Kuş Kovucu Fi̇le Ve Kuş Ağı Kuş Kontrolünde Etki̇li̇ Mi̇di̇r ?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
4 Nisan 2022, Pazartesi
Kuş Kovucu File ve Kuş Ağı Kuş Kontrolünde Etkili Midir ?
Mülk sahipleri, kuşların bazen bir sorun olabileceğini biliyorlar. Kuş ağları da dahil olmak üzere birkaç çözüm var. Kuş ağları ve kuş sorunlarınızı çözmenize nasıl yardımcı olabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.
Kuş Kovucu File ve Kuş Ağı Kuş Kontrolünde Etkili Midir ?

Kuş Ağları Kuş Kontrolünde Etkili Midir ?

Mülk sahipleri, kuşların bazen bir sorun olabileceğini biliyorlar. Yuvalarını uygun olmayan yerlere kurabilirler ve mülkünüze zarar verebilirler. Sorunlu kuşları fark ettiyseniz, onlardan kurtulmanın ne kadar zor olduğunu zaten biliyor olabilirsiniz. Neyse ki, kuş ağları da dahil olmak üzere birkaç çözüm var. Kuş filesi ve Kuş ağları ve kuş sorunlarınızı çözmenize nasıl yardımcı olabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Kuşlar hakkında öğrenmeniz gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır. Kuşlar vücutlarında 60’ı aşkın salgın hastalık riski barındırabilmektedir. Bu konu hakkkında detaylı bilgi almak için Kuşlardan İnsanlara Bulaşan Hastalıklar makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kuşlar Mülk Sahiplerine Ne Gibi Sorunlar Çıkarır?

Mülkünüzde daha önce bir kuş sorununuz olduysa, neden olabileceği sorunların farkında olabilirsiniz. Kuşlar yakınlarda akın ettiğinde, toplandıklarında veya yuva yaptıklarında mülk sahiplerinin karşılaştığı başlıca sorunlardan bazıları şunlardır:

 • Çatıda hasar: Kuşlar çatıda yuva yapabilir ve arkalarında pislik ve moloz bırakabilir. Kuş pislikleri asidiktir ve hemen temizlenmezse sorunlara neden olabilir.
 • Tıkanmış oluklar: Kuşlar yuvalarını olukların içine veya yakınlarına kurduklarında, onları çubuklar, yapraklar, çamur ve döküntülerle tıkayabilirler. Tıkanmış oluklar sorunlu olabilir ve oluklarınız düzgün çalışmadığında su basmasına neden olabilir.
 • Gürültü: Sabahın 3'ünde kuşların ötüş sesiyle uyandıysanız, kuşların gürültülü olabileceğini bilirsiniz. Mülkünüzde birkaç taneden fazlasına sahip olduğunuzda, küçük bir sıkıntı olmaktan büyük bir soruna dönüşür.
 • Saldırganlık: Yuva yapan kuşlar saldırgan olabilir ve çok yaklaşan insanlara dalarlar.
 • Bitkilere ve ekinlere zarar: Bahçıvanlar veya çiftçiler size bir kuş sürüsünün bütün bir ekin tarlasını birkaç saat içinde yok edebileceğini söyleyecektir.
 • Dışkılar: Kuşların en büyük sorunlarından biri dışkılarıdır. Bir kuş sürüsü, arkasında kayma tehlikesi ve halk sağlığı riski yaratacak büyük bir karmaşa bırakabilir. Bu dışkılar kuruduğunda solunum problemlerine neden olabilir. Bunları hemen temizlemek önemlidir.
 • Hastalık: Kuşlar parazit ve hastalık yayar, bu yüzden onları halktan olabildiğince uzak tutmak istersiniz.

Ev sahiplerinin kuşlarla alakalı problemlerini ise aşağıdaki makalelerimizden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.


Az sayıda da olsa kuşların ciddi bir soruna yol açabileceğini görmek kolaydır. Bu, herkesin bildiği gibi üstesinden gelmesi zor olabilecek bir sorundur. Kuşlar, her yıl aynı yuvalama alanlarına geri dönerek çok sayıda arkadaş getirebilir.

Ne Tür Kuşlar Sorunlara Neden Olur?

Bazı kuş türleri nispeten zararsız olsa da, birçok tür neden oldukları sorunlar nedeniyle kötü bir üne sahiptir. İşte en büyük suçlulardan birkaçı:

 • Martı: Bazen binlerce bireyden oluşan büyük sürüler halinde akın eder. Genellikle bina çatılarında konumlanır ve çıkarttıkları ses, gürültü ile ev sahiplerine zarar meydana gelmektedir. Bu konuda probleminiz var ise ; Martı Kovucu Ürünler makalemizi gözden geçirip yaşadığınız probleme en uygun ürünü bulabilirsiniz.
 • Kargalar: Kargalar oldukça zekidir ve genellikle geleneksel haşere kontrol yöntemlerine yanıt vermezler. Genellikle balkon, çatı, su olukları, pencere önlerine konmaktadır. Eğer ki sorun yaşadığınız kuş türü karga ise ; Karga Kovucu Ürünler makalemizi gözden geçirip yaşadığınız probleme en uygun ürünü bulabilirsiniz.
 • Güvercinler: Güvercinler, şehirler gibi kalabalık yerlerde akın etme eğilimindedir ve dışkıları büyük bir problemdir. Genellikle balkon, çatı, su olukları, pencere önlerine konmaktadır. Eğer ki sorun yaşadığınız kuş türü güvercin ise ; Güvercin Kovucu Ürünler makalemizi gözden geçirip yaşadığınız probleme en uygun ürünü bulabilirsiniz.
 • Ağaçkakanlar: Mülkünüzde birkaç ağaçkakan varsa, onların sürekli çekiçlemeleri çıldırtıcı olabilir. Ayrıca ahşap binalarda yapısal hasara neden olabilirler. Genellikle balkon, çatı, su olukları, ahşap alanlar, bacalar, pencere önlerine konmaktadır ve gagalarıyla delikler açmaktadır. Eğer ki sorun yaşadığınız kuş türü ağaçkakan/saksağan ise ; Ağaçkakan Kovucu Ürünler makalemizi gözden geçirip yaşadığınız probleme en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Ülkemizde genellikle güvercin popülasyonu her yıl arttığı için sıklıkla problem yaşanan haşere kuşu olarak bilinen güvercinler hakkında bir çok içeriğimiz mevcuttur. Sizler de aşağıdaki içeriklere göz atarak probleminizi net olarak belirleyebilir uzman ekibimiz tarafından hazırlanan çözüm yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

1- Güvercinlerden Nasıl Kurtulursunuz ?


Ülkenin hangi bölgesinde yaşadığınıza bağlı olarak sorun yaratabilecek düzinelerce başka tür vardır. Neyse ki, kuş kovucu dikenler her kuş türü için işe yarar. Evrensel ve kullanımı kolay bir çözümdür.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer Ürünü Nedir ?

Firmamız Beyazgül GROUP olarak sizleri kuş kovma yöntemlerinin en etkilisi olan dört olağanüstü kuşkonmaz bariyer seçeneği sunar. Size en uygun ürünü seçenebilirsiniz.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 3D Model ( 42 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 42 adettir. Genellikle enerji nakil hatlarında, leyleklerin yuva yapıp elektrik yüzünden telef olmalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Ev ve işyeri kullanımına da uygundur. Diken sayısının en yüksek adete sahip olması nedeni ile en etkili üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 2D Model ( 28 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 28 adettir. Genellikle bina çatılarında, pencere önlerinde, balkonlarda ve su oluklarında kullanılmaktadır. Diken sayısını en düşük adete sahip olması nedeni ile ev, işyeri kullanımına daha uygun bir üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 1D Model ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Ekonomik fiyatı ile genel olarak yüksek metrajlı havalimanı, fabrika, depolama tesisi gibi alanlarda tercih edilmektedir. Şeffaf, Siyah ve Gri renkli üretilmektedir.

Paslanmaz Çelik Kuşkonmaz Bariyer ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Yüksek fiyatı ile genel olarak AVM, Otel, Elektrik Direkleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Polikarbon taban üzerine çelik dikenler uygulanmıştır.

Kuş Kovucu Ürünler Nerelerde Kullanılır ?

 • Çatılar
 • Marinalar
 • Tekne ve Gemiler
 • Korkuluklar
 • Özel mimari yapılar
 • Tabelalar
 • Elektrik Direkleri
 • Enerji Nakil Hatları
 • Antenler
 • Bacalar
 • Cam Kanopileri
 • Pencere Önleri
 • Söveler
 • Aydınlatma Direkleri
 • Borular
 • Tenteler
 • Tarımsal Alanlar
 • Fabrika İçleri
 • Havalimanları
 • Su Olukları
 • Depolama Tesisleri
 • Güneş Panelleri
 • Klima Motorları

ve çok, çok daha fazlasında kullanılabilmektedir.

Kuş Ağları ve Kuş Filesi Kuş Sorununu Nasıl Önleyebilir?

Balkonu Koruyan Kuş Kovucu Kuş Ağları

Kuş ağları, açık alanların üzerine veya kuşların girmesini istemediğiniz çatı boşluklarına yerleştirilebilir. Örneğin, açık pencereleri veya panelleri olan bir çatınız veya deponuz varsa, kuşların girmesini önlemek için o alanın üzerine kuş ağı yerleştirebilirsiniz. Kuş filesi, mülk sahipleri için uygun fiyatlı ve bakımı kolay bir ağ, file türüdür. Alanı ne tür kuşlardan koruduğunuza bağlı olarak, ihtiyaçlarınızı karşılayacak farklı kuş ağları vardır.


Kuş ağları, çiftçiler veya bahçıvanlar tarafından değerli mahsullerini örtmek için de kullanılabilir. Ürün yetiştiren herkes, bir kuş sürüsünün emeklerini mahvetmesinin ne kadar az zaman aldığını bilir. Kuş filesi, kuşların belirli alanlara inmesini, girmesini ve yuva yapmasını engelleyebilir.


Uygulamaya bağlı olarak, kalıcı ve çıkarılabilir kuş ağları arasında seçim yapmanız gerekecektir. Aşağıda, hangisinin sizin için doğru olduğunu öğrenmenize yardımcı olmak için her bir türü ayrıntılı olarak tartışacağız.

Kalıcı Kuş Ağları Nelerdir?

Kalıcı kuş ağları, zorlu hava koşullarına dayanabilen ağır hizmet tipi ağ malzemeden yapılmıştır. Kalıcı kuş ağları bir kez kurulabilir ve yıllarca kullanılabilir. Kalıcı kuş ağları kurmak biraz karmaşık olabilir. Bu yüzden kurulum için biraz zaman ayırmak harika bir fikir. Kalıcı kuş filesi, ahırlar, depolar, güneş panelleri ve oluklar gibi mülklerini istilacı, yıkıcı kuşlardan korumak isteyen insanlar için mükemmel bir seçenektir.

Beyazgül Group kuş filesi gibi kalıcı kuş ağları, bir kuş sorunuyla başa çıkmanın uygun maliyetli bir yoludur. Bu ürün, kendinizi kargalar, güvercinler, sığırcıklar ve daha fazlası dahil olmak üzere hem büyük hem de küçük kuşlara karşı koruyabilmeniz için çeşitli boyutlarda gelir. Kuskovucular.net kuş filesi ve kuş ağları çeşitli ölçülerde gelir, böylece etkili kuş kontrolü yapmanıza olanak sağlar.

Çıkarılabilir Kuş Filesi Nedir?

Bir alanı geçici veya mevsimsel olarak korumak istiyorsanız, kuş sorunlarınız için çıkarılabilir bir kuş ağı iyi bir çözüm olabilir. Firmamızın üretiminde olduğu gibi ağların takılması ve çıkarılması kolaydır, böylece birden fazla yerde veya gerektiğinde kullanabilirsiniz. Bu, kuşları mülkünüze yuva yapmaktan, tünemekten ve akın etmekten caydırmanın hızlı ve kolay bir yoludur.

Hem kalıcı hem de çıkarılabilir kuş ağları, mülkünüzü haşere kuşları için daha az çekici hale getirecektir. Bu, bir istila hakkında daha az endişe duyabileceğiniz anlamına gelir. Kuşların beraberinde getirdiği hasar, karışıklık, gürültü ve sağlık risklerini önlemenin uygun maliyetli bir yoludur.

Kuş istilasını nasıl önleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya sizin için doğru ürünü bulmak istiyorsanız, Beyazgül Group size yardımcı olmak için burada. Kuş sorunlarıyla başa çıkma konusunda yılların deneyimine sahibiz ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli kuş caydırıcı ve kuş kovucu ürün çeşitliliğine sahibiz. Nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin!

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın