Kuşlardan Nasıl Kurtulursunuz - 6 Kuş Kontrol Fi̇kri̇
Buradasınız: Anasayfa / Blog
6 Nisan 2022, Çarşamba
Kuşlardan Nasıl Kurtulursunuz - 6 Kuş Kontrol Fikri
Haşere kuşları hem konut hem de ticari binaların çevresinde baş belasıdır. Çevre düzenlemesine, ahşap yapılara ve hatta metal çatılara zarar verebilirler ve tesislerinizde pis ve zehirli pislikler bırakırlar. 
Kuşlardan Nasıl Kurtulursunuz - 6 Kuş Kontrol Fikri

Evinizde veya İş Yerinizde Kuşlardan Nasıl Kurtulursunuz: 6 Kuş Kontrol Fikri

Bahçenizdeki kuşları gözlemlemek ne kadar güzel olursa olsun, gürültüleri, yaşam alanlarınıza taşıyabilecekleri 60’ı aşkın hastalık riski ve yarattıkları kirlilik oldukça rahatsız edici olabilir. Haşere kuşları hem konut hem de ticari binaların çevresinde baş belasıdır. Çevre düzenlemesine, ahşap yapılara ve hatta metal çatılara zarar verebilirler ve tesislerinizde pis ve zehirli pislikler bırakırlar. Güvercin dışkısı ve döküntüleri histoplazmoz, kriptokokoz ve psittakoz gibi ciddi hastalıkları taşıdığı bilinmektedir. Bu, yiyecek depolayan, hazırlayan veya servis eden herhangi bir mülk veya işyerinin, alanlarını güvercinlerden ve onların atıklarından uzak tutma konusunda özel bir sorumluluğu olduğu anlamına gelir. 

“ Önceliğimiz Kanatlı Canlılara Zarar Vermeden Onların Daha Mutlu Yaşayıp, Nesillerini Devam Ettirebilecekleri Doğal Yaşam Alanlarına Dönmelerine Katkı Sağlamaktır. 2012 Yılında Bu Yana Elektrik Telleri, Fabrika Atıkları, İnsancıl Olmayan Kuş Kontrol Sistemleri İle Telef Edilen Kuşların Ölüm Oranlarını %70’e Yakın Azaltmış Bulunuyoruz. "

Mülkünüzü ele geçiren kuş sürüleriyle ilgili sorunlarınız varsa, kuşlardan nasıl kurtulacağınıza dair güvenli çözümlerimiz var. Başlamak için bu yöntemlerden bazılarını deneyin:

 1. Ticari Mülklerinize Plastik Kuşkonmaz Uygulayın

Kuş pislikleri, yuvalama malzemeleri ve fiziksel olarak gürültülü sesler iş ortamınızı büyük ölçüde tehlikeye atar. Yuvalama ve tüneme alanları pis ve bina sakinleri için büyük sağlık riskleri oluşturuyor.

Kuş kovucular, kuşlardan kurtulmak için gizli ama etkili bir yöntem sağlar. Plastik kuşkonmaz, kuşların ticari alanınızı istila etmesini önler. Beyazgül GROUP Kuş kovucularımız %100 oranla kuşları tesislerinizden uzaklaştırır. Çok yönlü kuş kontrol çözümü, tüm kuş türleri için onlara fiziksel olarak zarar vermeden kalıcı bir bariyer oluşturur. Üreticilerimiz, ürünü, aşılmaz bir bariyer oluşturan sağlam polikarbon hammadde malzemesiyle üretmektedir. Ürünün işçiliği, farklı kuş türlerini caydırmasını sağlar. Mülkünüzü istila eden haşere kuşlarına bağlı olarak, her duruma uygun çok çeşitli plastik kuşkonmaz bariyerleri sunuyoruz.

Etkili Plastik Kuşkonmaz ( Kuş Kovucu ) Ürünlerimiz

Firmamız Beyazgül GROUP olarak sizleri kuş kovma yöntemlerinin en etkilisi olan dört olağanüstü kuşkonmaz bariyer seçeneği sunar. Size en uygun ürünü seçenebilirsiniz.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 3D Model ( 42 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 42 adettir. Genellikle enerji nakil hatlarında, leyleklerin yuva yapıp elektrik yüzünden telef olmalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Ev ve işyeri kullanımına da uygundur. Diken sayısının en yüksek adete sahip olması nedeni ile en etkili üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 2D Model ( 28 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 28 adettir. Genellikle bina çatılarında, pencere önlerinde, balkonlarda ve su oluklarında kullanılmaktadır. Diken sayısını en düşük adete sahip olması nedeni ile ev, işyeri kullanımına daha uygun bir üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 1D Model ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Ekonomik fiyatı ile genel olarak yüksek metrajlı havalimanı, fabrika, depolama tesisi gibi alanlarda tercih edilmektedir. Şeffaf, Siyah ve Gri renkli üretilmektedir.

Paslanmaz Çelik Kuşkonmaz Bariyer ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Yüksek fiyatı ile genel olarak AVM, Otel, Elektrik Direkleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Polikarbon taban üzerine çelik dikenler uygulanmıştır.

Kuşkonmaz bariyer, kurulumdan sonra çok az bakım gerektirir veya hiç bakım gerektirmez, bu da bu güvercin caydırıcılarını mülk sahipleri için mükemmel hale getirir. Beyazgül Group kuş kovucuları, hem paslanmaz çelik hem de plastik modeller için endüstri lideri garantiler sunmaktadır.  

Kuş Kovucu Diken Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin: Plastik Kuşkonmaz Neden Etkili ve Basittir [Uzman Açıklaması]

 1. Kuşlardan Kurtulmak için Ses Caydırıcıları Uygulayın

Sorun çıkaranları caydırmak için taklit cihazları kullanmaktan daha iyi ne olabilir? Cihazlar, kuşları mülkünüzde yaşamaktan caydırmak için özel olarak üretilmiştir. Çevre dostu cihazlar, kuşları korkutup kaçırmak için yırtıcı çağrılar ve benzersiz tehlike sinyalleri üreten akıllı özelliklere sahiptir.

Bu cihazın ürettiği frekans, insan menzilinin üzerindedir ve cihazların menzili içinde bulunan kuşların yönünü şaşırtır. Cihazların kurulumu ve kullanımı kolaydır ve çok az bakım gerektirirler. Fakat plastik kuşkonmaz bariyer gibi fiziksel olarak etkileri yok denecek kadar azdır. Kuş kovucu ürünler arasında en etkilisi uzmanlarımız tarafından plastik kuşkonmaz bariyer olarak belirlenmiştir.

 1. Kuş Dikenlerine Yatırım Yapın ( Canlılara Zarar Vermez )

Kuşlardan kurtulmak için kuş caydırıcı dikenlerle binanızı koruma altına alın

Kuş sivri uçları, kuşları korumalı yüzeylerden caydıran uzun diken benzeri çubuklar içerir. Sivri uçlar, kuşlar için son derece rahatsız edicidir ve onları evden veya iş alanından uzak tutacaktır. Kuşların ayrıca balkonlara, çatılara, pencerelere veya garaj kapılarına tünemesi, yuva yapması veya dışkı yapması da engellenebilir.

Beyazgül GROUP kuşkonmaz aşağıdaki şekillerde faydalıdır:

 • Bölgeyi kuşsuz bölge haline getirirler.
 • Ağır hizmet tipi malzemelerle üretildiğinden uzun ömürlü dayanıklılık sunar.
 • Bu sivri uçlar, diğerlerinin yanı sıra güvercinler, martılar ve kargalar gibi istenmeyen haşere kuşlarını caydırır.

Ancak, kuş engelleyici sivri uçlar daha küçük kuşlar için etkili olmayabilir; sivri uçlar, daha küçük kuşların tünemesi için elverişli bir yüzey bile sağlayabilir. Bu nedenle, başka bir yaklaşımı dahil etmeyi düşünmek önemlidir.

 1. Kurulumu Kolay Yansıtıcı Malzemeleri Deneyin

Muhtemelen, kuşların zihniyeti çeşitli uygulamalarla manipüle edilebilir. Yansıtıcı malzemeler kuşları korkutur ve onları alanınızda yuva yapmaktan caydırır. Mülkünüze ayna veya parlak nesneler asmak kuşları caydırır ve korku yaratır.

İçgüdüsel yansıtıcı yüzey korkularını kullanmak, kuşlardan kurtulmanın akıllı bir yöntemidir. Dahil etmeyi düşünebileceğiniz diğer etkili yöntemler şunlardır:

 • Optik Jeller: Bu ürünler, binanıza konmaya veya tünemeye çalışan kuşları korkutan yangın veya duman sinyallerini taklit eder. Onları caydırmak için optik jelleri binaların çatılarına veya kenarlarına yerleştirebilirsiniz.
 • Dönen Pervaneler: Rahatsız edici kuşları kontrol etmede oldukça etkilidirler. Metalik malzemelerden yapılmış pervaneler daha da etkilidir - hareket ve parlak yansıma, kuşları binalarınıza inmekten caydırır.
 • Flaş Bantlar: Yansıtıcı ve son derece parlak malzemeler, kötü şöhretli kuşları korkutan görsel bir engel oluşturur. Bantlar ayrıca kuşları rahatsız eden rahatsız edici sesler çıkarır ve onları sizin yerinize yuva yapmaktan caydırır.
 1. Olumsuz Bir Ortam Yaratın

Kuşlar büyüleyici hayvanlardır ve vahşi hayvanlar olmalarına rağmen genellikle ticari ve konut binalarında yaşamayı tercih ederler. Mekanların sunduğu sıcaklık, konfor ve güvenlik, onları bu mülklerde yuva yapmaya ve tünemeye teşvik ediyor.

Can sıkıcı yaratıkları ortadan kaldırmanın birincil yollarından biri, hoş olmayan yüzeyler oluşturmaktır. Elektrik sivri uçları, sahte yırtıcılar, kuş sivri uçları ve tüneme engelleyici gibi ürünler, haşere kuşlarını evinizde veya iş alanınızda tünemekten caydırır. Etkili sonuçlar ve nihayetinde kuşların %100 yok edilmesi için farklı kuş caydırma yöntemlerini birleştirebilirsiniz.

 1. Konut veya Ticari Alanınızdaki Çöpleri Sık Sık Kaldırın

Çöp kutuları ve çöp kutuları, kuşların beslenmeyi sevdiği yiyecek atıklarını tutar. Yerleşim yerinizdeki yiyecek atıklarını ortadan kaldırırsanız, kuşların uygun bir besin kaynağı olmayacaktır. Sonuç olarak, mülkünüze yuva yapmaktan kaçınmaları daha olasıdır. Ayrıca çöp bidonlarını mülkünüzden uzağa yerleştirmeyi de düşünebilirsiniz.

Kuş Kontrolü Konusunda Yardıma Mı İhtiyacınız Var ?

Kuşlardan uzak bir ortam için etkili ve insancıl çözümler sunan Beyazgül Group , Türkiye’nin en büyük kuş kontrol ürünleri üreticisi ve dağıtıcısıdır. Şirket, bu ve diğer kuş kontrol önlemleri konusunda yardıma ihtiyacı olanlara ürün tavsiyesi, bilgi ve ürün satışı hizmetleri vermektedir.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın