Kuşların Yuva Yapmasını Nasıl Engellersi̇ni̇z ?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
21 Nisan 2022, Perşembe
Kuşların Yuva Yapmasını Nasıl Engellersiniz ?
Kuşların yuva yapmasını nasıl engelleyeceğinizi öğrenmek, olası sorunları ortaya çıkmadan önce önlemenize yardımcı olacaktır. Plastik kuşkonmaz ürünleri ile bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.
Kuşların Yuva Yapmasını Nasıl Engellersiniz ?

Kuşların Evinizin veya İş Yerinizin Çevresine Yuva Yapmasını Nasıl Engellersiniz?

İlkbahar ve yaz aylarında kuşları izlemek bir zevktir, bahar aylarında genellikle yuva kurmakla meşgul olurlar. Ne yazık ki, bu kararlı canlılar, dağınık yeni evlerinin yeri söz konusu olduğunda her zaman en iyi seçimleri yapmazlar. Kuşları parklarda veya evinizin yakınında çekici alanlarda beslemek keyifli bir deneyim olsa da, uygun olmayan yerlerde yuva yapan kuşlar sorun çıkarabildiği gibi tehlikeli de olabiliyorlar. Kuşların yuva yapmasını nasıl engelleyeceğinizi öğrenmek, olası sorunları ortaya çıkmadan önce önlemenize yardımcı olacaktır.

Kuşların Evinizin Yakınına Yuva Yapmasını ve Tünemesini Nasıl Engellersiniz?

Kuşları seviyor olsanız bile, evinizin etrafındaki belirli alanlardan uzak durmalarını isteyebileceğiniz birçok neden var. Örneğin, mutlu bir kuş çifti, kedinizin en sevdiği dinlenme yeri olan pencere pervazının hemen üzerine yeni yuvalarını yapmaya başladığında, uzun süre güvende olmaları muhtemel değildir. Yuva yapan kuşlar da dağınık ve bölgesel olabilir, bu nedenle onların verandanızda veya çocuğunuzun oyun alanında yuva yapmalarını istemezsiniz. Dağınıklık yaratma potansiyelinin yanı sıra, kuş pislikleri tehlikeli olabilir ve 60'a kadar hastalık taşıyabilir.

Kuşlardan İnsanların Yaşam Alanlarına Taşınan Ölümcül Hastalıkları Öğrenin;

 • Kuşlardan İnsanlara Bulaşan Hastalıklar Nelerdir ? ( TIKLAYIN )

Kuşların Yuva Yapabilecekleri Ağaçları Budamak Kuşların Yuva Yapmasını Engeller mi?

Çalılar ve ağaçlar kuşların yuva yapması için koruyucu yerler sağlar. Kuşların yuva yaptıkları veya yapabilecekleri ağaçları ve çalıları budamak, bu bitkileri kuşların yuva yapmaları için daha az koruyucu barıma yerleri oluşturacağı için kuşların bu gibi yerlerde yuva yapmalarını engelleyebilirsiniz.

Daha Cazip Yerleşim Seçenekleri Yaratmak Mümkün mü ?

Kuşların yuva yapmasını istemediğiniz yerlere yuva yapabiliyorlar onların yuvalarını bozmadan bir yeri diğerine tercih etmelerini, onları yeni bir yuvalama yeri ile cezbedebilirsiniz. Örneğin, kuşları verandanızdan uzaklaştırmak için onlara evinizden uzakta bir kuş yuvası veya çekici bir yuvalama alanı sağlayıp kuşları yuva yapmasını istemediğiniz yerlerden uzaklaştırabilirsiniz.

Kuşların Tüketebileceği Gıda Kaynaklarını Kaldırmak Yuva Yapmalarını Engeller mi ?

Kuşlar, kendilerine çeşitli yırtıcı canlılardan korunabileceği ve yiyeceğe kolay erişim sağlayabileceği alanlarda yuva yaparlar. Kuşların beslendiği bitki veya kuş evleriniz varsa, onları üreme mevsimi bitene kadar kaldırmanız etkili sonuç verecektir.

Kuşların Yuva Yapmasını Engellemek İçin Başka Nelere Başvurulabilir ?

Kuşların girmemesi gereken belirli bir alana giriyorsa, kuşları giriş yaptıkları alanları tespit edilip kuşların girdikleri alanlara plastik kuşkonmaz, kuş ağları veya kuş kovucu diken gibi ürünleri uygu yerlere uygulayarak kuşların girebileceği yerlere girişlerini engelleyebilirsiniz.

Satışımızda Bulunan Kuş Kovucu Ürünleri Tercih Edin ( KESİN ÇÖZÜM )

Firmamız Beyazgül GROUP olarak sizleri kuş kovma yöntemlerinin en etkilisi olan dört olağanüstü kuşkonmaz bariyer seçeneği sunar. Size en uygun ürünü seçenebilirsiniz.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 3D Model ( 42 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 42 adettir. Genellikle enerji nakil hatlarında, leyleklerin yuva yapıp elektrik yüzünden telef olmalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Ev ve işyeri kullanımına da uygundur. Diken sayısının en yüksek adete sahip olması nedeni ile en etkili üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 2D Model ( 28 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 28 adettir. Genellikle bina çatılarında, pencere önlerinde, balkonlarda ve su oluklarında kullanılmaktadır. Diken sayısını en düşük adete sahip olması nedeni ile ev, işyeri kullanımına daha uygun bir üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 1D Model ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Ekonomik fiyatı ile genel olarak yüksek metrajlı havalimanı, fabrika, depolama tesisi gibi alanlarda tercih edilmektedir. Şeffaf, Siyah ve Gri renkli üretilmektedir.

Paslanmaz Çelik Kuşkonmaz Bariyer ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Yüksek fiyatı ile genel olarak AVM, Otel, Elektrik Direkleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Polikarbon taban üzerine çelik dikenler uygulanmıştır.

Kuşkonmaz bariyer, kurulumdan sonra çok az bakım gerektirir veya hiç bakım gerektirmez, bu da bu güvercin caydırıcılarını mülk sahipleri için mükemmel hale getirir. Beyazgül Group kuş kovucuları, hem paslanmaz çelik hem de plastik modeller için endüstri lideri garantiler sunmaktadır.  

Kuş Kovucu Diken Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin: Plastik Kuşkonmaz Neden Etkili ve Basittir [Uzman Açıklaması]

Kuşların Boşluk Veya Deliklere Girişlerini Nasıl Engelleriz?

Ulaşılması zor boşluklara veya deliklere girerek yuva yapan kuşlar kendilerini tehlikeye sokabiliyorlar.  (kurutma delikleri, boru bağlantı parçaları, bacalar veya evinize erişim sağlayan diğer küçük delikler gibi). Kuşların boşluklara veya deliklere yuva yaparak kendilerini tehlikeye atarak zarar görmemeleri için kuşların yuva yapabileceği boşluk veya deliklere girişlerini engelleyecek alanlara plastik kuşkonmaz uygulayarak kuşların kendilerini tehlikeye atmalarını engelleyebilirsiniz.

Kuşların Yuva Yapmalarını Engellemek İçin Kuş Kovucu Diken Kullanmak Etkili mi?

Kuşlar yuva yapmak için sessiz, rahatsız edilmeyecek yerler tercih eder. Kuşların yuva yaptıkları alanlara asılan kuş kovucu aynalar, kuşların evinizin yakınında bir yuva oluşturmasını engelleyebilecek ışık parlamaları oluşturur.

Kuşların Yuva Yapamayacağı Alanlar Oluşturmak Etkili mi?

Çıkıntılar, kuşların ve diğer canlıların kolayca tespit edebilecekleri güvenli yuvalama yerleri sağlar. Çıkıntılara yuva yapan kuşlardan ve diğer canlılardan korunmak için tasarlanmış bir tahta veya kuşları konamayacakları kaygan eğimli zeminler ile kuşların ve diğer canlıları yuva yapabileceği çıkıntıları eğimli hale getirerek yuva yapmalarını engelleyebilirsiniz.

İşletmelerde Kuşların Yuva Yapmasını Nasıl Engellersiniz?

Ticari mülkünüzde kuş yuvaları önemli değil gibi görünebilir. Kuşlar her yerdedir ve müşterileriniz muhtemelen onları gerçekten fark etmez. Ne yazık ki, kuşlar ticari mülkünüzde de sorunlara neden olabilir. Kuş pislikleri araba boyasına zarar verebilir ve hatta taş ve metali aşındırarak binanıza ciddi şekilde zarar verebilir. Yuva yapan kuşlar fayansları yerinden çıkarabilir ve elektrik aletlerin parçalarını yuvalama malzemesi olarak kullanırlar ve yangın tehlikesi oluşturabilirler. Ticari mülkünüzde kuşların yuva yaptıkları yerlere ve yuva yapabilecekleri yerlere plastik kuşkonmaz uygulayarak, yuvalama sorunlarını ortaya çıkmadan önce ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir.

Kuşlar Hangi Ortak Alanlarda Yuvalama Yapar?

Kuşlar güvenlik ve yiyecek kaynakları aradığından, ticari alanlar genellikle çeşitli büyük yuvalama fırsatları sunar. Yoğun alışveriş merkezleri bile yüksek çatı ve sıcak elektrik tabelalarının güvenliğini sunar. Bunlar, ticari binaların çevresinde kuşların yuva yaptığı en yaygın alanlardan bazılarıdır:

 • Bina Çıkıntıları
 • Su Olukları
 • Bina Çatıları
 • Enerji Nakil Hatları
 • Kış Bahçelerinde
 • Üzüm Bağları
 • Depolama Tesisleri
 • Tabelalar
 • Aydınlatma Armatürleri
 • Depo Kirişleri veya Bina Destekleri
 • Elektrik İşaretleri
 • Sevkiyat ve Teslim Alma Limanları
 • Marina ve Yat Limanları
 • Güneş Panelleri
 • Havalandırma (Klima) Sistemleri

Gibi birçok alanda sıklıkla tercih edilmekle birlikte kuş kovucu sistemler olarak %100 etkilidir.

İş Yerinize Kuşların Yuva Yapmasını Nasıl Engellersiniz?

Evinizin veya işyerinizin etrafındaki kuş yuvalarından kaçınmaya çalışıyor olsanız da, zararsız yöntemler kullanmayı ve kuşların yaptığı yuvaların yerinden hareket ettirmekten kaçınmayı unutmamak önemlidir. Çoğu kuş yuvası, aktif yuvaları koruyan Göçmen Kuş Antlaşması Yasası kapsamında korunmaktadır. Bu, kuş yuvalarının yuva boşalıncaya kadar kaldırılamayacağı anlamına gelir.

Evinizin veya ticari mülkünüzde kuşlar yuva yapmaya başlamadan önce kuşların yuva yapabileceklerin yerlerin tespit edilip bu yerlere plastik kuş kovucuları uygulayarak kuşların istenmeyen yerlerde yuva yapmalarını ve kuşların getirebileceği tüm sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Evinizde ve işyerinizde kuşların yarattığı problemlere daha detaylı göz atmak için aşağıdaki içeriklerimize de göz atabilirsiniz;

1- Güvercinlerden Hızlıca Kurtulmanın 12 Yolu

2- Kuşlardan Nasıl Kurtulursunuz: 6 Kuş Kontrol Fikri

3- Etkili ve Etkisiz Kuş Kontrol Cihazları

4- Güvercinlerden Nasıl Kurtulursunuz ?

Ticari mülkünüzde kuşların nerede yuva yaptığını belirledikten sonra, yeni yuvalardan kaçınmanın en iyi yöntemini anlayabilirsiniz. Ticari binanızın içinde ve çevresinde kuşların yuva yapmasını engellemek, evinizdeki sorunu halletmekten biraz daha zor olabilir. Ancak doğru araçlarla bu mümkün. Mülkünüzü korumak için kuşların yuva yapmasını nasıl engelleyeceğiniz konusunda şu ipuçlarını deneyin:

 • Uyarıcı İşaretler Koyun

Müşterilerinizin mülkünüzdeki kuşları besleme fırsatı varsa, kuşlar gitmeyecektir. İnsanları kuşlara yiyecek bırakmaktan caydırmak için işaretler koyun. Dönkart gibi sistemler bazı alanlarda plastik kuşkonmaz bariyer ile etkili sonuçlar vermektedir.

 • Yarı Kapalı Alanların Blok Girişleri

Kuş ağları, plastik kuş kovucu bariyerler veya dönkart uygulayarak kuşların yuva yaptığı alanlara girişini engelleyebilirsiniz. Ancak kuşlar kendilerini tehlikeye atabilecekleri yerlere yuva kurabiliyorlar. (kurutma delikleri, boru bağlantı parçaları, bacalar veya evinize erişim sağlayan diğer küçük delikler gibi). Bu tehlikeli yerlerde yanlış uygulamalar kuşları daha da tehlikeye sokmaktadır. Kuşların bu gibi yerlerde yuva yapmadan önce doğru uygulamayla kuşların kedilerini

 • Tercih Edilmez Bir Yüzey Yaratın

Kuşların yuva yapmak için güvenliğe ve rahat bir alana ihtiyacı vardır. Kuşlara zarar vermeden onları caydırmak için tasarlanmış özel ürünler, doğal olarak yuvalama davranışlarını çeken çıkıntılara ve diğer alanlara yuva yapmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir. Kuş kovucu dikenler, eğimler ve diğer kuş caydırıcılar gibi ürünler, eksiksiz sonuçlar için tek başına veya kombinasyon halinde kullanılabilir.

 • Verimli Atık Kaldırma Sağlayın

Çöp, kuşlara kolayca erişilebilen yiyecek kaynakları sağlayabilir. Ticari mülkünüzde dış mekan çöp kutuları veya çöp kutuları varsa, bunların sık sık kapatıldığından ve boşaltıldığından emin olun.

Kuşlar izlemesi zevkli güzel canlılardır. Yine de, işe giderken her sabah yuvalarını agresif bir şekilde korumalarını veya dağınık yuvalama alışkanlıklarıyla işinizi mahvetmelerini istemezsiniz. Kuşların yuva yapmalarını başlamadan önce nasıl durduracağınızı bilmek, kuş sorunlarını baştan ortadan kaldırmanın en iyi yoludur.

Kuş Bariyeri, kuşları evinizde veya işyerinizde yuva yapmaktan caydırmak için çeşitli seçenekler sunar. Benzersiz mülkünüze en uygun seçenekler hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edin veya bugün bizimle iletişime geçin.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın