Güverci̇nleri̇ Uzaklaştırmak İçi̇n Ne Yapmalıyız ?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
28 Mart 2022, Pazartesi
Güvercinleri Uzaklaştırmak İçin Ne Yapmalıyız ?
Güvercinler genel olarak her yerde ve her ortamda bulunur, dünya üzerinde tüm bölgelerde aktif olan bu haşere kuşları malesef ki sevimli oldukları kadar bizler için riskte taşımaktadırlar. Bilimsel bilgilere dayanarak bu kuş türleri vucutlarında 60'a yakın hastalık barındırabilmektedir.
Güvercinleri Uzaklaştırmak İçin Ne Yapmalıyız ?

Güvercinleri Uzaklaştırmak İçin Ne Yapmalıyız ? [ Uzman Önerisi ]

Güvercinler genel olarak her yerde ve her ortamda bulunur, dünya üzerinde tüm bölgelerde aktif olan bu haşere kuşları malesef ki sevimli oldukları kadar bizler için riskte taşımaktadırlar. Bilimsel bilgilere dayanarak bu kuş türleri vucutlarında 60'a yakın hastalık barındırabilmektedir. Yapıları gereği onlar zarar görmezken dışkı,tüy ve döküntüleri ile bu " kuşlardan insanlara bulaşabilen hastalıkları " yaşam alanlarımıza kadar getirmektedirler. Tabiki önceliğimiz onlarında sağlığı, kuşlara zarar vermeden onları yaşam alanlarımızdan uzaklaştırmayı  hedefleyerek daha sağlıklı  ve mutlu olabilecekleri doğal yaşam alanlarına döndürmeye çalışmaktayız. Plastik Kuşkonmaz ürünümüz ile hem kuşların doğal yaşam alanlarına dönmelerine katkı sağlayıp hem de kendi sağlıklı ve hijyenik yaşam alanlarımızı oluşturabilmekteyiz. 


Şimdi gelelim işlem aşamalarına öncelikle firmamıza 0 (553) 859 59 59 numarasından uzman kuş kontrol ekibimize ulaşıp problem yaşadığınız alanları belirtmeniz gerekmektedir. Kuş kontrol ekibimiz sizler için en çok verimi alabileceğiniz ürünleri sizlere önerecektir. 


Bir gerçekte şu ki, çoğumuzun güvercinler hakkında anladığı çok az şey var ve bu da zavallı kuşun kötü görülmesine yol açıyor. Bununla birlikte, güvercinler çok ilginç olsalar ve hatta dünyanın en zeki kuş türlerinden biri olarak kabul edilseler de, konutlar ve ticari binalar için hala çok yıkıcı olabilirler.

Evinizin saçaklarında, çatılarında ve dış cephelerinde dışkı yapan ve yuva yapan çok sayıda güvercinle mi uğraşıyorsunuz ? O zaman yardım etmek için buradayız. Bugün, güvercinler hakkında daha fazla bilgi edineceğiz, neden özellikle mülkünüze rahatsızlık verdikleri ve bugün piyasadaki en iyi güvercin kovucu ürünlerden bazılarının üzerinden geçeceğiz.

Başlayalım.

Haşere Kuş Türü Olan Güvercinleri Daha Yakından İnceleyelim

Türkiye'de ve tüm dünyada yaygın olan güvercinler, Columbidae ailesindeki orta boy kuşlardır. Bu aile aynı zamanda güvercinleri de içerir, ancak birçok uzman güvercinlerin ve güvercinlerin bir ve aynı olduğu konusunda hemfikirdir. Aslında, kuş türleri arasında farklı renk ve desenler dışında gerçek bir bilimsel fark yoktur. Ancak güvercinlerin aslında güvercin olduklarını öğrenmek onlar hakkındaki düşüncenizi değiştirmiyorsa üzülmeyin. Çoğumuzun güvercinlere karşı bir korkusu ya da en azından genel bir çekingesi var. 

Peki neden ?

Bunun bir nedeni belki de çok fazla var olmalarıdır. Diğer bir neden de, güvercinlerin, tıpkı fareler gibi, biz insanlarla aynı alanlarda toplanma eğiliminde olmaları, artık yiyeceklerimizi ve atılan çöpleri yaşam alanlarınıza taşımalarına sebep olabilir. Taşıdıkları hastalık risklerinide göz ardı etmemek lazım. Yaşam alanlarınızın sağlık riskleri olmadan ve hijyenik olması oldukça önemlidir. Güvercinlerin kentsel ortamları ormanlara tercih ettiği ve tek bir güvercin haftada bir galon dışkı üretebildiği doğru olsa da, güvercinler aslında birçok insanın düşündüğü kadar sağlıklı değiller, çoğu uzman güvercinlerin aslında oldukça temiz kuşlar olduğu konusunda hemfikir fakat bilimsel gerçekler bu şekilde değildir ; Güvercinler vucutlarında 60'ı aşkın salgın hastalık riski barındırmaktadır.

Daha da şaşırtıcı bir şekilde, güvercinler aynı zamanda inanılmaz derecede zekidirler ve bir zamanlar geniş çapta evcilleştirildiler, bu da modern Türkiye'de şu anda bu kadar bol olmalarının ana nedenlerinden biridir. Aslında, güvercinlerin aslında binlerce yıl önce insan seyahati yoluyla buraya getirildiğini biliyor muydunuz? Bu doğru, bir zamanlar güvercinler aslında esaret altında yetiştirildi ve büyütüldü, yiyecek, arkadaşlık ve hatta eski bir iletişim biçimi olarak hizmet etti.

Güvercinleri Uzaklaştırmak İçin Neler Yapmalıyız ?

Güvercinler inanılmaz yön duyularıyla tanınırlar ve eski insanların güvercinleri çok uzak mesafelerde mesaj taşımak için kullanabileceğini keşfetmeleri çok uzun sürmedi. Bazı kültürlerde ve dinlerde, güvercinlere son derece manevi olarak saygı duyulur. Beslenirler, korunurlar ve iyi alametler olarak görülürler. Bununla birlikte, Türkiye'de son 100 yılda, çoğumuz güvercinleri inanılmaz derecede sinir bozucu bulmaya başladık.

Bunun nedeni büyük olasılıkla sayılarının fazla olmasıdır. Güvercinler son derece sosyal hayvanlardır ve sayıları 20 ila 30 arasında değişen diğer güvercinlerle yaşam alanlarına akın etme eğilimindedirler. İyi bir yuva bulduklarında, etrafta dolanırlar, bu da yapılara ciddi hasar verebilir ve birçok insanı mevcut en iyi güvercin kovucu ürünleri araştırmaya sevk edebilir. onlardan kurtulma umuduyla. Yani, güvercinleri sevseniz bile, muhtemelen bu kuşlardan 30'unun çatınızda yuva yapmasını istemezsiniz. Bununla birlikte, evinizin bu zeki ama elverişsiz haşereler için neden bu kadar çekici olabileceğini öğrenmenin zamanı geldi.

Ülkemizde Neden Bu Kadar Çok Güvercin Var ve Güvercinlerden Nasıl Kurtulursunuz ?

Güvercinler son derece sosyaldir ve bir seferde 30'a kadar güvercine kadar çok sayıda birlikte akın eder. Güvercinler, birçok insanın ortaya çıkardığı canavarlar olmasa da, özellikle çok sayıda olduklarında oldukça yıkıcı olabilirler. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, güvercinler sosyaldir ve bir seferde 30'a kadar güvercinden oluşan gruplar halinde yaşama eğilimindedir. Güvercinler de ömür boyu çiftleşirler, hem erkek hem de dişi yavrularını eşit bir ortaklık içinde birlikte büyütürler. Bu sevimli olsa da, evinizin içinde ve çevresinde yuva yapan güvercinlerle uğraşmayı sorunlu hale getirebilir, bu da etkili güvercin kovucu aramanın zamanının geldiği anlamına gelebilir.

Çatı, Pencere Önü ve Balkonlarda Güvercinleriniz Mi Var ?

Diğer birçok kuş türünden farklı olarak, güvercinlerin yuva yapmak ve yaşamak için düz, pürüzsüz yüzeylere yakınlığı vardır. Bu, yuvalarını inşa etmek için evinizin saçaklarını, çatınız veya bacanızdaki boşlukları, çatlakları ve yarıkları veya sundurma küpeşteleri aradıkları anlamına gelir. Güvercinler ayrıca iyi yiyecek ve su kaynakları ararlar. Bir gölet, göl, su birikintisi, su olukları veya çeşmenin yakınındaki bir bölgede yaşayan herkes, yakındaki komşularından daha fazla güvercinle uğraştığını görebilir.

Güvercinlerin sevdiği başka bir şey var mı ? İnsan yemeği. Güvercinler baykuş, şahin ve kartal gibi avcılar değildir. İnsanlar tarafından atılan artık yiyecekleri toplamayı tercih eden fırsatçı besleyicilerdir.

Yaşam Alanlarınızda Neden Güvercin Mevcut ?

 • Çatı, balkon ve pencereler yuvalama noktaları olmaktadır.
 • Yuvalayacakları ve tüneyecekleri alanların bulunması
 • Çöp kutularını açık bırakmak
 • Çöp kutularının balkonlara koyulması
 • Yemek artıkları ve çöpleri kuşların ulaşabilecekleri yerlere bırakılması
 • Su kaynaklarının bulunması
 • Evinizin dış cephesi boyunca çatlaklar, yarıklar ve boşluklar
 • Düz pencere çıkıntıları
 • Düz çatılar gibi birçok sebep kuşların yaşam alanlarımıza gelmesine sebep olmaktadır.

Kullanabileceğiniz en iyi güvercin caydırıcı yöntemlerden biri, evinizi ve çevresindeki mülkünüzü mümkün olduğunca güvercinler için yaşanmaz hale getirmektir.

Aşağıdaki video, evinizdeki güvercin kovucu için kullanabileceğiniz birkaç kendin yap yöntemini açıklamaktadır.

Ancak, güvercin kovucu için yukarıdaki bazı kendin yap yöntemlerinin yanı sıra, uzmanlara göre güvercin kovucu için satın alabileceğiniz en iyi ürünlerden bazılarından da bahsedeceğiz.

En İyi Güvercin Kovucu Nedir?

Güvercinleri uzak tutmak için kullanabileceğiniz birkaç farklı türde güvercin kovucu ürün vardır.

Güvercin kovucu ürünler, metal sivri uçlardan, plastik kuş dikenleri gibi pek çok farklı biçimde gelir. Güvercin caydırıcı ürünlerin tümü her ev için uygun olmayabilir ve bazı kovucu ürünlerin diğer kuşları da kovabileceğini unutmamak önemlidir.

Bunu akılda tutarak, iyi haber şu ki, sizin için en iyi güvercin kovucuyu bulmak söz konusu olduğunda birçok seçeneğiniz var. Nereye bakmaya başlayacağınızdan emin değilseniz, endişelenmeyin. Sizler için uzmanlar tarafından önerilen favori güvercin kovucu ürünlerimizden bazılarını aşağıda listeledik.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 3D Model ( 42 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 42 adettir. Genellikle enerji nakil hatlarında, leyleklerin yuva yapıp elektrik yüzünden telef olmalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Ev ve işyeri kullanımına da uygundur. Diken sayısının en yüksek adete sahip olması nedeni ile en etkili üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 2D Model ( 28 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 28 adettir. Genellikle bina çatılarında, pencere önlerinde, balkonlarda ve su oluklarında kullanılmaktadır. Diken sayısını en düşük adete sahip olması nedeni ile ev, işyeri kullanımına daha uygun bir üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 1D Model ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Ekonomik fiyatı ile genel olarak yüksek metrajlı havalimanı, fabrika, depolama tesisi gibi alanlarda tercih edilmektedir. Şeffaf, Siyah ve Gri renkli üretilmektedir.

Paslanmaz Çelik Kuşkonmaz Bariyer ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Yüksek fiyatı ile genel olarak AVM, Otel, Elektrik Direkleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Polikarbon taban üzerine çelik dikenler uygulanmıştır.

Belki de en iyi kovuculardan bazıları, mülkünüzün etrafındaki düz kenarlara yerleştirebileceğiniz kuş dikeleri olacaktır. Korkutucu görünseler de, kuş dikenleri aslında kuşlara zararlı değildir ve onları yuva yapmaktan ve tünemekten caydırır. Yukarıdaki kuş kovucu dikenler paslanmaz çelikten ve polikarbon hammadde ile yapılmıştır. Ayrıca hava koşullarına dayanıklı, dayanıklıdır ve birkaç yıl sürebilir. Bu güvercin kovucu dikenler, garaj kapıları, çatılar, perguleler, pencere pervazları, sundurmalar, çatılar ve güvercinlerin inmeye çalışabileceği diğer düz yüzey alanları dahil olmak üzere herhangi bir yüzeye yerleştirebilirsiniz.

" Plastik kuşkonmazlar evinizi baykuşlar, yarasalar ve diğer rahatsız edici kuşlar gibi diğer haşerelerden korumaya da yardımcı olabilir. "

Birçoğumuz daha önce ultrasonik haşere kovucuları duymuşuzdur, ancak bu kovucuların çoğu örümcek, böcek, kemirgen ve yarasa gibi zararlıları kovmak için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, mülkünüzü güvercinler, serçeler, martılar ve diğer rahatsız edici kuşlar gibi zararlılardan korumak için çalışmaktadır. Tabi plastik kuşkonmaz dikeni kadar etkili değildir. Bir süre sonra kuşlar bu ses cihazlarına alışmaktadırlar.

Uzmanlarımızın önerdiği daha basit kuş kovucu ürün, plastik kuşkonmazdır. Yukarıda anlatıldığı gibi kuş dikenleri kuşlara asla zarar vermez. Diken uçları yuvarlatılmıştır ve batma yapmaz. Sadece tünemelerini engeller. Ve bu konuda oldukça başarılılardır. Evinizin etrafına kolay kurulum için sabitleme silikonu içeren bir yanı sıra etkili kuş kontrolü için bir kılavuz içerir.

Sivri uçlar özellikle güvercinleri ve martıları kovmak için tasarlanmıştır, ancak diğer rahatsız edici kuşları da uzak tutmaya yardımcı olabilir. İhtiyaçlarınıza göre bu çivileri dört farklı boy seçeneği ile sipariş verebilirsiniz. Sivri uçların montajı kolaydır ve doğru şekilde uygulanırsa 15 yıla kadar dayanabilir.

Güvercinlerden Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Güvercinler çok sosyal olduklarından, muhtemelen onlarla çok sayıda uğraşacaksınız. Bazı durumlarda, bu kuşları hareket ettirmek ve yeni bir yuvalama alanı bulmak için kuş kovucu kullanmanız gerekebilir. Kuşlar kovucuyu hissetmese de, onu görebilir ve tüneme teşebbüsünde dahi bulunmazlar. Ürün onlara zarar vermez ama onları uzak tutar. Hepsinden iyisi, plastik veya metal kuş kovucu, serçelerden martılara ve daha pek çok rahatsız edici kuş üzerinde de çalışır.

Plastik kuşkonmaz, mülklerinin etrafına hızlı bir şekilde güvercin kovucu uygulamak isteyenler için tasarlanmıştır. Çoğu yüzeye kolayca bağlandığı için bu bandın takılması kolaydır. Yansıtıcı dış cephe kaplaması, güvercinler, martılar, serçeler ve daha fazlası gibi rahatsız edici kuşları özellikle korkutmak için tasarlanmıştır.

Adı bant olmasına rağmen, yüzeylere yapışmadığını ve bağlayacak şekilde tasarlandığını belirtmeliyiz. Bağlandıktan sonra rüzgarda esiyor ve kuşları korkutmak için güneş ışığını yansıtırken ses çıkarıyor. Bant toksik değildir, insancıldır ve kullanımı kolaydır, ancak zamanla hava koşullarından zarar görme potansiyeline sahip olduğundan yeniden uygulanması gerekebilir.

Güvercin Kovucu Ürünler Nerelerde Kullanılır ?

 • Çatılar
 • Marinalar
 • Tekne ve Gemiler
 • Korkuluklar
 • Özel mimari yapılar
 • Tabelalar
 • Elektrik Direkleri
 • Enerji Nakil Hatları
 • Antenler
 • Bacalar
 • Cam Kanopileri
 • Pencere Önleri
 • Söveler
 • Aydınlatma Direkleri
 • Borular
 • Tenteler
 • Tarımsal Alanlar
 • Fabrika İçleri
 • Havalimanları
 • Su Olukları
 • Depolama Tesisleri
 • Güneş Panelleri
 • Klima Motorları

ve çok, çok daha fazla alanda sıklıkla tercih edilmektedir.

Evlerde Güvercin Kovucu Nasıl Uygulanır ? [ Kuş Kovucu Ürünleri Kendiniz Yapın ]

Güvercinler zekidir, ancak kolayca korkarlar. Bununla birlikte, özellikle meraklı çocukların ve evcil hayvanların oynadığı alanların çevresinde bu plastik kuşkonmaz ürününü nerede kullandığınıza dikkat edin..

Balon veya Plaj Topu Kullanarak Kovucu Nasıl Yapılır?

Güvercinler zeki olabilir, ancak tüm kuşlar gibi, aniden hareket eden ve potansiyel olarak bir avcı olarak görülebilecek büyük nesnelerden hoşlanmazlar. Güvercinleri evinizi yeni yuvalama alanları yapmaktan caydırmak için güvercinlerin ilgisini çekebilecek alanlara balonlar veya plaj topları takmayı deneyin. Hatta birçok insan, bu nesneleri daha çok yırtıcı hayvanlara benzetmek için plaj toplarına veya balonlarına göz çizer.

Yansıtıcılarla Güvercin Kovucu Nasıl Yapılır?

Birçok kuş gibi güvercinler de yansıtıcı aynalardan caydırılır. Güvercinlerin ilgisini çekebilecek alanlarda evinizin çevresine alüminyum folyo şeritler asarak kendi yansıtıcı güvercin kovucunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca eski CD'leri parlak yüzleri yukarı gelecek şekilde evinizin dışına asabilir veya hatta güvercinlerin inip yuva yapmayı sevdiği düz cephelerin etrafına küçük cep aynaları yerleştirebilirsiniz.

Çöp Kovalarınız İçin Alkollü Güvercin Kovucu Sprey Yapın

Sevdiğimiz bir başka kovucu da dış mekan çöp kutuları içindir. Bir sprey şişesindeki eşit miktardaki suya eşit miktarda ovma alkolü ekleyebilir ve çöp gününü beklerken rutin olarak çöp kutularınızın içine ve çevresine püskürtebilirsiniz. Bu, güvercinlerden rakunlara, karıncalara, sıçanlara ve daha fazlasına kadar çeşitli haşereleri cezbedebilecek cezbedici yiyeceklerin kokusunu maskelemeye yardımcı olacaktır.

Güvercin Kontrolü İçin Bir Profesyonel Ne Zaman Çağrılmalı ?

Güvercinler hızla çoğalır ve büyük gruplar halinde yaşar, bu nedenle mülkünüzde çok sayıda güvercinle uğraşmak nadir değildir. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak güvercinler yıl boyunca sorun olabilir. Sıcak bölgelerde, besin kaynakları, su ve barınak ideal ise kaçınılmaz olarak tüneyebilirler. Güvercin istilası varsa bu özellikle sorunlu olabilir, çünkü bu kuşların çatılarda, çatılarda, çatı katlarında ve çatı katlarındaki çatlaklara ve yarıklara sızdığı bilinmektedir.

Güvercinler hastalık ve hastalıkların yayılmasından sorumlu 60'tan fazla farklı patojeni taşırken, bu hastalıkların ölümcül olması ve hatta insanlara geçmesi inanılmaz derecede nadirdir. Yine de, herhangi bir türden büyük dışkı birikimi sağlıksız olacak ve muhtemelen bir dizi sağlık riski taşıması muhtemeldir. Ayrıca güvercinler yuva yaptıkları ve çok sayıda yuva yaptıkları alanlarda yıkıcı olabilirler.

Yukarıdaki geleneksel güvercin kovucu ürün ve yöntemleri kullanarak kurtulamayacağınız büyük bir güvercin sorunu ile karşı karşıya olduğunuzu fark ederseniz, bir profesyonel ile iletişime geçmenizi öneririz. Çoğu profesyonel haşere kontrol uzmanı, güvercin kovucu ve güvercin temizleme hizmetleri için belli bir ücret alır ve sorunu kaynağında bulmanıza yardımcı olabilir. Sizi rahatsız eden güvercinlerden kurtulmayı başardıktan sonra, geri dönmelerini önlemek için iyi bir güvercin kovucu uygulamanızı ve aşağıda sıraladığımız diğer önleyici adımları atmanızı öneririz.

Güvercinleri Önlemeyle İlgili Diğer İpuçları

Örümcekleri ve diğer zararlıları uzak tutmaya yardımcı olmak için sık sık temizleyin ve düzenleyin. Her zaman söylediğimiz gibi, haşere kontrolü söz konusu olduğunda önleme, yok etmekten daha kolaydır. Güvercinleri uzak tutmak için iyi güvercin kovucu ve diğer teknikler ve ürünler kullanmanın yanı sıra, burada listelediğimiz birkaç basit ama etkili güvercin önleyici adımı izlemenizi öneririz.

Dış Mekan Çöp Kovalarınızı Alkol Spreyi ile Püskürtün

Yukarıda kısaca bahsettiğimiz gibi çöp gününü beklerken çöp kutularınızı düzenli olarak alkol spreyi ile püskürtmek sadece güvercinleri değil diğer zararlıları da kovup önlemeye yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda çöp kokusunu maskelemenin harika bir yoludur.

Kapalı Çöp Kutusu Tercih Edin

Alkol yöntemini önleyici ve güvercin kovucu olarak kullanmanın yanı sıra, güvercin gibi zararlıların bu ücretsiz gıda kaynağına erişmesini önlemek için dış mekan çöp kutuları için kapalı çöp kutusu kapaklarına yatırım yapmanızı öneririz.

İdeal Yuvalama Konumlarına Kuşkonmaz Uygulayın

Unutmayın, güvercinler belirli tasarımlara sahip yuvalama noktalarından hoşlanırlar. Bu tasarımlar en az üç duvar ve bir çatı içerir. Birçok saçak, pergule, garaj kapısı, bacalar, pencere pervazları, kapalı sundurmalar ve çatılardaki bazı çatlak ve yarıklar güvercinler için ideal yuvalama yerleri sağlayabilir.

Bu alanları kaplayarak veya özellikle güvercinleri uzak tutmak için bu alanlara güvercin kovucu ekleyerek mülkünüzde yuva yapan güvercinlerle dolaşma şansınızı azaltabilirsiniz.

Bahçenizi ve Mülkünüzü Düzenli Tutun

Güvercinler, potansiyel gıda kaynakları olarak hizmet edebilecek insanlar tarafından geride bırakılan enkazlardan oldukça etkilenir. Bu, sandviç ekmeğinden meyve ağaçlarındaki çürüyen meyvelere, sebzelere ve yenilebilir bahçe bitkilerine kadar her şey olabilir.

Güvercinleri ve diğer zararlıları uzak tutmak için bahçenizi düzenli tutmanızı öneririz.  Artan yiyecekleri dışarı atmayın, açık hava pikniklerinden veya atıştırmalıklardan sonra toplayın ve meyve veya bahçe sebzelerinin aşırı olgunlaşmasına izin vermeyin.

Düz Çatılar ve Dış Cephelerde Kuş Dikenlerini Uygulayın

Etrafta uçan güvercin görmeseniz bile kuş kovucu bariyer uygulayın. Muhtemelen, güvercin kovucunuz işe yaradı ve onları yaşam alanlarınızdan uzaklaştırdı, ancak güvercinlerin genellikle takılmayı sevdiği ideal, düz bir yüzeye sahipseniz, kuş kovucuları söktüğünüz takdirde tekrar geri gelebilir.

Müşterilerimizin tarafımıza danıştıkları soruları sıralayalım;

1- Balkonlardan Güvercinleri Nasıl Kovarız ?

2- Çatıdan Martıları Nasıl Kovarız ?

3- Plastik Kuşkonmaz Etkili Midir ?

4- Güvercinlerden Nasıl Kurtulurum ?

5- Kuşları Kaçırmak İçin Ne Yapmalıyız ?

6- Hangi Kuş Kovucu Ürünü Tercih Etmeliyiz ?

7- Cam Önüne Kuş Gelmemesi İçin Ne Yapmalıyız ? Gibi birçok soru tarafımıza sorulmaktadır. İşinde uzman kuş kontrol ekibimiz sizlerin kuş problemine en etkili çözümü sunmakla görevlidirler.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın