(Kendi̇n Yap) Kuş Kovucu Ürün Yapımı Ve Uygulama Rehberi̇
Buradasınız: Anasayfa / Blog
28 Mart 2022, Pazartesi
(Kendin Yap) Kuş Kovucu Ürün Yapımı ve Uygulama Rehberi
Bu yazımızı okuyorsanız, muhtemelen kuş kontrol probleminize basit bir kendin yap çözümü arıyorsunuz. Şanslısınız. Beyazgül Group firması olarak profesyonel kuş kontrol ürünleri satmamızla beraber sizlerin de evde kolaylıkla yapabileceğiniz birkaç basit kuş kovucu ürün uygulamasını anlatmaya çalışacağız.
(Kendin Yap) Kuş Kovucu Ürün Yapımı ve Uygulama Rehberi

Kuş Kovucu Ürün Yapımı ve Uygulama Önerileri (Kendin Yap)

Kuşlar, tüneme yerlerini seçme konusunda akıllıdır; gün batımı, yağmur gibi çevresel faktörler ve hatta açık havada yemek yeme gibi insan davranışları kuşları sıcak, kuru ve güvenli olabilecekleri ve potansiyel olarak yiyecek bulabilecekleri yerlerde toplamaya yönlendirir.

Bu yazımızı okuyorsanız, muhtemelen kuş kontrol probleminize basit bir kendin yap çözümü arıyorsunuz. Şanslısınız. Beyazgül Group firması olarak profesyonel kuş kontrol ürünleri satmamızla beraber sizlerin de evde kolaylıkla yapabileceğiniz birkaç basit kuş kovucu ürün uygulaması anlatmaya çalışacağız. Kuş kovma yöntemlerini kolaylaştırdık ve nedeni ise tüm müşterilerimizin memnuniyetlerinden yola çıkarak en etkili kuş kovucu ürün olan plastik kuşkonmaz bariyer ürünlerimizi kurmaya teşvik ettiğimizi ve kendi el yapımı kuş kovmaya yarayan ürünleri yapmaya çalışmanın tehlikelerinden kaçınmaya teşvik ettiğimizi özetledik.

Öncelikle Kuşların Binalara Verdiği Zararları anlatan birkaç makalemize de göz atmanızı önermekteyiz.

Yazılarımızı da bizleri arayan müşterilerimizden yola çıkarak sizler için hazırladık. Kuşların verdiği zararlar, ve kuşlardan gelecek zararları önlemek için etkili kuş kontrol ürünleri hakkında uzmanlarımızdan alacağınız bilgiler ışığında sizler de kuşlardan uzak yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

" Önceliğimiz bu sevimli canlıların zarar görmeden, daha mutlu olacakları doğal yaşam alanlarına taşınmalarında yardımcı olmaktır. Kuş Kontrol Ürünlerimiz 2008 yılından bu yana göç eden kuşların elektrik telleri, fabrika atıkları, bilinçsiz insanların zarar vermeleri yüzünden çoğu zaman ölümle sonuçlanan tehlikeleri %70 azaltmış bulunuyoruz. "

Ne Yapabilirsiniz ?

Kuş Kovucu Diken (Denenmiş ve Gerçek Bir Çözüm)

Kuş dikenleri, dar çıkıntılarda ve diğer yatay yüzeylerde tüneyen kuşlara karşı güvenilir ve etkili bir fiziksel bariyerdir. Bir kuş kovucu diken, düz bir yüzeye sabitlenmiş bir tabana farklı açılarda monte edilmiş iğne benzeri çubuk sıralarından oluşur. Her yerde ev sahipleri, tüneyen baş belası kuşlara karşı basit ama etkili koruma sağlamak için yıllardır kuş dikenlerine güveniyorlar.

Kuş Dikenleri Nasıl Çalışır ?  

Kuş dikenlerinin ardındaki temel ilkenin görsel caydırıcılık olduğunu, kuşların dikenli oldukları ve konabilecekleri alanlar olmadığı için kuşların dikenlerle korunan alanlardan kaçınacaklarını varsayabilirsiniz. Kuş dikenlerinin kuşları caydıracağı kesin olsa da, etkili olması için kuş sivri uçlarının keskin olması gerekmediğini anlamak gerçekten önemlidir. Ürünlerimizin diken uçları yuvarlatılmıştır. Canlılara herhangi bir zarar vermez.

Bunu akılda tutarak, güvercin kovucu ürünlerin etkili olması için iki şey yapması gerekir: birincisi, kuşların konabilecekleri tüm alanlara bu ürünü uygulamanız, ikincisi ise kuşların ilgisini çekecek, yiyecek artıkları, su birikintileri, tüneyecekleri ve yuvalayacakları alanları ortadan kaldırmaktır.

Tekrarlamak gerekirse, sivri uçlar asla zararlı olmamalıdır; kuşları incitmek gerekli olmadığı gibi insani de değildir.

Kuş Dikenleri aşağıdakileri yapmanıza yardımcı olacaktır:

  • Evinizde ve bahçenizdeki kuş istilasını önlemenize
  • Maliyetli bina hasarlarından kurtulmanıza
  • Kuşların taşıyabilecekleri hastalıkların riskinin yaşam alanlarınıza taşınmasını önleyin
  • Basit uygulama ve en etkili kuş kontrol çözümünü tercih edin

Bu sistemlerin “ Kendin Yap “ kullanıcılarının arasında bu kadar popüler olmasının önemli bir nedeni basit olmalarıdır. Sivri uçlar karmaşık bir montaj gerektirmez ve tek bakım, sivri uçlarda yaprak veya diğer kalıntılardan arınmış kalmasını sağlamaktır. Bunları bir kez taktığınızda, kuş dikeni ürünleri yıllarca gece gündüz tutarlı bir caydırıcılık sağlar.

Kuşlardan kurtulmaya hevesli “ Kendin Yap “ kullanıcıları kuş dikenleri söz konusu olduğunda iki genel seçeneği vardır. Bunlar ; 

  1. Kendi kuş kovucu dikenlerini yapmak ve kurmaktır.
  2. Önceden üretilmiş kuş kovucu dikenleri satın alıp uygulamasını yapmanızdır.

Kendiniz Yapın

Pek çok becerikli insan, yaratıcı yeteneklerini kendi kuş kovucu ürünlerini yapabilmek için internet sitelerinde “ güvercin kovucu ürün yapımı, güvercin kaçırıcı ürün, martı kovucu ürün, karga kovucu ürün, kuş kovma yöntemleri, kuş kovucu cd yapımı, kuş kovucu ses yapımı “ gibi birçok aranma yapılmıştır. İnternet bazıları etkili olan yaratıcı fikirlerle doludur. Ama dikkatli olun; Bu fikirlerin çoğunun ortak noktası sivri uçların keskin olmamasıdır.

  1. Balkonlara CD Asmak
  2. Balkonlara ve Pencerelere Poşet Bağlamak
  3. Kuş Kovucu Ses Cihazları Kullanmak

gibi birçok kendin yap fikirleri mevcuttur. Fakat güvercin kovucu ürün yorumlarını incelediğimiz de kullanıcıların %90’ı plastik kuşkonmaz diken kullanımını önermektedir. Bu yüzden güvercin kovucu forumları incelediğimiz de poşet,cd gibi ürünlerin etkisinin olmadığı kanıtlanmıştır. Kuş kontrol uzmanlarımızın önerisi “ Kuş Kovucu Diken Ürünü Kullanılmasıdır “. Kendin yap çözümlerinden çok daha profesyonel ve etkilidir.

Satın Alınan Ürünlerin Montajını Yapın

Beyazgül Group, konut kullanımına uygun çok çeşitli kuş dikeni üretmektedir. Tüm kuş kovucu ürünlerimizin kullanımı kolaydır, özel alet gerektirmez ve herhangi bir deneyim seviyesindeki kendin yap kullanıcıları tarafından kolayca kurulabilir. Aşağıda üretimimizde olan ürünlerin listesi ve teknik bilgileri yer almaktadır.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 3D Model ( 42 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 42 adettir. Genellikle enerji nakil hatlarında, leyleklerin yuva yapıp elektrik yüzünden telef olmalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Ev ve işyeri kullanımına da uygundur. Diken sayısının en yüksek adete sahip olması nedeni ile en etkili üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 2D Model ( 28 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 28 adettir. Genellikle bina çatılarında, pencere önlerinde, balkonlarda ve su oluklarında kullanılmaktadır. Diken sayısını en düşük adete sahip olması nedeni ile ev, işyeri kullanımına daha uygun bir üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 1D Model ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Ekonomik fiyatı ile genel olarak yüksek metrajlı havalimanı, fabrika, depolama tesisi gibi alanlarda tercih edilmektedir. Şeffaf, Siyah ve Gri renkli üretilmektedir.

Paslanmaz Çelik Kuşkonmaz Bariyer ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Yüksek fiyatı ile genel olarak AVM, Otel, Elektrik Direkleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Polikarbon taban üzerine çelik dikenler uygulanmıştır.

Aşağıda evinin balkonunda güvercin kovucu ürün uygulamış bir müşterimizin videosunu göreceksiniz. Bu video sizlere uygulamanın kolaylığını anlatmaktadır. Ürün uygulandıktan sonra kuş problemi tamamen ortadan kalkmıştır.

Plastik ve Metal Kuşkonmaz Bariyer

Kuş dikenleri iki malzemeden üretilmektedir. Plastik ve paslanmaz çelik. Her ikisi de UV ışınlarına dayanıklı polikarbonat plastik tabana sahiptir ve insancıl, dayanıklı, hava koşullarına dayanıklı ve güvercinleri caydırmada eşit derecede etkilidir.

Paslanmaz Çelik Sivri uçlar, plastikten daha pahalıdır. Genellikle fabrika kuş kontrolünde tercih edilir. Ayrıca plastikten daha düşük bir görsel etkiye sahiptirler. Plastik kuş kovucuların dikenleri daha kalındır, biraz daha görünürdür, ancak kamuflaj için farklı renklerde sunulur.

Doğru Genişliği Seçin

Genişliği doğru seçmek, kuş kovucunun genişliğini ve kaplanacak alanın genişliğini dikkate almayı gerektirir. Doğru kaplamayı elde etmek için plastik veya paslanmaz çelik güvercin kovucu cihaz uygulamasını birden fazla sırayla yapmak gerekir.

Diken Yüksekliği

Standart plastik ve paslanmaz çelik kuş kovucu dikenler taban dahil 11.5 CM yüksekliğindedir, ancak Beyazgül Group ayrıca 25 santim yüksekliğinde bir Mega Plastik Kuş Kovucu Diken sunar. Unutmayın, tünemeyi önlemede etkili olmak için sivri uçların kuşların bacaklarından daha uzun olması gerekir; sivri uçlar yeterince uzun değilse, kuşlar onların üzerinde durabilir. Leylek cinsindeki kuşlar için etkili olan bu ürün genellikle elektrik direklerinde kuş kontrolü için tercih edilmektedir. Ev kullanımına pek uygun değildir.

Tüm Beyazgül Group kuş kovucu ürünleri makul fiyatlıdır ve önemli ölçüde esneklik için farklı kapsama alanı sunan paketlerde mevcuttur. Eğer doğru ürünü seçmek için yardıma ihtiyacınız varsa, kuş kontrol uzmanlarımızı arayın detaylı bilgiyi size aktaracaklardır.

Doğru ürünleri seçtikten sonra kurulum çok kolay. Ahşap yüzeyde kuş kovucu ürün uygulanacak ise ağaç vidası kullanarak ürünü vidalayabilirsiniz. Beton, metal, tuğla veya taş üzerinde ise plastik kuşkonmaz montaj yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. Satışa sunduğumuz kuş kovucu yapıştırıcısı satın alarak 1 tüpü ile ortalama 25 metre ürün uygulayabilirsiniz.

Kuş Kontrolünde Başarının Sırrı

Her kuş kontrol ürünü kendi uygulayan müşterilerimizin başarıya ulaşması için sağlam bir stratejiye ihtiyacı vardır.

Kuş Kovucu Ürün Uygulanacak Yüzeyi Temizleyin ve Hazırlayın ; Kuşları uzak tutmak ve şeritlerin düzgün bir şekilde yapışmasını sağlamak için alan temiz olmalıdır.

Tam Ölçüm Yapılması ; Hem alanı kaplamak için ihtiyacınız olan ürün sayısını hem de gereken kuş kovucu genişliğini belirleyin. Tüm alanı kapsayacak şekilde planlayın. Rahatsız edici kuşların potansiyel olarak tüneyebileceği her yere sivri uçlar yerleştirmeniz gerekir; sadece bir bölgeyi tedavi ederseniz, kuşlar en yakın korunmasız alana gidecektir.

Başarının bu anahtarlarına özenle dikkat ederek, her “ kendin yap “ kullanıcıları mülkünü yıllarca baş belası kuşlardan başarıyla koruyabilir.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın