Bahçeleri̇ni̇zde Etki̇li̇ Kuş Kontrolü İçi̇n 5 İpucu
Buradasınız: Anasayfa / Blog
8 Nisan 2022, Cuma
Bahçelerinizde Etkili Kuş Kontrolü İçin 5 İpucu
Bir bahçe ve depolara sahipseniz genellikle kuş problemi yaşıyorsunuz demektir. Gerek meyve ağaçlarınızda gerek buğday, ayçiçeği, arpa sakladığınız depolarda kuş popülasyonu bulunmaktadır.
Bahçelerinizde Etkili Kuş Kontrolü İçin 5 İpucu

Bahçelerinizde Etkili Kuş Kontrolü Uygulamak İçin 5 İpucu

Bir bahçe ve depolara sahipseniz genellikle kuş problemi yaşıyorsunuz demektir. Gerek meyve ağaçlarınızda gerek buğday, ayçiçeği, arpa sakladığınız depolarda kuş popülasyonu bulunmaktadır. Bahçeniz de endişelenecek çok şeyiniz var. Aklınızda farklı zararlılar olabilir, ancak muhtemelen en çok böcekleri ve kemirgenleri düşünürsünüz. Bu zararlılar kesinlikle bir sorun olsa da, kuşlar gözden kaçırılmamalıdır. Kuşlar zarar verebilir ve ürünlerinizi ve emeklerinizi ayrıca da sağlığınıza tehdit oluşturabilir, Bilmelisiniz ki “ kuşlar vücutlarında insanları ölümle sonuçlanacağı 60’ı aşkın hastalık taşıyabilmektedir. Bu nedenle bu sorunun farkında olmak hayati önem taşır.

Yaşam Alanlarınıza Giren Hastalıkları Öğrenin : Kuşlardan İnsanlara Bulaşabilecek Hastalık Riskleri

Ancak kuşların bahçenizde ve bağlarınızda bir soruna neden olup olmadığını nasıl anlarsınız? Çiftçiler için zayıf kuş kontrolünün belirtileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

  1. Hasara Neden Olan Kuşların Türünü ve Davranışlarını Belirleyin.

Kuşların üzüm bağlarına verdiği zarar, ılıman iklimin bir sonucudur, yani kış ve yaz arasındaki değişiklikler o kadar da aşırı değildir. Bu, üzümler için iki aylık bir olgunlaşma mevsimine neden olur. Bu nedenle, şarap ve sirke üretiminde kullanılan üzümleri onları gagalayan kuşlara karşı daha savunmasızdır. Türkiye’de şarap imalathanelerinin ve üzüm bağlarının, şarap evlerinin, görebildiği en yaygın haşere kuş türleri güvercin ve kumrulardır. Bu iki türün kontrol edilmesi zordur çünkü farklı davranış türlerine sahiptirler. Güvercinlerin bütün üzümü yeme eğilimi vardır, Kargalar ise sadece üzümleri gagalar.

  1. Bahçenizin Hangi Kısımlarının Kuş Kontrolüne İhtiyacı Olduğunu Biliyor musunuz?

Zararlı kuşlar ve davranışları belirlendikten sonra, kuşlardan hangi alanın korunması gerektiğini öğrenmelisiniz. Bu, en iyi çözümün sağlanmasına ve gerekli alanların olası kuş sorunlarından korunmasına yardımcı olur. Üzüm bağları ve şarap tadım evlerinin birçoğu üzümlerin belli bir dönümünün korunması gerektiğine karar verdi. Böylece 4 adet otomatik lazer kuş caydırma sistemi kurdular.

“ Ülkemizde 2012 yılından bu yana bina bacalarında, elektrik hatlarında, fabrika atıklarında telef olan ve ölümle sonuçlanan bu sevimli canlıları riske eden yapıları plastik kuşkonmaz bariyer ile koruma altına almış bulunmaktayız. Ve hayvan sever dostlarımızı da sevindirecek bir haber olarak göç yolundaki kuş ölümlerini %70’e yakın azaltmış bulunmaktayız. “

  1. İşçilik Maliyetlerini Olabildiğince Azaltın.

Bir otomatik kuş kovucu cihaz sizin işçilik maliyetlerini ortadan kaldırır ve kuş kontrolünün diğer geleneksel yöntemler gerektirmez sadece onlara ihtiyacım yok diye düşünebilirsiniz. Tabi ki depolarda ve ambarlarda genellikle plastik kuşkonmaz bariyer ürünü kullanımını önermekteyiz. Kuşlar depoya girse dahi konabilecekleri alan olmadığı için geri çıkacaklardır.

Türkiye’de bir üzüm bağında 4 otomatik cihaz kuruldu. Otomatik bir kuş kovucuyu izlemek güzeldir, çünkü 16'dan fazla farklı desen ve 3 zaman aralığı kaydederek istediğiniz zaman ve yerde kuş kovma kabiliyetine sahip olursunuz. Bahçe sahibi şöyle diyor: “ Kuş kontrol yöntemleri olarak ağ ve işçilik maliyetleri için yılda 75.000 TL’den fazla (dönüm başına başına 1250 TL) harcadım. ” Bu ürünleri tercih edene kadar her yıl bu harcamalara devam ediyordum. Bu ürün beni büyük bir yükten kurtardı. Yakın tarihte ultrasonik ve sonik ses cihazları, plastik kuşkonmaz ve kuş kovucu file uygulamalarınıda tercih edeceğim. Diyerek sözlerine son vermiş bulundu.

www.kuskovucular.net adresine gidin ve kuş hasarından ne kadar tasarruf edebileceğinizi uzman kuş kontrol ekiplerimize hesaplatabilirsiniz.

  1. Kuş Alışkanlığını Önleyin.

Lazer kuş kovucu, ve diğer etkili kuş kovma yöntemlerine kuşların alışmadığını kanıtladı. Otonom, kuşun doğal iç güdülerini kullanan bir sistemdir. Yeşil lazer ışını kuşlara yansıtıldığında, kuşlar tarafından bir tehdit olarak algılanır ve bu nedenle kuşlar nadiren bu cihaza alışır. Üzüm bağı sahibi, 2017'den beri 4 otomatik kuş kontrol cihazı kullanıyor . Kanatlılarda %90,8 azalma sağlanmış bulunmaktadır.

  1. Güvenlik Önce Gelir!

Beyazgül Group kuş kontrol sistemleri, 7/24 güvenli kuş kovma sağlar. Etkili güvenlik özelliklerimiz potansiyel güvenlik tehlikelerini ortadan kaldırır ve kuş kovmayı güvenli ve etkili hale getirir.

Kuş Kontrolü Konusunda Yardıma Mı İhtiyacınız Var ?

Kuşlardan uzak bir ortam için etkili ve insancıl çözümler sunan Beyazgül Group , Türkiye’nin en büyük kuş kontrol ürünleri üreticisi ve dağıtıcısıdır. Şirket, bu ve diğer kuş kontrol önlemleri konusunda yardıma ihtiyacı olanlara ürün tavsiyesi, bilgi ve ürün satışı hizmetleri vermektedir.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın