Kuş Kontrolünde Profesyonel Ürünleri̇n Önemi̇ Ve Kesi̇n Çözümler
Buradasınız: Anasayfa / Blog
28 Mart 2022, Pazartesi
Kuş Kontrolünde Profesyonel Ürünlerin Önemi ve Kesin Çözümler
Kuş kontrol stratejinizde başarılı olmak için, kuşların geri dönmesini önlemeye yönelik adımlara karar vermeden önce binanızın etrafındaki kuş davranışına giren tüm faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir.
Kuş Kontrolünde Profesyonel Ürünlerin Önemi ve Kesin Çözümler

Kuş Kontrolünde Profesyonel Ürünlerin Önemi ve Kesin Çözümler

Beyazgül Group olarak yeni bir kuş kontrol projesi aldığımızda, yeni bir kuş kontrol projesi üstlenirken sahaya özel kuş kontrol planınızı tasarlamadan önce çok sayıda faktörü göz önünde bulunduruyoruz. Her bina, ev, yapı, garaj, tarımsal alan, havalimanı, stadyum, hastaneler, liman veya kampüsler benzersizdir ve dikkate alınması gereken çeşitli faktörler sunar. Kuş kontrolü, tüm operasyonlara uyan tek bir çözüm değildir. Kuşların geri dönmesini önlemek için hangi adımların atılacağına karar verirken, bir yapının etrafındaki kuş davranışına giren her unsuru göz önünde bulunduruyoruz ve problemin yanında çalışan veya yaşayanların hayatlarını etkiliyoruz. Pek çok insan, istedikleri türden kuş kovucu ürün kurabileceklerini düşünür, ancak durum böyle değildir.

Kuş kontrol stratejinizde başarılı olmak için, kuşların geri dönmesini önlemeye yönelik adımlara karar vermeden önce binanızın etrafındaki kuş davranışına giren tüm faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Eminim ki tabelaların üzerine veya çatı boyunca kuş kovucu diken uygulamış birçok bina görmüşsünüzdür, uzman kuş kontrol ekibimizin de önerisi bu ürünleri tercih etmenizdir. %100’e yakın etki alacağınız bu ürünler ile kuş problemlerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Kuş kontrolünde profesyonel ürün kullanmak kadar profesyonel ekiplere ürünü uygulatmak da bir o kadar önemlidir. Yaşadığınız şehir de işinde profesyonel çatı ustaları gibi ekiplere ürünü uygulatabilirsiniz.

Yeni bir kuş kontrol projesiyle ilgili bir çağrı aldığımızda, ister tüneyen kuşlar, gürültülü martılar, kuş çarpmaları, ağır kuş pislikleri veya yuvalama malzemeleri için olsun, sadece sorunun türüne göre herhangi bir öneride bulunmadan önce, bunu yapmamız gerekiyor. Alanın tam incelemesi binayı veya evi çevreleyen hangi faktörlerin kuş sorununun artmasına neden olduğunu belirleyin. Uygun kuş türü tanımlaması, çöp çıkarma uygulamaları (kuşların yiyecek için aramaları için açık çöp kutuları, çöp çıkarma sıklıkları, çöp kutularının yapıların) yakınındaki çöp tenekelerinin yakınlığı gibi), yapısal tasarımlar gibi birçok şeyi içerebilir. (çıkıntılar, çatı tipleri ve bina tasarımı), peyzaj (peyzaj türleri, peyzajın yapılara yakınlığı ve bitki türleri), su kaynakları (durgun su, tıkanmış drenaj ve su olukları) gibi birçok etken mevcuttur.

Ve bu yeterli değilse, kuş dışkısı insanlara geçebilecek ciddi hastalıklar taşır. Kuş pislikleri ciddi bir sağlık riski oluşturur, bu nedenle sağlık müfettişleri yönetilmeyen kuş sorunlarının kanıtlarını gösteren işletmeleri kapatabilir.

Kuşlardan bulaşabilecek Zoonotik Hastalıkları İncelemek İçin TIKLAYIN

Kuş Türlerine Göre Kuş Kovucu Ürün Kullanımı Hakkında Bilgi Almak İçin ;

Başlıklarımızı ve www.kuskovucular.net blog içeriklerimizi de inceleyip hangi kuş türünde hangi kuş kovucu ürünü tercih etmeliyim hususunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Haşere kuşları bazen ilgi çekici bir tür olarak görsek de, davranışları hemen fark edilmeyen şekillerde değişkendir. Martılar, açık çöp kutuları için belirli bir yer bulabilir. Başka bir kuş türü, yalnızca binanın kendilerine tünemek veya yuva yapmak için sağladığı çıkıntılarla ilgileniyor olabilir. Bazı kuş türleri göçmen olabilirken, diğer kuşlar yerleşik olabilir (tüm yıl boyunca). Genel olarak, kuşları mülkünüze çekecek başlıca şeyler yiyecek, su, barınak ve sıcaklıktır.

Kuş Kontrolünde Profesyonel Ürünlerin Önemi Nedir ?

Uzun yıllar boyunca geliştirmeye çalıştığımız ürünlerimiz ile kuş kontrolü artık mümkündür. 2008 yılından bu yana Türkiye’nin tüm enerji nakil hatlarında, üretim tesislerinde, gıda firmalarında, havalimanlarında kuşların telef olmaması açısından ürünlerimiz kullanılmaktadır. Göç sırasında ülkemizden yaklaşık 5 milyar kuş geçer. Ülkemiz konumu dolayısı ile göç yolları üzerindedir. Kuşlar için güzel bir dinlenme yeri olan Ülkemizde birçok kuş türü elektik hatları, bilinçsiz kuş kovucu ürün kullanımı, insancıl olmayan kuş kontrol çözümleri, fabrika atıkları vb sebepler ile hayatlarına son vermektedir. Fakat bizim ürünümüz kullanılmaya başlandıktan sonra ülkemizden göç eden kuş türlerinin ölümlerini %70 azaltmış bulunuyoruz.

Kuş Kontrolünde Kesinlikle Yapmanız Gerekenler

Yiyecek Kaynaklarını Ortadan Kaldırın

Bina yakınına çöp koyulması, çöp taşması, meyve ağaçları, balkonda çiçekler veya kuş yemlikleri gibi açık gıda kaynakları, kuş sorunlarının gelişmesi için mükemmel bir cazibe sağlar. Örneğin, güvercinler gibi pek çok kuş, genellikle yiyecek olduğunu bildikleri yakın alanın dışına çıkmakla ilgilenmezler. Kuşların gerçekten ayrılmasını sağlamanın ve sürekli geri dönmeye çalışmamanın tek yolu, besin kaynağını ortadan kaldırmaktır. Kendilerini idame ettiremezlerse kalmaları için hiçbir sebepleri olmaz, bu yüzden bu genellikle en kolay çözümdür. Besin kaynaklarının azaltılmasını ve ortadan kaldırılmasını sağlamak, tüm başarılı kuş iyileştirme projelerinin kritik bir bileşenidir.

Su kaynaklarını Olabildiğince Azaltın

Yakındaki bir su kaynağı da kuşları çekebilir; Bölgenizde sık sık yağmur yağarsa ve sürekli su birikintileri veya su biriktiği alanlar varsa, kuşlar sürekli olarak o bölgeye dönecek ve yakınlarda kalacaktır. Kuş kovucular bölgedeki tek bir binaya yerleştirilirse, yalnızca su kaynaklarına en yakın olana taşınırlar. Oraya geri dönmek için bir neden olmaması için su kaynaklarının düzenli olarak çıkarılmasını veya temizlenmesini sağlamak en iyisidir.

Peyzajı Olabildiğinde Sistematik Düzenleyin

Kuş türüne göre yakın çevrede bol ağaç veya çevre düzenlemesi varsa çeşitli nedenlerle kuşları bölgede kalmaya teşvik eder. Ağaçlar sadece tüneme yerleri için mükemmel olmakla kalmaz, tüm sürüler için bolca yer sunar, aynı zamanda böceklerle beslenen kuşlar da bunun ideal bir beslenme alanı olacağını bilir. Kuşlar bir bölgeyi ne kadar mükemmel bir yaşam ortamı olarak görürlerse, bulundukları yere daha aşina oldukları için binaları o kadar çok tüneme veya yuvalama alanı olarak kullanmaya başlarlar.

Yuvalama Alanları

Açık çatılar ve engelsiz diğer geniş alanlar, tüm sürü için yeterince geniş bir alana ihtiyaç duyduklarından ve ayrıca herhangi bir yırtıcı veya tehlikeyi hızlı bir şekilde görebilmeleri gerektiğinden, büyük kuş sürüleri için ideal yuvalama alanlarıdır. Binanızın üzerinde veya çevresinde yuva yapan kuşlar varsa, uzun vadeli sorunları azaltmak için acil önlem alınması gerekir. Daha uzun kuşlar belirli bir alanda kalır ve orada yuva yapmanın güvenli olduğunu bilir; ayrılma konusunda daha inatçı olacaklar. Yuvalama meydana geldiğinde, daha agresif kuş caydırıcıları veya kuş kontrol yöntemlerinin uygulanması gerekir. Kuşlar yuva inşa etmek için önemli miktarda zaman ve enerji harcar ve bazı türler bu yuvaları yıl boyunca yeniden kullanır. Bu nedenle, bir kez inşa edildiklerinde, bu kuşlar oldukları yerde kalmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

Mümkün olduğu kadar çok faktörü listelemeye çalışmak, özellikle binanıza kuşların neden çekici geldiğini açıklamak için ideal olsa da, gerçek şu ki, çok sayıda faktör söz konusudur. Hepsini listelemek mümkün olmazdı. Kuşlar zeki yaratıklardır ve bölgedeki en sıcak noktayı sağlamak için çatınıza tam isabet eden güneşten, bölgenin çevredeki en sessiz yer olmasına kadar, küçük şeyler bile onları potansiyel olarak mülkünüze çekebilir. Belki komşunuzun ilgisini çeken güzel bir bahçesi vardır veya çevrede daha az doğal yırtıcı hayvan vardır. Her durum farklıdır ve profesyonel bir kuş kontrol firmasına sahip olmanız, çözüm sunmadan önce sorunu inceleyip değerlendirirken size her zaman en iyi ve en etkili sonuçları verecektir. 

Kuş Kontrolüne Profesyonel Ürünler İle Başlayın

Sizler de kuş istilasını yaşamadan önce uzman ekibimizin farklı alanlara göre önerecekleri kuş kovucu ürünler ;

3D Model Plastik Kuşkonmaz Bariyer ; Ürün 50 CM uzunluğunda 15 CM genişliğinde ve 11.5 CM yüksekliğindedir. En yüksek diken sayısına ( 42 adet ) sahip olduğu için büyük kuşlarda oldukça etkilidir.

2D Model Plastik Kuşkonmaz Bariyer ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 28 adettir. Genellikle bina çatılarında, pencere önlerinde, balkonlarda ve su oluklarında kullanılmaktadır.

1D Model Plastik Kuşkonmaz Bariyer ; Maliyet önemli ise daha ekonomik olan 1D model ürünü de tercih edebilirsiniz. Ürün teknik özellikleri aynı olup sadece diken sayısı farkı mevcuttur. 1D modelde 32 adet diken bulunmaktadır. Daha ekonomik bir çözüm üretmektedir. Geniş alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Paslanmaz Çelik Kuşkonmaz Bariyer ; Ürün polikarbon tabana monte edilmiş paslanmaz çelik dikenlerden oluşmaktadır. Boyutları diğer ürünler ile aynıdır, fakat maliyet önemsenmediği durumlarda kullanılmaktadır. Ürün maliyeti plastiklere göre daha fazladır. Bu ürünümüzde %100 etki sağlamaktadır.

Beyazgül Group, sitenize özel kuş kontrol sorunlarınıza göre uyarlanmış eksiksiz kuş kontrol hizmetleri sunar. Kuş probleminizin en etkili şekilde çözülmesini, uzun ömürlü olmasını ve sürekli kuş sorunları yaratmamasını sağlamak için bütünsel bir çözüm yaklaşımı benimsiyoruz.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın