Ev Sahi̇pleri̇ Ve İşletmeler İçi̇n Yaygi̇n Kuş Sorunları Ve Çözümleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Blog
28 Mart 2022, Pazartesi
Ev Sahipleri ve İşletmeler İçin Yaygin Kuş Sorunları ve Çözümleri
Sizler de kuş problemi yaşadığınız alanlarda BEYAZGÜL GROUP firması tarafından satışa sunulan ürünleri tercih ederek yaşam alanlarınızdan kuşları uzaklaştırmış olup doğal yaşam alanlarına dönmelerinde ve göç yollarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmelerine katkı sağlamış olursunuz.
Ev Sahipleri ve İşletmeler İçin Yaygin Kuş Sorunları ve Çözümleri

Ev Sahipleri ve İşletmeler için Yaygın Kuş Sorunları ve Çözümleri

Kuşlar zarif, görkemli ve onları izlemesi mutlaka bir keyif olabilir. Ayrıca evinizi veya iş yerinizi evleri için kullandıklarında gürültü yaparak, dışkı, tüy ve taşıdıkları çöpler ile tam bir baş belası olabilirler. Burada dikkate almamız gereken en önemli husus HİJYEN ve SAĞLIK olmalıdır. Kuşlar gerek dışkıları ile gerekse göç durumunda iken bakteri ve mikropları birçok salgın hastalık riskini vücudunda yaşam alanlarımızda kadar taşıyabilirler. Önceliğimiz insan sağlığı ve onlara zarar vermeden doğal yaşam alanı olan ormanlara dönmelerine yardımcı olmaktır.


" Önceliğimiz bu sevimli canlıların zarar görmeden, daha mutlu olacakları doğal yaşam alanlarına taşınmalarında yardımcı olmaktır. Kuş Kontrol Ürünlerimiz 2008 yılından bu yana göç eden kuşların elektrik telleri, fabrika atıkları, bilinçsiz insanların zarar vermeleri yüzünden çoğu zaman ölümle sonuçlanan tehlikeleri %70 azaltmış bulunuyoruz. Değerli müşterilerimizin de ürün kullanımları ile her geçen gün kuşların doğal yaşam alanlarına dönmelerinde ve sağlıklı bir şekilde göçlerine devam etmelerinde oldukça etkilidir. Böylelikle hayvan sever dostlarımızın da desteklerini almaktayız."

Kuşlardan bulaşabilecek Zoonotik Hastalıkları İncelemek İçin TIKLAYIN


Hem canlıların sağlığı hemde bu istilacı kuşların verdikleri maddi hasarların önüne geçmeyi başarmış bulunuyoruz. Sizler de kuş problemi yaşadığınız alanlarda BEYAZGÜL GROUP firması tarafından satışa sunulan ürünleri tercih ederek yaşam alanlarınızdan kuşları uzaklaştırmış olup doğal yaşam alanlarına dönmelerinde ve göç yollarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmelerine katkı sağlamış olursunuz.

Kısaca yaşamayan bilemez dedikleri gibi kuş sorunları, onlara sahip olana kadar düşündüğünüz bir şey değildir. Ne tür bir kuş sorununuz olursa olsun, bir çözüm bulmak imkansız görünebilir. Neyse ki evinizde ve işyerinizde kuş sorunlarına etkili çözümler mevcuttur.

Ev Sahipleri için 3 Yaygın Kuş Sorunu

Bir kuş aşığıysanız, kuşları evinize çekmek için kendi yolunuzdan çıkabilirsiniz. Ne yazık ki, kuşları en çok seven sakinler bile haşere kuşların istilası yüzünden hüzünle sonuçlanabilir. Rahatsız edici kuşlar için yaygın öneriler, şerit, kuş ağı gibi seçeneklere yönelmek olabilir fakat bu ürünler sizlere hiçbir etki sağlamaz. Kuşları caydırmanın veya onları kendi başlarına bırakmaya ikna etmenin güvenli yollarını bulmalısınız. Bunlar, ev sahiplerinin karşılaştığı üç yaygın kuş problemidir.

 1. Kuş Pisliği

Evinizde gerçekleşene kadar büyük bir şey gibi görünmeyebilir, ancak kuş pislikleri büyük bir sorun olabilir. Kuşların tünedikleri yerde büyük dışkı yığınları bırakırlar. Çoğu zaman, bu pislikler bahçenizde, çocuk oyun alanında veya verandanızda bulunabilir. Bu sorun kirlilikten de öte; ailenizin sağlığı için tehlikeli olabilir. Kuş pisliklerinin cildi, solunum sistemini ve hatta merkezi sinir sistemini etkileyebilecek 60'ın üzerinde hastalık taşıdığı bilinmektedir.

Çözümler

Evinizde veya açık alanınızda yuva yapan kuşlarınız varsa, onları kalmalarını engellemenin yollarını bulmak çok önemlidir. Pek dost canlısı olmayan komşularınızı başka bir yer bulmaya ikna etmenize yardımcı olabilecek çeşitli caydırıcılar vardır. Evde kuş sorunları için bu popüler caydırıcıları düşünün.

 • 3D Model Kuşkonmaz Bariyer : Bu ürünümüzü kullanarak yaşam alanlarınızdan kuşları uzaklaştırabilirsiniz. O kadar etkilidir ki, emin olun ayrılıp geri dönmeyeceklerdir. Ürün üzerinde 50CM’de 42 adet diken sayısı ile en etkili kuş kovucu üründür.
 • 2D Model Kuşkonmaz Bariyer : Bu ürün ile 3D ürün arasındaki fark ürün üzerinde bulunan diken sayısıdır. 2D model kuş kovucu ürün üzerinde 28 adet diken bulunur.
 • 1D Model Kuşkonmaz Bariyer : Bu ürün ise 2D ve 3D model arasında yer almakta olup diken sayısının fazla ve ekonomik fiyatı nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Eğer güvercin, kumru türü kuşları kovmak istiyorsanız 1D model size çözüm olacaktır. 1D model kuş kovucu ürün üzerinde 32 adet diken bulunmaktadır.
 • Ses Caydırıcıları : Evcil hayvanı olmayan ev sahipleri için, sesli bir caydırıcı kuşları ve kemirgenler ve yırtıcı hayvanlar gibi diğer istenmeyen zararlıları uzaklaştırabilir. Sesli caydırıcılar, kuş tehlike çağrılarını taklit eder veya sorunlu kuşları tehdit altında hissettirmek için korkutucu sesler çıkarır. Fakat kesin çözüm değildir. Kuşlar ses cihazlarına belli bir süre sonra alışmaktadır. Bu nedenle önerimiz plastik kuşkonmaz kullanmanız yönündedir.
 1. Pencere Önü, Balkon ve Bahçelerinizi Temiz Tutun ;

Kuşlar sürekli olarak yeni evlerinin çevresinde yiyecek kaynakları ararlar. Güzel çiçek tohumlarınızı veya bol sebze ekili bahçeniz, çeşitli kuşlar için ana besin kaynağı olabilir. Bu, bitkilerinizin ve toprakta kalan pisliklerinizin yok olması anlamına gelebilir. Kuş kontrol yöntemleri hızlı bir şekilde kullanılmazsa, sezon bitmeden bahçeniz yok olabilir.

Çözümler

Balkon, pencere gibi kuşların konabileceği ve yiyecek ihtiyaçlarını giderebileceği alanların temizliğine önem gösterin, kuşlar genel anlamda yaşam alanlarımıza yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile gelmektedir. Bina çatı bölgelerinde ise yuva kurma eğiliminde bulunurlar. Temizliğinizi düzenli olarak yapıp plastik kuşkonmaz ürününü uygulayarak kuş probleminize son verebilirsiniz.

 1. Binalara Verdiği Maddi Hasarlar

Kuşlar zararsız görünebilir, ancak çok yıkıcı olabilirler. Tavan arasında veya çatılarda yuva yapan kuşlar, biriktiğinde yangın tehlikesi oluşturabilecek çeşitli yanıcı döküntüler bırakır. Ayrıca, tünedikleri her yerde (hatta yaşam alanlarınızda) dışkı bırakırlar ve siz farkına bile varmadan bu dışkılardan toksinler soluyabilirsiniz. Hatta bazı kuşlar yuvalama alışkanlıklarından ve gagalama ve tırmalama davranışlarından çatı ve oluklara zarar verir. Bu, binalarınızda ciddi yapısal hasara yol açabilir.

Çözümler

Evinizdeki kuşları korkutup kaçırmak için caydırıcı çözümler kullanmak bu sorunlardan kaçınmanın en iyi yoludur. Kuşların evinize girmesini veya çatı ve olukta tünemesini önlemek için çeşitli teknikler vardır. Örneğin, plastik kuşkonmaz, kurulumu kolay, çok işlevli bir caydırıcıdır. Kuşlar, bu insancıl caydırıcıların görüntüsünden ve hissinden hoşlanmazlar. Oradan direk uzaklaşacaklardır.

İşletme Sahipleri için 3 Yaygın Kuş Sorunu

Bir restoran masasından yiyecek alan rahatsız edici kuş

Bir işletme sahibi olduğunuzda, müşterilerinizin rahatı konusunda endişelenmeniz gerekir. Ayrıca, rahatsız edici kuşları işletme mülkünüze çeken halktan gelen sorunlu davranışlarla uğraşmak zorunda kalırsınız. İşletmenizi çevreleyen alanlarda sorun yaratan kuşları caydırmak veya ortadan kaldırmak, işletmenizi ayakta tutmanın önemli bir parçasıdır. Bunlar, işletme sahiplerinin karşılaştığı üç yaygın kuş sorunudur:

 1. Bina Hasarı

Kuşlar ticari binanıza tünediklerinde çeşitli şekillerde ciddi hasara neden olabilirler. Kuşların tünedikleri yerde dışkı bırakırlar. Bu pislikler boya, metal ve taşları aşındırarak binanıza zarar verebilir. Kuşlar ayrıca çatı kiremitlerini yerinden oynatarak, yalıtıma zarar vererek ve olukları yuva malzemeleri ve pisliklerle tıkayarak çatınıza zarar verebilir.

Çözümler

Caydırma yöntemleri, ticari binanızın dışına zarar vermenin en iyi yoludur. Plastik kuşkonmaz dikenleri oluklara, çıkıntılara ve çatılara yapışabilir kuşları tünemekten ve yuva yapmaktan caydırmak için. Kuş teli ayrıca, dengesiz bir iniş yüzeyi oluşturan yaylı bir tel sistemi ile gizli bir caydırıcılık sağlar.

 1. Ürün Hasarı

Ticari binalar genellikle kuşların belirli yerlere girmesini kolaylaştırır. Büyük kapılar, havalandırma noktaları ve hasarlı çatılar, kuşların depolama alanlarına erişimini sağlayabilir. Bu, çeşitli ürünler için büyük sorun anlamına gelebilir. Tahıl ve un gibi depolanan kuru ürünler, kuşlar tarafından erişilip yenebilir veya dışkılarıyla yok edilebilir. Kuşlardan kaynaklanan yaygın kuş parazitleri (keneler, bitler ve akarlar gibi) yuvalarını istila edebilir ve binanıza yayılabilir. Bu zararlılar giysi, halı ve diğer kumaşlar gibi tekstilleri bile yok eder.

Çözümler

Kuşlar zaten binanızın içindeyse veya bir istilanın içeriye girmesini önlemeyi umuyorsanız, kuşları caydırmak ve uzaklaştırmak için çözümler vardır. Ticari binanızdaki sinir bozucu kuşlarla ilgilenmek için bu çözümlerden birini deneyin:

 • Plastik Kuşkonmaz : Bu kuşkovucu ürün, çeşitli kuş türleri için kullanılabilir. Neredeyse görünmez ve çok etkili.
 • Güneş Paneli Koruması: Kuşların güneş panellerinin altına girmesini engeller ve ekipmanın hasar görmesini engeller. Güneş paneli koruması, güneş panelleri ile ticari binalar için benzersiz koruma sağlar.
 1. Agresif Davranış

Yuva yapan kuşlar ve yavruları olanlar yuvalarını çevreleyen bölgelerdeki insanlara karşı saldırgan olabilirler. Agresif kuşlar insanlara doğru uçacak ve hatta gerçekten temas kurarlarsa onlara saldıracaklardır. Bu tehlikeli eylemlerin çalışanlarınız veya müşterileriniz tarafından hoş görülmesi olası değildir.

Çözümler

Yuva yapan kuşları uzaklaştırmak neredeyse imkansız olduğu için erken caydırıcılık çok önemlidir. Kuşların binanızın çıkıntılarına, çatılarına ve oluklarına yerleşmesini önlemek için çeşitli caydırıcı yöntemler kullanabilirsiniz.

İster evinizde ister işyerinizde kuş sorunları yaşıyor olun, sürekli bu problemi düşünmenize gerek yok. Doğru ürünler ve azim ile bu sinir bozucu kuşların ve geride bıraktıkları pisliklerin icabına bakabilirsiniz. Sorunlu kuşları nasıl caydıracağınız ve korkutup uzaklaştıracağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için firmamızda ki kuş kontrol uzmanlarıyla iletişime geçin.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın