için onlarla yaşamayı öğrenmek daha kolay olabilir. Kargaların etrafındaki hayatı çok keyifli hale getirmenin birçok yolu vardır ve bu kuşları tıpkı bir ötücü kuş gibi sevmeyi öğrenebilirsiniz!

Kargaları beslemek, onları yuvalara ve çöplere baskın yapmaktan caydırır. Kargalar, mısır ve yemek kurdu da dahil olmak üzere çeşitli yiyecekleri sever ! Bu onları beslemeyi çok kolaylaştırır. Kargaları beslerken, sonunda bir ton karganın evinize atıştırmalık için geleceğini unutmayın. Bunun nedeni birbirleriyle iletişim kurmalarıdır. Öyleyse mahallenin karga mekânı olmaya hazırlanın!

Aslında, kargalarla arkadaş olmanın faydaları vardır. Kargalar kin besler, ama aynı zamanda kibar olanları da hatırlar. Sık sık sevdikleri insanlara hediyeler getirirler ve onları beslemek sizi listelerinin başında yapar! Kargaların yuvalara baskın yapmasını önlemeye yardımcı olmak için bir kuş evi düşünün. Bir kuş yuvası yardımcı olacaktır çünkü her türün belirli bir delik boyutuna ihtiyacı vardır ve çoğunlukla kargalar giremez.

Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, kargaları nasıl uzak tutacağınıza ilişkin kılavuzumuzu okuyun. " Karga Kovucu Ürünler "

Kargaların Uzaklaşmasını Nasıl Sağlarsınız?

Kargalar çok karmaşık kuşlardır ve yüksek zekaları nedeniyle cesaretini kırmak zor olabilir! Ayrıca kin beslerler, bu yüzden onları caydırmak için nasıl yaklaştığınıza dikkat edin.

Kargaları Korkutup Kaçırmak İçin Kullanabileceğiniz Kovucu Ürünler:

 • Tuzaklar
 • Karga Kovucu Dikenler
 • Kuş Jeli
 • Kovucu Sprey
 • Kuş Ağı
 • Ultrasonik Ses Cihazları
 • Yansıtıcı kuş Caydırıcıları
 • Kuş Kovucu Balon

Gibi birçok kuş kontrol ürünü etkili olmakla birlikte, kuş kovucu dikenler hariç bu çözümler çoğunlukla geçicidir. Plastik kuşkonmaz olarak bilinen bu dikenler fiziksel bir bariyer görevi görür ve uygulandığı yerde 7/24 çalışırlar. Diğer yöntemlerde ise kargalar gerçek bir tehlike olmadığını çabucak anlayacak ve hemen geri dönecekler.

1- Tuzaklar: Etrafta kalmalarını engellemek için atmacalar, baykuşlar ve hatta ölü kargalar gibi çeşitli yem avcılarını kullanabilirsiniz. Kargalar kendilerini güvende hissetmek isterler, bu yüzden onları uzak tutmanın en iyi yolu bir yırtıcı olduğunu düşündürmektir. Binalarda karga kontrolü için Plastik Baykuş Korkuluk Heykeli adlı ürün kullanılabilir fakat belli bir süre sonra kuşlar buna alışacaktır.

Korkuluklar geçmişte kaldı! Bunun nedeni, kargaların bilgiyi aktarmasıdır, bu yüzden korkulukların insan olmadığını bilirler.

2- Kuş Kovucu Dikenler: kuşların tünemesini önlemeye yardımcı olmak için binalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kuşların çatıya tünemesini, pencere önlerine konmasını, balkonlarda kuş kontrolü sağlamak için tercih edilir. En etkili kuş kovucu ürün olarak bilinmektedir ve böylece kuşların tünemesini engellerler. Kargaların yuva aramak için tüneyecek yerlere ihtiyacı vardır.

3- Kuş Jeli: kuşları inişten caydırmak için kullanılan şeffaf yapışkan bir jeldir. Jelin yapışkanlığından hoşlanmazlar ve olduğu yere inmezler. Yeniden uygulanması gerekiyor, bu yüzden gayretli değilseniz işe yaramayabilir.  

4- Kuş Kovucu Sprey: Piyasada çeşitli kovucu spreyler bulunmaktadır. Tek sorun, nadiren kuşlar üzerinde etki göstermektedir. Etkisi geçicidir. Maliyetli bir üründür. Sürekli uygulamak gerekir.

5- Kuş Ağları: Kargaların bahçenizde yiyebilecekleri şeyleri kapatabilir. Bu ağlar, kuşları alandan uzaklaştırarak çalışır, ancak kuşlar ve diğer hayvanlar ağın içine dolanabileceğinden dikkatli olun. Kimse masum hayvanlara zarar vermek istemez, bu yüzden bu dikkate alınması gereken bir şeydir.

6- Ultrasonik Ses Cihazları: Bu ürün kuşları caydırmak için harika olabilir, ancak uzun vadede güvenilmez olabilecekleri için benim favori yöntemim değiller. Daha fazla bilgi için buradaki rehberimiz olan Karga Kovucu Ürünler makalemize bir göz atın .

7- Yansıtıcı Kuş Kovucular: Popüler inanışın aksine, kargalar parlak nesnelerden hoşlanmazlar çünkü görüşlerini bozarlar. Mülkünüzün etrafına parlak bant veya pasta kutuları eklemek, kargaları ve şahinler gibi diğer kuşları uzak tutmaya yardımcı olabilir. Bu, şahinlerin tavuklarını öldürmesini veya kargaların yiyecekleri çalmasını istemeyen, tavuk gibi hayvanları olan insanlar için iyi olabilir.

8- Kuş Kovucu Balon: 3’lü paket halinde satılmaktadır. Sarı, kırmızı vb renktedir. Balon üzerinde korkutucu göz figürü bulunmaktadır. Eğer ki rüzgar alan bir yerde ise ve hareket ederse daha etkili olduğu bilinmektedir. Belirli aralıklar ile yerlerinin değiştirilmesi gerekmektedir.

Kargalardan Kurtulmak İçin İzlenmesi Gereken İşlem Adımları

Kargalar ile mücadele basit bir işlem değildir. Belirli işlem aşamalarını sağlamanız gerekmektedir. Kuş kovucu ürünlerimizden tam verimi alabilmek için aşağıdaki tablodaki işlem aşamalarını birebir uygulayıp bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Bu şekilde sizler için en etkili ürün önerimizi yapabiliriz.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Kargalar Hangi Kokulardan Nefret Eder?

Kargaların koku alma duyusu varken diğer hayvanlar kadar iyi koku alamazlar. Anatomileri nedeniyle hala hassas solunum sistemlerine sahiptirler. Bununla birlikte, güçlü kokular onları caydırır.

 • Karanfil Yağı

Karanfil yağı komik derecede güçlüdür. Ayrıca cilde eklendiğinde uyuşturur ve genellikle birçok kovucunun bir bileşenidir.

 • Nane Yağı

Nane yağı burun boşluklarımızı karıştırır ve kuşları tahriş edebilir ve sonunda onları kovar.

 • Sedir

Sedir aslında tüm hayvanlar için kötüdür. Evcil hayvan yatağı olarak satılsa da asla hayvanlarınız için kullanmamalısınız. Toz ve kokudan rahatsız olmak istemeyeceklerinden sedir kullanmak kargaları kovalayabilir.

 • Sarımsak

Sarımsak başka bir rahatsız edici, keskin kokudur. Bu, burun boşluklarımızı yakar ve kargaları da tahriş eder!

 • Limon Yağı

Limon ayrıca çok güçlü olabilir ve kargaların etrafta dolaşmasını engellemeye yardımcı olabilir!

Bazıları, acı biber kullanmanın kargaları caydıracağını iddia ediyor. Bununla birlikte, bu yanlıştır ve kuşlar hakkında eğlenceli bir gerçek, biberleri acı yapan bileşik olan kapsaisinin tadına bakamamaları. Bu nedenle, sincapları yemekten caydıracağı için bazı kuş tohumlarına eklenir.

Kargaları Çatınızdan Uzak Tutun

Çatınızda kargalar çok can sıkıcı olabilir. Duvarlarına kaka yapmalarından bahsetmiyorum bile! Komşular olarak kargalarla uğraşmak zor olsa da, temelde oda arkadaşı olan kargalar sadece gürültü ve kirliliğe neden olurlar. Bu kuşlar çatınıza tüneyecek ve durmadan gürültü yaratacak. Ses, özellikle evdeyseniz ve gününüzü dizi izleyerek eğlenmeye çalışıyorsanız rahatsız edici olabilir. Bu karşılaştığınız bir sorunsa, şanslısınız! Kuş kovucu bariyer bu sorun için harikadır çünkü onları kuşların tünemeye çalışabileceği binalara yerleştirebilirsiniz. Bu sivri uçlar kuşların inmesine olanak tanımaz ve o bölgeden hızlıca ayrılırlar.

Kuş Kovucu Bariyer Çeşitleri ( En etkili yöntem )

Resmi büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Kargalar çatınızdaki delikleri gagalayabilir, bu korkunç bir hasara neden olabilir ve yeni bir çatının fiyatı düşünüldüğünde, çatınızın bu uçan haşereler tarafından işgal edilmesini istememek çok mantıklı!  Kuş dışkıları bina ömrünü yarı yarıya azaltmaktadır. O kadar etkilidir!

Diğer kuşları kovmakla ilgileniyorsanız, burada kuşlar için en iyi kuş kovucu ürün seçimi ile ilgili kılavuzumuzu okuyun ;

Kargalar Ne Yer?

Kargalar fırsatçı omnivorlardır. Bu, bulabildikleri her şeyden çeşitli bir diyet yedikleri anlamına gelir. Bu onlar için harika, bizim için tamamen harika değil.  Kargalar çöpünüzü yiyecek ve ortalığı karıştıracak. Onları lezzetli atıştırmalıklar için çöp toplayan çöplüklerde görebilirsiniz. Bu kuşların çöpünüzü temizlemesini önlemek kolaydır. Her şeyi kapalı tutmanız gerekiyor. Kapak yoksa içeri girerler.

Kargalar ayrıca ölü bir hayvan olan leşi de yerler. Genellikle yoldaki ölümleri ve diğer zaten ölü hayvanları seçerler. Bu, fareler gibi zararlıları zehirlememek için harika bir nedendir çünkü diğer hayvanlar bazen onları daha sonra yer ve eğer kirlenirlerse bir sonraki hayvana zarar verebilir. Kargaların yemek için yaptığı bir başka harika şey de ceviz yemeleridir. Ne düşündüğünüzü biliyorum, bir karga cevizi nasıl kırar ? Eh, elleri veya güçlü gagaları yok, bu yüzden bu cevizleri alıp yollara atarlar bu durumda araçlar zarar görebilir.

Bir çoğunun kargalarla ilgili en büyük şikayeti, ekinleri ve bahçeleri nasıl yok ettikleridir. Bu doğru, ancak bu kuşların sadece kolay bir yemek aradıklarını ve tarımsal olarak yetiştirilen mahsullerin onlar için kolay olduğunu da anlamalısınız. Çiftçiler, parlak nesneler ve sesler kullanarak bu kuşları caydırmaya yardımcı olabilir. Çiftçiler için bununla mücadele etmenin bir yolu, çiftlik hayvanlarının koruyucu köpekleridir. Bu köpekler, sürülerini inanılmaz derecede korudukları için kargaları kovalayarak yardımcı olacaklar!

İnsanlar olarak hayatımızın etkilediği hayvanlar arasında yaşadığımızı anlamak önemlidir. Kargalar, aramızda yaşamayı öğrenerek yaşam alanlarının yok edilmesine hızla uyum sağlıyor.

Kargalar Konuşur Mu?

Kargaların vücut boyutlarına kıyasla büyük bir beyni vardır. Bu onları son derece zeki yapar! Kargalar yüksek sözel becerilere sahiptir ve 15 ila 33 seslendirmeye sahiptir ! İnternet üzerinde birkaç karga cinsinin konuştuğuna dair videolar mevcuttur. Kelime söyleme yetisine sahiptirler. Unutmamak lazım en zeki kuş türlerinden biridir kargalar.

Bir çok nedenden dolayı kargalar birbirleriyle haberleşiyor. Yiyecek, barınak ve olası tehditler listenin başında gelir. Bu kuşlar, birbirlerine önemli bilgileri anlatmak için çeşitli ses ipuçlarını kullanırlar. Bu onları maymunlarla hemen hemen aynı zekaya sokar ve hatta insan dilini taklit etmeyi de öğrenebilirler! Tıpkı papağanlar gibi, bu kuşlar da insan sözlerini konuşmayı öğrenebilir ve bu sadece taklit olsa da yetenekleri etkileyicidir!

Kargalar da tek eşlidir ve tipik olarak ömür boyu çiftleşirler. Bu, insanlar dışında sadece birkaç türde görülür ve çok ilginçtir.  Kargalar çok zekidir ve bu onları korkutup kaçırmayı neredeyse imkansız hale getirir! Onları korkutmak için yapabileceğiniz şeyler olsa da, son derece uyarlanabilirler. Bu, onları caydırırken karşılaştığınız bir zorluk olabilir.

Kargaların etrafında yaşamayı öğrenmek, onlarla başa çıkmak için en iyi seçeneğiniz gibi görünüyor. Bu makaledeki yöntemleri deneyin, çünkü geçici rahatlama bile bir artıdır. Kargalarla ilgili ciddi sorunlarınız varsa, daha fazla yardım için bir uzmana başvurun.

Kuş Kontrolü Konusunda Yardıma Mı İhtiyacınız Var ?

Kuşlardan uzak bir ortam için etkili ve insancıl çözümler sunan Beyazgül Group , Türkiye’nin en büyük kuş kontrol ürünleri üreticisi ve dağıtıcısıdır. Şirket, bu ve diğer kuş kontrol önlemleri konusunda yardıma ihtiyacı olanlara ürün tavsiyesi, bilgi ve ürün satışı hizmetleri vermektedir.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın