Güverci̇nlerden Hızlıca Kurtulmanın 12 Yolu ( İnsancıl )
Buradasınız: Anasayfa / Blog
9 Nisan 2022, Cumartesi
Güvercinlerden Hızlıca Kurtulmanın 12 Yolu ( İnsancıl )
Öncelikle kabul etmemiz gereken bazı noktalar var,  güvercinler asidik dışkı üretir, diğer kuşlara karşı zorbalık ve hastalık taşıma eğilimi gösterirler. Bahçenizin etrafındaki her açık noktada tünemeyi sever ve popülasyonları oldukça yüksek haşere kuş türüdür.
Güvercinlerden Hızlıca Kurtulmanın 12 Yolu ( İnsancıl )

Güvercinlerden Hızlıca Kurtulmanın 12 Yolu [İnsancıl Yöntemler]

Öncelikle kabul etmemiz gereken bazı noktalar var,  güvercinler asidik dışkı üretir, diğer kuşlara karşı zorbalık ve hastalık taşıma eğilimi gösterirler. Bahçenizin etrafındaki her açık noktada tünemeyi sever ve popülasyonları oldukça yüksek haşere kuş türüdür. Kuş kontrolü konusunda sıklıkla şikayet aldığımız bu kuş türü istilacıdır. Dışkıları bina ömrünü yarıya indirebilecek kadar güçlüdür. Ve yaşam alanlarımıza salgın hastalık risklerini taşıyabilmekle birlikte dışkı, tüy, döküntüleri ile insanlara bulaştırabilmektedir.

Ama artık çözüm basit; Güvercinlerden nasıl kurtulacağınızı öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte şu anda kendi evinizde, iş yerinizde uygulayabileceğiniz en etkili güvercin kontrol yöntemleri.

Öncelikle Bu Sevimli Canlıları Yakından Tanıyalım ve Kuş Kontrolü Konusuna Yaklaşımımızı da Sizlerle Paylaşalım İstiyoruz ;

Kuşlar yaşam alanlarımıza gelerek birçok kirliliğe ve hastalık risklerine yol açmaktadır. Bu sevimli canlıları yaşam alanlarımızdan kaçırmak için belirli ürünler kullanılması gerekmektedir. Önceliğimiz her zaman olduğu gibi “ Canlılara Zarar Vermeden “ onları uzaklaştıracak ürünleri tercih etmemizdir. 

Kuşların doğal yaşam alanları bina çatıları, pencere önleri, balkonlar, elektrik direkleri değildir. Onların doğal yaşam alanları ormanlık alanlardır. Fakat ülkemizde yapılaşma arttığı için kuşların doğal yaşam alanlarının yok olmasına sebebiyet vermektedir. Ülkemizden her yıl 5 milyonu gecik kuş göç etmektedir. Ülkemiz de onların duraklama alanlarından biri ve en sevdiği bölgedir. Doğal olarak bilinçsiz ve canlılara zarar veren yöntemlerin önüne geçmek adına İNSANCIL KUŞ KOVUCU ÇÖZÜMLER tercih etmeliyiz.


“ Önceliğimiz Kanatlı Canlılara Zarar Vermeden Onların Daha Mutlu Yaşayıp, Nesillerini Devam Ettirebilecekleri Doğal Yaşam Alanlarına Dönmelerine Katkı Sağlamaktır. 2012 Yılında Bu Yana Elektrik Telleri, Fabrika Atıkları, İnsancıl Olmayan Kuş Kontrol Sistemleri İle Telef Edilen Kuşların Ölüm Oranlarını %70’e Yakın Azaltmış Bulunuyoruz. "


Uzman Kuş Kontrol Ekibimizin Önerdiği Ürün ( BONUS )

Plastik Kuş Kovucu Bariyer Kullanın

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 3D Model ( 42 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 42 adettir. Genellikle enerji nakil hatlarında, leyleklerin yuva yapıp elektrik yüzünden telef olmalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Ev ve işyeri kullanımına da uygundur. Diken sayısının en yüksek adete sahip olması nedeni ile en etkili üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 2D Model ( 28 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 28 adettir. Genellikle bina çatılarında, pencere önlerinde, balkonlarda ve su oluklarında kullanılmaktadır. Diken sayısını en düşük adete sahip olması nedeni ile ev, işyeri kullanımına daha uygun bir üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 1D Model ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Ekonomik fiyatı ile genel olarak yüksek metrajlı havalimanı, fabrika, depolama tesisi gibi alanlarda tercih edilmektedir. Şeffaf, Siyah ve Gri renkli üretilmektedir.

Paslanmaz Çelik Kuşkonmaz Bariyer ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Yüksek fiyatı ile genel olarak AVM, Otel, Elektrik Direkleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Polikarbon taban üzerine çelik dikenler uygulanmıştır.

Güvercinlerden Hızlıca Kurtulmanın 12 Yolu

 1. Ultrasonik ve Sonik Kuş Kovucu Cihazları Kullanın

Kuşların, insan kulağının algılayamadığı sesleri duymalarını sağlayan harika bir işitme duyusu vardır. Diğer kuşların seslerini duyabilmeleri için keskin kulakları olması gerekir. Bu onları yiyeceklere, potansiyel bir çiftleşme ortağına ve tehlikeye karşı uyarmaya yardımcı olur. Bunu kendi yararınıza kullanın ve gürültülü güvercinlerden kurtulun.

www.kuskovucular.net Kuş Kovucu , kuş tehlike çağrıları ve yırtıcıların çıkardığı sesler yayarak güvercinleri mülkünüzden uzaklaştırmaya yardımcı olabilir. Daha doğal görünmesini sağlamak için önceden kaydedilmiş birkaç sesi karıştırmanıza izin veren çeşitli ayarlara sahiptir.

Bu ses cihazları, ( 1000m2 – 20.000 m2) bir yarıçap içindeki kuşlar tarafından duyulabilir. Cihazı yüksek bir alana kurarak sesi en üst düzeye çıkarın . Bunu duyan güvercinler evinizin tehlikeli olduğunu düşünecek ve uzak duracaktır. Güvercinlerden kurtulmak için ses kullanan diğer tür güvercin kontrol cihazları, yalnızca bu kuşların duyabileceği frekansları kullanır. İnsan kulağının algılayabileceğinden daha düşük bir frekanstadır, ancak kulağa güvercin kulaklarını rahatsız edici gelir.

Ses tabanlı güvercin kontrol yöntemlerinin hemen çalışmayabileceğini unutmayın . Tutarlılık anahtardır. Bir güvercin evinizi her ziyaret ettiğinde sesleri duyduğundan emin olmak için her gün ve haftalarca saatlerce açık bırakın. Bu sayede evinizi tehlike ile ilişkilendirmeyi öğrenecektir.

 1. Korkutucu Maket Yırtıcı Kuşları Kullanın

Güvercinler, şahin ve şahin gibi yırtıcı kuşlar için besindir. Ne yazık ki, bu güçlü yırtıcı kuşlar, güvercinleri evinizden uzaklaştırmak için kiralanamaz, ancak iyi bir alternatif var: korkutma güvercinleri. Güvercinleri uzak tutan şey, olabildiğince gerçekçi bir korku güvercini olması. 3D, gerçek boyutlu ve düzensiz hareketler yapan veya yırtıcı sesler çıkaran bir tane almak en iyisidir.

Ancak ne kadar gerçek görünse ve hareket etse de, şaka tek bir yerde kalırsa güvercinler eninde sonunda devreye girecek. Kuşları gerçek olduklarına inandırmak için korkutma güvercinlerini bir yerden bir yere hareket ettirin.

 1. Güvercinleri Uzaklaştırmak İçin Yansıtıcı Kuş Kovucuları Kullanın

Güvercinleri balkondan uzak tutmak için çaresiz misiniz? Evinizin çatısında kaka yapan güvercinleriniz var mı? Evinizin etrafındaki kuşlardan çok fazla harcamadan kurtulmak istiyorsanız, ışığı yansıtan bir şey arayın.

Kuşlar genel olarak parlak ışık parlamalarından hoşlanmazlar. Kuşların gözleri prizma etkisine tepki vererek kuşların yönünü şaşırmış hissetmelerine neden olur.

İşin iyi yanı, bu ilke, evinizin çevresinde bulunan veya yerel mağazanızda ucuza satılan çeşitli şeylerle uygulanabilir. Eski CD'ler, küçük aynalar, alüminyum folyo şeritler, folyo balonlar veya dış mekan yansıtıcı bantlar bazı popüler seçeneklerdir.

Onları bir ipe asın ve güvercinlerin takıldığını gördüğünüz her yere yerleştirin. Rüzgarla birlikte hareket ederken, bunlar ışığı yakalar ve güvercinleri korkutur. Kolaylık ve düşük bakım için gidiyorsanız, kuskovucular.net Yansıtıcı Korkutma Bandını deneyin . Bu, ışığı çok iyi yakaladığı ve esintide yüksek sesle çatırdadığı için en popüler kuş kovucular arasındadır. Güvercinlerin tünediği yerlere yakın dikey yüzeylere yapıştırın ya da bir ipe asın ve rüzgarda kanat çırpmasına izin verin. Aylarca dayanırlar, ancak başka bir şerit keserek bunları kolayca değiştirebilirsiniz.

 1. Tünemeyi Önleyici Kuş Kovucular Kullanın

Çıkıntılarınızı güvercin tüneklerinden korumak istiyorsanız, tünemeyi önleyici sivri uçlar iyi bir seçenektir. Ayak basabilecekleri alanları en aza indirerek, evinizi güvercinlerin takılmak için daha az uygun bir seçenek haline getirirsiniz. Beyazgül Group kuş kovucu dikenler , büyük kuşların oturmasını zorlaştıran çıkıntılara sahip olduğu için popülerdir. Plastik polikarbonat malzeme dayanıklıdır, uzun ömürlüdür ve çok az bakım gerektirir veya hiç bakım gerektirmez. Ayrıca açık renklidir ve uzaktan fark edilmesini zorlaştırır. Bu sayede evinizin estetiğini engellemez.

Kaç tane ürüne ihtiyacınız olacağını bilmek için kurmayı planladığınız alanları ölçmeniz gerekecektir. Her ürün, onları ne kadar geniş aralıklarla ayırdığınıza bağlı olarak çıkıntı alanını kaplayabilen ürün 50 CM uzunluğunda 15 CM genişliğinde ve 11.5 CM yüksekliğindedir.

Kitle birlikte sipariş edeceğiniz özel yapışkanlı yapıştırıcıyı kullanmayı tercih edebilir veya çivi, vida veya bağlantı elemanları kullanarak yapıştırabilirsiniz. Bu, güvercinleri yatay yüzeylerden uzak tutmanın iyi bir yoludur, ancak bu kuşların akıllı olduğunu unutmayın.

Sivri uçların takıldığı yerlerden kaçınmayı öğrenecekler. Bir çatının altına veya başka bir duvara yatay yüzeyler boyunca yerleştirildiğinde, kuşların bunları yuva yapmak için kullanma olasılığı vardır. Bu nedenle, güvercin çivileri en iyi şekilde gökyüzüne açık olan çıkıntılara kurulur.

 1. Tüneme Alanlarına Güvercin Kovucu Jel Uygulayın

Çatınızdaki güvercinlerden nasıl kurtulacağınız konusunda kafa yoruyorsanız, onu onlar için daha az çekici hale getirmeniz gerektiğini unutmayın. Bunu, tüneme alanlarını güvercin kovucu jel ile savunulamaz hale getirerek yapabilirsiniz.

www.kuskovucular.net Kuş Kovucu Jel , piyasadaki en popülerler arasındadır. Bu, her biri yaklaşık 10-12 m bir alanı kaplayabilen tüpünde gelir.

Jel tüpünü silikon tabancanıza yükleyin ve çizgiler veya noktalar halinde kolayca uygulayın. Oraya konan kuşlar, yüzeyin çok yapışkan olduğunu anlayacak ve hemen ayrılacaktır.

Bu, farklı hava koşullarında haftalarca yapışkan kalan, toksik olmayan, petrol bazlı bir jeldir . Berrak bir jel olduğu için zar zor fark edilir. Güvercinleri çatıdan ve insanların ve evcil hayvanların sık olmadığı diğer yerlerden uzak tutmak için bunu kullanın.

Kuş kovucu jel çok yapışkan ve çıkarılması zor olduğundan, bunu balkondaki veya insanların dokunduğu herhangi bir korkuluk, pencere pervazı veya sahanlıktaki güvercinlerden kurtulmak için kullanmak en iyi fikir değildir. Bu, güvercinlere zarar vermeden kurtulmanın güvenli bir yoludur, ancak talimatları doğru bir şekilde takip etmek çok önemlidir. Kuşlar sıkışıp kendilerine zarar verebileceğinden, tüm yüzeyi jel ile yoğun bir şekilde bulaştırmaktan kaçının.

 1. Hava Koşullarına Dayanıklı Bir İp Takın

Hava koşullarına dayanıklı bir ip , güvercinleri zarar vermeden evinizin yakınında tünemekten caydırmanın başka bir yoludur. Bu ince, neredeyse görünmez ip parçaları, favori tüneme noktalarının üzerine gergin bir şekilde gerilir.

Kuşlar evinizde takılmak için daldıklarında, pençeleriyle çıkıntıyı yakalarlar ve beklenmedik bir sürprizle kendilerini sersemlemiş bulurlar. Düzgün göremedikleri bir şey yüzünden dengeleri bozulur ve o noktada tünemekten çekinirler.

Bu kadar basit bir yöntemin evinizi güvercinlere karşı korumada bu kadar yardımcı olabileceğini kim düşünebilirdi?

Kuş caydırıcı tel kullanmanın bu prensibi herhangi bir ip veya ip ile işe yarayacaktır, ancak tekrar tekrar değiştirerek rahatsızlık vermek istemiyorsanız, hava koşullarına dayanıklı bir ip seçmelisiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi, elementlere dayanabilir. Ayrıca, karaya süzülerek giren bir güvercin kuvvetine direnecek kadar güçlü olacak şekilde tasarlanmıştır.

İpi, güvercinleri tünemekten caydırmaya çalıştığınız yüzeyin bir inç kadar yukarısında olacak şekilde bağlayın. Gergin olduğundan ve her iki ucundan da iyi bağlandığından emin olun. Hâlâ ayakta olduğundan emin olmak için birkaç haftada bir kontrol edin.

 1. Yiyecek Kaynaklarını Ortadan Kaldırın

Birden fazla güvercin caydırma yöntemi deneseniz bile, bir güvercin istilasının gitmeyi reddettiği bazı durumlar vardır. Pencereler için ne kadar kuş kovucu takarsanız takın, evinizi güvercin kovucu spreyle ne kadar yıkarsanız yıkayın, güvercin yuvasından kurtulmak için çatıya ne kadar sık ​​tırmanırsanız tırmanın, geri gelmeye devam ederler.

Çoğu zaman, bu, yeterince güçlü bir nedenleri olduğu için olur. Bu nedenle, evinizdeki güvercinlerden kurtulmanın en iyi yolunu bulmak istiyorsanız, öncelikle orada ne yaptıklarını anlamalısınız.

Yiyeceklerin varlığı, güvercinlerin evinize dönmesi ve tüm güvercin caydırıcı cihazları ve güvercin caydırıcı spreyleri görmezden gelmesi için yeterince güçlü bir motive edicidir.

Bu kuşlar, meyvelere, tohumlara, tahıllara, fasulyelere ve meyvelere güçlü bir şekilde çekilir. Solucanlar, salyangozlar ve diğer böcekler ara sıra atıştırmalıktır. Kentsel ortamlarda güvercinler, içinde insan gıdası bulunan çöp kutularının etrafında toplanarak leş yiyiciler olabilir.

Evinizdeki güvercinleri gözlemleyin. Belirli ağaçların veya çalıların etrafında mı toplanıyorlar? Yerde gagaladıkları bir şey mi var? Çöpün etrafında mı dolaşıyorlar? Her gün birkaç dakikanızı onların alışkanlıklarını gözlemlemeye ayırmak, onlardan nasıl kurtulacağınız konusunda size çok şey söyleyebilir.

 1. Kuşların Girebileceği Tüm Alanları Kapatın

Güvercinler güneşten, soğuktan ve yırtıcılardan korunabilecekleri köşelerde yuva yapmayı severler. Güvercinlerin seveceği yerleri belirlemek için evinizin etrafında bir yürüyüşe çıkın. Bu alanlara erişimi engellemek, güvercinlerden kurtulmanın yararlı bir yoludur.

Ev geliştirme bölümünde ve donanım mağazalarında bulunan öğeleri kullanarak bunu yapmanın birçok yolu vardır. Küçük açıklıkları doldurmak için silikon kalafat kullanabilirsiniz.

Daha büyük bir alanı kaplamak istiyorsanız donanım bezi kullanın. Kuş veya güvercin ağları, evlerini orada yapmalarını önlemek için merteklerin üzerindeki boşluğun etrafına asılabilir.

Kuşlar çatı katlarını sever, bu yüzden bu kısma özellikle dikkat etmek iyidir. Duvarlarınızı otlayan ağaç dallarını budayın, çünkü bu, evinizin yakınında tünemeyi ve yuvalamayı teşvik edebilir.

Evinizde daha önce güvercin yuvalarınız varsa, nereye odaklanacağınızı bilmek çok daha kolay olacaktır. Eski yuvaları ve atıkları temizleyin ve o bölgeyi güvercin ağıyla kapatın.

Bu en iyi şekilde diğer güvercin kontrol yöntemleriyle birlikte yapılır. Evinizi bu kuşlar için dayanılmaz kılmak, onlardan kurtulmanın ilk adımıdır.

 1. Su Birikintilerini Ortadan Kaldırın

Güzel kuşları bahçenize çekmek için kuş banyosu yaptırmış olabilirsiniz , ancak yakınlarda güvercinler varsa onu çıkarmanız gerekir. Güvercinler su kuşu değildir, ancak iyi bir banyodan hoşlanırlar. Bunu tüylerin durumunu iyi tutmak ve sıcak günlerde serinlemek için yaparlar.

Ancak kuşları çeken su birikintileri bir kez güvercin sürüsü tarafından istila edildiğinde, diğer kuşları zorbalık edeceklerinden emin olabilirsiniz, böylece sadece onlar kullanabilir.

Bu durumda, kuşları çeken su alanlarını boşaltmanın zamanı geldi . Bunlar sadece evinizi bu zararlılar için daha çekici hale getirir. Tutarlılık burada anahtardır, bu nedenle yağmur yağdıktan sonra suyu boşaltarak boş kalmasını sağlayın. Güvercin küveti gittiğine göre, kalmaları için bir sebep daha kaldı.

Ayrıca, su birikintileri işlevi görebilecek şeyler için mülkünüzü kontrol edin. Su birikintilerinin oluştuğu araba yolundaki bir kapak veya sığ bir deliğin açtığı sığ su kapları da kuş banyoları olarak kullanılabilir. Su kaynaklarını ortadan kaldırmak kuşlara zarar vermeyecektir. Kuşlar her alanda su bulabilir. Sadece sizin bölgenize bir daha su için gelmeyeceklerdir. Buda kuşlardan kurtulmanıza imkan tanır.

 1. Güvercin Kovucu File Çözümlerini Kullanın

Uğruna uğraştığınız bahçe hasadının güvercinler tarafından yutulduğunu fark ettiğinizde, neden güvercinlerden zehirli ya da onlara acı verecek herhangi bir şeyle kurtulmak istediğinizi anlamak kolaydır.

Ancak güvercinleri incitmeden onlardan kurtulmanın yolları olduğunu da unutmamalıyız. Bitkilerinize konmalarını tamamen önleyebilirseniz , bu kuşlardan kurtulmak için güvercin imhasına ve diğer ölümcül yöntemlere gerek yoktur - bu, güvercin ağlarının amacıdır.

Bu, bahçenize koyduğunuz zor işleri koruyacak en iyi güvercin caydırıcıdır. Kalın tahtalar yerine ince çubuklar üzerine yerleştirmek en iyisidir, çünkü ikincisi bir tüneme alanı görevi görebilir.

Kuşların ağdan geçmesini önlemek için ağ ile en yakın dal veya çalı arasında en az 6 inç boşluk bıraktığınızdan emin olun. Güvercinlerin üzerlerine konması için dik bir açıyla kurun.

Beyazgül Group Kuş Ağı , güvercinler gibi daha büyük kuşlara karşı iyi çalışacaktır. Kolay kullanım ve uzun süreli koruma sağlayan dayanıklı ancak hafif bir malzeme olan polipropilenden yapılmıştır. Çürümeye karşı dayanıklıdır ve farklı hava koşullarında çalışabilir.

 1. Bacalarınızda Kuş Kovucu Uygulayın

Baca, bir evde kuş dostu en iyi yerlerden biri olduğu için ayrı bir sözü hak ediyor. Bu alanda tünemeyi ve yuva yapmayı severler, bu da insanların onları dışarı çıkarmasını zorlaştırır. Bacanızı kapatmadan önce, içinde kuş olmadığından emin olun.

Varsa, açıklığı tavana bakacak şekilde şöminenin içine bir karton kutu koyarak onu ikna edebilirsiniz. Güvercinin kutunun içinden başka gidecek yeri olmadığından emin olmak için sıkıca oturduğundan emin olun.

Bir el feneri sokabilmeniz için yeterince dışarı çekin. Kutunun altına parlatın ve tekrar yerine koyun. Işık, bacadan aşağı uçup kutunun içine uçmak için kuşu çekmelidir. Bunu kendiniz yapmak biraz zaman alabilir. Başarılı olmazsa, bir uzman çağırmak en iyisidir. Bacanızda sıkışmış kuş veya yuva olmadığından emin olduktan sonra, bacayı kapatmaya devam edebilirsiniz. Piyasada her türlü ev estetiğine uygun birçok baca başlığı bulunmaktadır.

Daha küçük delikli kapakların hayvanları dışarıda tutmada daha etkili olduğunu, ancak daha fazla bakım gerektirdiğini unutmayın. Kül, kurum ve kreozot bu boşlukları hızla doldurabilir, bu nedenle hala temiz olduğundan emin olmak için sık sık kontrol etmeniz gerekecektir.

 1. Yuvalama Malzemelerini ve Güvercin Pisliklerini Temizleyin

Bahçenizde güvercin ağı kullanmayı, doğal bir güvercin caydırıcı olarak sprinkler kullanmayı veya evinizin her yerine yansıtıcı bant flamalar asmayı planlıyorsanız, herhangi bir güvercin kontrol yöntemini denemeden önce yapmanız gereken bir şey var: O da temizlemek. evinizdeki tüm güvercin yuvaları ve pislikleri.

Güvercin kakasının özellikle aşındırıcı olduğunu unutmayın. Ürik asit içeriği nedeniyle oldukça asidiktir. Bu, farklı bir bina ve çatı kaplama malzemelerini yok etmesine izin verir.

Ayrıca insanlara geçebilen zoonotik hastalıkların kaynağı olabilir. Ağ, şok bandı ve diğer armatürler gibi caydırıcı cihazların kurulumunu kolaylaştırmak için güvercin yuvalarının kalıntıları da kaldırılmalıdır. Tozu en aza indirmek için güvercin pisliklerini çıkarmadan önce ıslatmak en iyisidir. Ekstra güvenlik için bir toz maskesi takın ve bulaşıcı hastalıkları engellemek adına eldiven kullanmanızı kesinlikle öneriyoruz.

Bunları kolayca çıkarmak ve teması en aza indirmek için bir hortum veya elektrikli püskürtücü aracılığıyla ılık su kullanın. Sabun ayrıca onları gevşetmeye yardımcı olabilir. Çatınızdaki dışkıları temizliyorsanız, atıkları toplamak için aşağıya bir muşamba yerleştirin.

Şimdi Müşterilerimizden Gelen Sorulara Göz Atalım ( S.S.S )

- Kuşları Kaçırmak İçin Ne Yapmalıyım ?

Kuşları kaçırmak için uzman ekibimizinde önerdiği plastik kuşkonmaz bariyer ürünü tercih etmektir. Diken şeklindeki formu sizi korkutmasın diken uçları yuvarlatılmıştır. Ürün uygulanan yerde fiziksel bir bariyer oluşturduğu için kuşlar o alana konma teşebbüsünde dahi bulunmamaktadır. Kolay bir şekilde kuşlardan kurtulabilirsiniz.

- Çatıdaki Kuşlardan Nasıl Kurtulurum ?

Çatı gibi alanlarda genellikle kuşlar yuvalama eylemini gerçekleştirme ve gürültü yapmaktadır. Çatıda yuva kurarken bacalarda zarar görebilirler. Su oluklarında yavrular zarar görebilir ve düşebilirler. Önceliğimiz onları doğal yaşam alanlarına döndürmek olduğu için, çatıda baca, su olukları, güneş panelleri, antenler gibi alanlara kuş kovucu uygulamasını önermekteyiz. Yuva kurma amacıyla taşıdıkları çöpler, tahtalar, yuva malzemeleri zamanla bacalarınızı tıkayabilir, su oluklarını tıkayarak binanızı ve daireleri su basabilir.

En önemli husus ise, bu taşıdıkları malzemelerden kurdukları yuvaların yanıcı olmasıdır. Buda binayı büyük riske etmektedir. Yangın çıkarması muhtemel olan bu ürünlerin temizliği yapılmalı ve kuş kovucu bariyer ile önlem alınmalıdır. Ek olarak kuş dışkısı “ Bir binanın ömrünü yarıya indirecek kadar asidiktir. ” Çatı gibi alanlarda kullanılacak ürünlere göz atmak için TIKLAYINIZ

- Balkona Kuş Gelmemesi İçin Ne Yapmalı ?

Balkon gibi alanlarda genellikle kuşlar yiyecek arayışı için gelmektedir. Eğer yuvalamaya müsait alan varsa oraya yuva yapacaklardır. Balkona kuş gelmesini istemiyorsanız eğer balkona kuş kovucu bariyer uygulayabilirsiniz. Bu kuşların yaşam alanlarınıza girmesine engel olacaktır. Bir diğer ürün ise kuş kovucu file uygulamasıdır. Fakat bu estetiği biraz bozduğu için genellikle balkon güvercin kovucu ürün olarak tercih edilmemektedir. Yaşam alanlarımıza giren kuşlar 60’ı aşkı bulaşıcı hastalık ( ölümcül risk olan ) vücutlarında taşıyabilmektedir.

Çok kolay bir şekilde ; Tüy, Döküntüler, Dışkı ile bunları bize saniyeler içerisinde bulaştırabilmektedir. Bu sebep ile bu sevimli canlıları yaşam alanlarımızdan uzaklaştırıp doğal yaşam alanlarına döndürmekte hepimiz rol oynamalıyız. Balkona kuş gelmemesi için ne yapılır diyorsanız balkonlar için etkili kuş kovucu ürünlerimize göz atmak için TIKLAYINIZ . Eğer ki balkonunuzda yaşadığınız kuş problemi güvercin ise bu ürünlerimiz balkona güvercin gelmemesi için de sıklıkla kullanılmaktadır.

- Güvercinlerden Nasıl Kurtulurum ?

Güvercinler ülkemizde oldukça sık görülen kuş türleridir. Diğer Avrupa ülkelerinde Haşere Kuşu olarak bilinen güvercinlerden kurtulmak için bir çok çözüm bulunmaktadır. Ülkemizde büyük şehirlerde popülasyonu oldukça yüksek olan güvercinler ; Bina Çatılar, Su Olukları, Fabrikalar, Üretim Tesisleri, Depolar, Marinalar, Restaurantlar, Yaşam alanlarımız gibi birçok alanı istila etmekte ve kalıcı hasarlar bırakmaktadır.

Güvercinleri illa ki hepimiz beslemişiz ve hayralıkla izlemişizdir. Bu kuş türü sevimli canlılar olsada, vücutlarında 60’ı aşkın ve insanlara bulaşabilen ölümcül hastalıkları taşıdığını biliyor muydunuz ? Bu riski yaşam alanlarımıza çok kolay bir şekilde taşıyabileceklerini biliyor muydunuz ? Bu riskleri göz ardı etmememiz gerekmektedir. Bu nedenle güvercin problemi yaşanan tüm alanlarda etkili kuş kovucu ürün olan plastik kuşkonmaz bariyer ürününün kullanılması gerekmektedir. Güvercin kovma yollarının en etkili yollarından biridir.

- Güvercinler Neyden Kaçar, Güvercinleri Ne Kaçırır ?

Güvercinler akıllı canlılardır. Onları ses cihazları, lazerler, kuş kovucu balonlar gibi etkisiz ürünlerle uzaklaştıramazsınız. Güvercinler neyden kaçar diyorsanız en etkilisi plastik kuşkonmaz ürünüdür. Güvercinler fiziksel ürünleri tehdit olarak görür ve oradan bir daha gelmemek üzere uzaklaşır.

- Cama Konan Kuşlar Nasıl Engellenir ?

Cama genellikle karga, güvercin, serçe, martı gibi kuşlar konmaktadır. Dışkı, tüy, döküntüleri ile yaşam alanlarımıza 60’ı aşkın ve insanlara bulaşabilen ölümcül hastalıkları taşıyabilmektedir. Bu insan sağlığı için önemli bir tehdittir. Dışkıyla temas halinde insana kolaylıkla bulaşabilen riskler göz ardı edilmemelidir. Sizlere de önerimiz “ cam önünde kuş dışkısı temizliği “ yaparken, maske ve eldiven kullanmanız temizleyici ürün olarak ise çamaşır suyu ve sirke gibi ürünleri tercih etmenizdir.

Cam önüne konan kuşları engellemek için plastik kuşkonmaz bariyer ürünü uygulamanız gerekmektedir. 1 cam için yaklaşık 3 ürün yeterli olacaktır. Yinede cam ölçünüzü alarak firmamız ile iletişime geçebilir uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz. Cam önüne konan kuşları engelleyen ürünler için TIKLAYINIZ.

- Kuş Kirliliği Nasıl Önlenir ?

Özellikle kış aylarında balkonlarda ya da pencerelerde oluşan kuş pisliklerini temizlemek oldukça zordur. Çünkü kir soğuğun etkisiyle zemine daha fazla yapışır. Bu kirli görüntüyü temizleyebilmek için ise, ılık sudan faydalanabilirsiniz. Ilık su, kirin daha kolay çıkmasını sağlayacaktır. Ilık suyun kir üzerinde bir süre bekletilmesi de yine aynı şekilde kirin çıkmasını sağlar. Bu yöntem daha çok, yoğun kirler içindir. Bir diğer yöntem ise, diş fırçası yardımıyla kalan kalıntıları iyice çıkartmak olacaktır.

- Kuşkonmaz Tel Fiyatı Ne Kadar ?

Pencere kenarları, pervazlar ve çatı gibi yerlere kuşların konmasını engellemek için monte edilen kuşkonmaz telleri kuşlara zarar vermeden ortamdan uzaklaştırıyor. Hatta kuşların buralara tekrar gelip tüneyerek zarar vermelerini engelliyor. Bu nedenle okul, hastane ve otellerde yaygın olarak kullanılıyor.

Siyah ve şeffaf renklerde olan kuşkonmaz tellerinin fiyatı belirlenirken adet 50 cm hesabına göre hareket ediliyor. Firmalar ve markalar arasında fiyat farklılığı olan kuşkonmaz teller ölçü ve modellere göre 10 TL, 15 TL gibi fiyatlandırılıyor.

Kuş Kontrolü Konusunda Yardıma Mı İhtiyacınız Var ?

Kuşlardan uzak bir ortam için etkili ve insancıl çözümler sunan Beyazgül Group , Türkiye’nin en büyük kuş kontrol ürünleri üreticisi ve dağıtıcısıdır. Şirket, bu ve diğer kuş kontrol önlemleri konusunda yardıma ihtiyacı olanlara ürün tavsiyesi, bilgi ve ürün satışı hizmetleri vermektedir.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın