Karga Kovucu Ürünler
Buradasınız: Anasayfa / Blog
28 Mart 2022, Pazartesi
Karga Kovucu Ürünler
Bu makale size kargaları nasıl uzak tutacağınız konusunda harika ipuçları verecek . Bazı yöntemler ev sahipleri için daha uygundur, diğerleri ise ticari binalara ve mülklere yönelik ciddi kuş kontrol çözümleridir.
Karga Kovucu Ürünler

Karga Kovucu Ürünler (Kargalar Nasıl Uzak Tutulur ?)

Kargalar, birçok duruma hızla adapte olabilen son derece zeki kuşlardır, bu da onları ülkenin neredeyse her bölgesinde bulacağınız anlamına gelir. Ayırt edici siyah tüyleri onları tanımayı kolaylaştırır, ancak zekaları bazen onları insan mülkiyetine zarar vermeye yönlendirebilir.

Bu makale size kargaları nasıl uzak tutacağınız konusunda harika ipuçları verecek . Bazı yöntemler ev sahipleri için daha uygundur, diğerleri ise ticari binalara ve mülklere yönelik ciddi kuş kontrol çözümleridir.

Kargalar Hangi Sorunlara Neden Olabilir?

Kargalar omnivordur, yani kendilerine sunulan hemen hemen her şeyi yiyecekler ( ve bu süreçte bir ton tehlikeli atık yaratırlar ). Bu, bir bahçıvan veya çiftçiyseniz, yetiştirmek için çok çalıştığınız meyveler, sebzeler ve tahıllarla ziyafet çekebilecekleri anlamına gelir. Kargalar özellikle mısıra düşkündür ve mısır tarlalarının tamamına kolayca akın eder ve onları yok eder. Ayrıca sağlık problemlerini de yaşam alanlarınıza getirmektedir. Yaşam Alanlarınıza Giren Hastalıkları Öğrenin : Kuşlardan İnsanlara Bulaşabilecek Hastalık Riskleri

Ayrıca, çöp gününde insanların çöplerini kaldırıma getirmelerini ve kazmalarını, çöp poşetlerini parçalamalarını ve çöpleri her yere saçmasını bekledikleri bilinmektedir. Ayrıca kargalar, ayırt edici, yüksek sesli gaklarıyla ünlüdür. Bir sürü karga bir araya geldiğinde büyük bir kargaşa ve can sıkıcı bir kargaşa yaratabilirler. Korkuluğun icadına dayanarak, kargaların nesiller boyu bir tehdit olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Kargalarla ilgili en büyük sorunlardan bazıları, çok akıllı olmaları, harika hafızaları olması ve hatta alet kullandıklarının bilinmesidir. Bu, karga dostu alanları kolayca hatırlayacakları ve her seferinde daha fazla arkadaş getirerek onlara geri dönmeye devam edecekleri anlamına gelir. Ayrıca, insan yüzlerini hatırlayabiliyorlar ve kimin dost kimin düşman olduğu hakkında bilgi yayabiliyorlar. Temel caydırıcı yöntemlere hızla uyum sağlayabilirler ve bu da bunu çözülmesi zor bir sorun haline getirir.

“ Önceliğimiz Kanatlı Canlılara Zarar Vermeden Onların Daha Mutlu Yaşayıp, Nesillerini Devam Ettirebilecekleri Doğal Yaşam Alanlarına Dönmelerine Katkı Sağlamaktır. 2012 Yılında Bu Yana Elektrik Telleri, Fabrika Atıkları, İnsancıl Olmayan Kuş Kontrol Sistemleri İle Telef Edilen Kuşların Ölüm Oranlarını %70’e Yakın Azaltmış Bulunuyoruz. "

Kargaları Mülkünüzden Nasıl Uzak Tutabilirsiniz?

Kargalarla ilgili sorunlar yaşadıysanız, muhtemelen onlardan kurtulmanın ne kadar zor olduğunun farkındasınızdır. Tek bir korkuluk tek başına bu işi yapmaz. İşte bu siyah tüylü haşereyi uzak tutmak için kullanabileceğiniz bazı uygulanabilir ipuçları.

Karga Kovucu Kuş Kovucu Diken Kullanımı

Kargalarla problem yaşıyorsanız etkili kuş kovucu diken olan plastik kuşkonmazları kullanabilirsiniz. Kargalar pencere önlerini, çatıları, su oluklarını, balkonları, verandaları, küpeştelere tünüyor ve kirletiyorsa kargaların konabileceği tüm alanlara plastik kuşkonmaz uygulayarak kargalardan ekonomik ve hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Karga Kovucu Tuzaklar

Bu, insanların neden korkuluk kullandıklarının genel öncülüdür. Onları korkutmak için insanlar, kuş kovucu balonları kullanabilirsiniz. Tabi kargalar zamanla bunlara alışmaktadır. Plastik kuşkonmaz bariyer kadar etkili değildir.

Yaşam Alanlarınızı Temizlemek

Mülkünüzün çevresinde çöp varsa, kargaları çekmemesi için ondan kurtulun. Tüm çöpleri veya saksılarınızı da kapalı tutun. Kargalar kurnazdır ve gagalarını veya aletlerini kullanarak kapalı alanlara nasıl gireceklerini bulabilirler. Kuş besleyicileri ve evcil hayvan yemi kapları gibi olası yiyecek kaynaklarını ortadan kaldırın. Ticari mülklerdeki çöp bidonlarının kapaklarını ve kayar panellerini kullanılmadığı zaman kapalı tutun.

Plastik Kuşkonmaz Kullanın

Kuş kovucu dikenler paslanmaz çelikten veya plastikten yapılmıştır ve güvercinlerin rahatça inmesini imkansız kılan yatay yüzeylere monte edilebilir. Sivri uçlar kuşa zarar vermez ve montajı kolaydır.

Güvercin ve karga kovucular, birçok nedenden dolayı en popüler güvercin uzaklaştırma yöntemidir. İlk olarak, diğer kuş kovma yöntemlerinden çok daha uzun süredir sektör de bulunuyorlar. Güvercin kontrolü için bir endüstri standardı olarak kalmaları, değerlerini kanıtlıyor.

Aşağıda firmamızın satışa sunduğu ürünleri aşağıdan kontrol edebilirsiniz.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 3D Model ( 42 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 42 adettir. Genellikle enerji nakil hatlarında, leyleklerin yuva yapıp elektrik yüzünden telef olmalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Ev ve işyeri kullanımına da uygundur. Diken sayısının en yüksek adete sahip olması nedeni ile en etkili üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 2D Model ( 28 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 28 adettir. Genellikle bina çatılarında, pencere önlerinde, balkonlarda ve su oluklarında kullanılmaktadır. Diken sayısını en düşük adete sahip olması nedeni ile ev, işyeri kullanımına daha uygun bir üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 1D Model ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Ekonomik fiyatı ile genel olarak yüksek metrajlı havalimanı, fabrika, depolama tesisi gibi alanlarda tercih edilmektedir. Şeffaf, Siyah ve Gri renkli üretilmektedir.

Paslanmaz Çelik Kuşkonmaz Bariyer ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Yüksek fiyatı ile genel olarak AVM, Otel, Elektrik Direkleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Polikarbon taban üzerine çelik dikenler uygulanmıştır.

Kuşkonmaz bariyer, kurulumdan sonra çok az bakım gerektirir veya hiç bakım gerektirmez, bu da bu güvercin caydırıcılarını mülk sahipleri için mükemmel hale getirir. Beyazgül Group kuş kovucuları, hem paslanmaz çelik hem de plastik modeller için endüstri lideri garantiler sunmaktadır.

Kuş Kovucu Ürünler Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin: Plastik Kuşkonmaz Neden Etkili ve Basittir [Uzman Açıklaması]

Kargaların Nefret Ettiği Şeyleri Öğrenin

Kargalar, diğer kargaların imdat çağrılarına veya baykuş ve yırtıcı kuş gibi yırtıcı kuşların çığlıklarına olumsuz tepki verir. Bunlar bir uyarı ve tehlike sinyali işlevi görür. Kargaların toplanma eğiliminde olduğu alanların yakınında bu sesleri çalmak için Bluetooth hoparlörleri kullanabilirsiniz. Gürültü yapıcılar ve havai fişekler gibi yüksek sesler de onları uzaklaştıracaktır.

Yuvalama Alanlarını Kaldırın

Mülkünüzdeki alanlarda kargaların yuva yaptığını fark ederseniz, yuvaları caydırmak için bu alanlardan kurtulabilirsiniz. Kargalar , ağacın ilk üçte birine veya çeyreğine yakın, yaprak dökmeyen ağaçlarda yuva yapmayı tercih eder . Kargaların bu alanlara çekildiğini fark ederseniz, şunları yapabilirsiniz:

Kuş Ağlarını Deneyin

Bir bahçıvansanız ve lezzetli meyve ve sebzeler yetiştirmekten hoşlanıyorsanız, bu bitkileri kuş ağlarıyla örtmek yardımcı olabilir. Bu, kargaların bitkilerinize girmesini imkansız hale getirir. Ayrıca kuşlar bu ağı bir tehdit olarak görebilirler. Yaralanmalarına veya ölümlerine neden olabilecek şekilde, buna karışmanın mümkün olduğunu öğrenmiş olabilirler.

Ticari Mülkler için Karga Kovucu Çözümler

Ticari mülk sahipleri ve yöneticileri, kargalarla başa çıkmak için daha ciddi bir kuş kontrol çözümü isteyecektir. Şimdiye kadar bahsedilen yöntemlerden bazıları, kargaları büyük ticari binalardan veya diğer ticari ortamlardan caydırmak için etkili ve hatta uygun olmayacaktır. Bu durumlarda kuş dikenleri , elektrikli ray sistemleri ve tel sistemleri kargaların yanıt verdiği çözümlerdir. Ticari mülkünüzün özellikleri ve yaşadığınız karga sorununun türü için en iyi çözümün hangisi olduğunu belirlemek için bir kuş kontrol uzmanına danışın.

Ev ve işyerlerinde kuş kontrol ürünleri için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız ;

 1. Ev Sahipleri İçin Yaygın Kuş Sorunları ve Çözümleri
 2. Evinize ve İşyerinize Kuşların Zarar Vermesini Nasıl Önlersiniz

içeriklerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz. Sizler için en iyi hizmeti sunmaya özen gösteriyoruz.

Karga Kovucuların Kullanım Alanları Nelerdir ?

Kuş kovucular aşağıdaki alan ve yapıları kuşlardan korumak için kullanılabilir:

 • Çatılar
 • Marinalar
 • Tekne ve Gemiler
 • Korkuluklar
 • Özel mimari yapılar
 • Tabelalar
 • Elektrik Direkleri
 • Enerji Nakil Hatları
 • Antenler
 • Bacalar
 • Cam Kanopileri
 • Pencere Önleri
 • Söveler
 • Aydınlatma Direkleri
 • Borular
 • Tenteler
 • Tarımsal Alanlar
 • Fabrika İçleri
 • Havalimanları
 • Su Olukları
 • Depolama Tesisleri
 • Güneş Panelleri
 • Klima Motorları

ve çok daha fazlasında kullanılabilmektedir.

Kargaları Yaşam Alanlarımızdan Nasıl Uzak Tutabiliriz?

Bir kuş kontrol uzmanı tarafından önerilen ticari düzeyde bir çözümü uygulayan ticari mülk sahipleri veya yöneticilerinin daha fazla bir şeye ihtiyaç duymaları olası değildir. Ancak, kargaları korkutup kaçırmak için bir yem veya evde çare sunan bir ev sahibiyseniz, kargaların sizin taktiklerinize alıştıktan sonra geri döndüğünü görebilirsiniz.

Yansıtıcı bant veya korkutucu balonlar gibi başka nesneler kullanarak ek tuzaklar ekleyerek geri dönen kargaları caydırmayı başarabilirsiniz . Ancak kargalar ısrarcıysa, daha ticari sınıf kuş kontrol çözümleri kullanmayı düşünün. Hangi çözümün en iyi olduğunu belirlemek için kargaların toplanma eğilimine dikkat edin. Bir çitin üzerine veya bir çıkıntıya oturmayı seviyorlarsa, kuş dikenleri mükemmel bir seçenektir. Tekne rıhtımlarının, ahırların veya diğer ek binaların kafes kirişlerinde toplanırlarsa, bu alanlara erişmelerini önlemek için ticari kuş ağlarını kullanın.

Kargalar geri dönerse, toplanma eğiliminde oldukları yere dikkat edin. Bir çitin üzerine veya bir çıkıntıya oturmayı seviyorlarsa, kuş kovar dikenlerini veya başka bir ticari sınıf kuş kontrol çözümünü tanıtın. Tekne rıhtımlarının, ahırların veya diğer ek binaların kafes kirişlerinde toplanırlarsa, bu alanlara erişmelerini önlemek için ticari kuş ağları kullanın.

Kuş Bariyeri Hakkında

Kuş Bariyeri, kuşların inmesini, tünemesini veya yuva yapmasını önlemek için tasarlanmış yenilikçi teknolojide liderdir. Kuşları insanca ve etkili bir şekilde uzaklaştırmak için kentsel kuş kontrolünde uzmanız. Kuskovucular.net web sitemiz, insanların haşere kuşlarla ilgili çeşitli sorunlara yönelik kuş kontrol çözümlerini anlamalarına ve tanımlamalarına yardımcı olacak zengin bir içeriğe ev sahipliği yapmaktadır. Kuşlarla ilgili bir sorunla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin . Ayrıca ücretsiz rehberimiz Plastik Kuşkonmaz Bariyer Neden Etkili ve Basittir Rehberimizden de yararlanabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın