Güverci̇nlerden Nasıl Kurtulursunuz ? ( En Etki̇li̇ Yöntemler )
Buradasınız: Anasayfa / Blog
28 Mart 2022, Pazartesi
Güvercinlerden Nasıl Kurtulursunuz ? ( En Etkili Yöntemler )
Güvercin kontrolü ile ilgili uzman kılavuzumuz, güvercinlerden tam olarak nasıl kurtulacağınızı ve sorunu neden hızlı bir şekilde çözmeniz gerektiğini ele alan bilgiler içermektedir. Güvercin kovma yöntemleri arasında en etkililerini inceleyeceğiz.
Güvercinlerden Nasıl Kurtulursunuz ? ( En Etkili Yöntemler )

Güvercinlerden Nasıl Kurtulursunuz ? ( Derinlemesine Bir Bakış )

Güvercin kontrolü ile ilgili uzman kılavuzumuz, güvercinlerden tam olarak nasıl kurtulacağınızı ve sorunu neden hızlı bir şekilde çözmeniz gerektiğini ele alan bilgiler içermektedir. Güvercin kovma yöntemleri arasında en etkililerini inceleyeceğiz. Güvercinlerin yaşam alanlarımıza girme sebeplerinden, onları doğal yaşam alanlarına döndürmeye yardımcı olmaya kadar derinlemesine güvercin kontrolünü beraber inceleyeceğiz.

Güvercinler genel olarak her yerde bulunur; Her park ve bahçede, şehir meydanı, açık hava konser alanlarında, havalimanlarında, bina çatılarında, pencere önlerinde, balkon demirlerinde, klima motoru üzerinde, doğalgaz borusu üzerinde, elektrik direklerinde, depolama tesislerinde, tarımsal alanlarda, yat limanlarında, şehir iskelelerinde, sahil alanlarında, otellerde, çocuk parklarında, gökdelenlerde ve gökyüzündeki yükselme çıkıntısı olan tüm yapılarda, gün boyu sallanan ve cıvıldayan kendi dost canlısı görünen ama haşere kuş türleri arasında en yaygın bulunan güvercinlere ev sahipliği yapmaktadır.

Ara sıra güvercinlerin ihtişamını ve etkileyici yönlerini inkar etmek mümkün olmasa da, bir yığın güvercinin neden olabileceği toplumsal karmaşa ve sağlık risklerini inkar etmek de mümkün değil. Aşağıdakiler kapsamlı bir güvercin kontrolü rehberidir; Okumaya devam edin çünkü bu yazının sonunda sizlerde güvercinlerden nasıl kurtulacağınızı öğrenmiş olacak ve %100 başarılı olacaksınız. Ayrıca güvercinlerin neden olduğu birçok sorunu ve zorluğu anlayacak ve her tür güvercin sorunu için etkili çözümleri keşfedeceksiniz.

" Önceliğimiz bu sevimli canlıların zarar görmeden, daha mutlu olacakları doğal yaşam alanlarına taşınmalarında yardımcı olmaktır. Kuş Kontrol Ürünlerimiz 2008 yılından bu yana göç eden kuşların elektrik telleri, fabrika atıkları, bilinçsiz insanların zarar vermeleri yüzünden çoğu zaman ölümle sonuçlanan tehlikeleri %70 azaltmış bulunuyoruz. "

Güvercinleri Zararlı Yapanlar Nelerdir ?

İlk öncelik birçok açıdan zararlı olmaları, insan endişelerine zarar veren herhangi bir türdür. Bu tanıma karşı ölçüldüğünde, güvercinler, çok sayıda olan güvercin sürüleri, oldukça zararlıdır. Aslında, birçok önlemle, güvercinler Türkiye’de ki bir numaralı haşere kuşudur. Kamu binalarına ve özel mülke etraftaki diğer kuş türlerinden daha fazla zarar verir. Dünyadaki her kentsel alan kendi güvercin popülasyonuna sahiptir; Yalnızca İstanbul’da 3 milyondan fazla kuş olduğu tahmin edilen bir güvercin popülasyonu vardır. Tek bir güvercin, her yıl 12 kilogram dışkı üretir; bunu 1 milyon güvercinle çarpın ve bu da çok fazla – 36 milyon kilogram – güvercin dışkısı yapar. Ancak sorunlara neden olan yalnızca güvercin dışkısı değildir; yuvaları ve yuvalama malzemeleri, döküntüleri, tüy dökmeleri, çıkıntılarda ve kirişlerde, köprü altlarında, ahırların içlerinde ve dışarıya açık diğer binalarda sağlık riskleri ve göze kötü gözüken pislikler yaratırlar.

Güvercinlerden Neden Kurtulmalıyız ?

Konumuza ön yargıyla yaklaşmadan önce lütfen bu makale içeriğini tamamen okuyunuz. Gerçek şu ki, kontrolsüz, yönetilmeyen güvercinler ve dışkı pislikleri çok önemli. İşte nedeni:

Güvercinler’den Yaşam Alanlarımıza Taşınan Sağlık Riskleri

İlk olarak, güvercinler ve dışkıları hakkında kısa bir gerçek: 100 güvercin bir yılda 2500 pound atık oluşturabilir ve bu atık 60'tan fazla farklı bulaşıcı hastalık taşıyabilir. Güvercin gübresinin Akut pulmoner histoplazmozis ( bknz: histoplazmoz ) , Cryptococcus neoformans ( bknz: kriptokokoz ) ve psittakoz pandemisi ( bknz: psittakoz ) gibi ciddi salgın hastalıkları taşıdığı bilinmektedir. Bu, yiyecek depolayan, hazırlayan veya servis eden herhangi bir mülk veya yerin, bölgelerini güvercinlerden ve onların atıklarından uzak tutma konusunda özel bir sorumluluğu olduğu anlamına gelir. Sağlık müfettişleri, kuş pisliği kanıtı bulduklarında veya güvercinlerin varlığından şüphelenseler bile bir mülkü kapatabilirler.

Bilimsel bilgilere dayanarak bu kuş türleri vucutlarında 60'a yakın hastalık barındırabilmektedir. Yapıları gereği onlar zarar görmezken dışkı,tüy ve döküntüleri ile bu hastalıkları yaşam alanlarımıza kadar getirmektedirler. Tabiki önceliğimiz onlarında sağlığı, kuşlara zarar vermeden onları yaşam alanlarımızdan uzaklaştırmayı  hedefleyerek daha sağlıklı  ve mutlu olabilecekleri doğal yaşam alanlarına döndürmeye çalışmaktayız. Plastik Kuşkonmaz ürünümüz ile hem kuşların doğal yaşam alanlarına dönmelerine katkı sağlayıp hem de kendi sağlıklı ve hijyenik yaşam alanlarımızı oluşturabilmekteyiz. 

Kuşlardan bulaşabilecek Zoonotik Hastalıkları İncelemek İçin TIKLAYIN

Güvercinler Mülkünüze Zarar Verebilir

Örneğin, dışkıları düşünün. Güvercin dışkıları aşındırıcı ve oldukça asidiktir. Temizlenmeden bırakılan dışkılar boya, metal, plastik, ahşap ve hatta taş ve betona zarar verebilir. Güvercin dışkısının yakıcı yapısının çatılara zarar verdiği, özellikle yalıtım bazlı çatılara zarar verdiği ve bazen çatı ömrünü yarıya indirdiği bilinmektedir. Güvercin pislikleri pahalı tabelaları kalıcı olarak bozacak, su oluklarını tamamen mahvedecek ve heykellerin ve diğer dış mekan sanat eserlerinin yüzeyini sonsuza kadar bozacaktır. Giriş yollarında, yürüyüş yollarında, banklarda, yağmurluklarda, elektrik direklerinde ve ticari veya perakende mülkünüzün diğer özelliklerinde sürekli olarak güvercin dışkısı varlığı, mülkü mahveden, işletmeniz için bir imaj sorunu yaratan ve potansiyel olarak markanıza zarar veren çirkin bir karmaşa bırakır.

Ancak güvercinlerin mülke zarar vermesinin tek yolu dışkı değildir. Yuva yapan ve tüneyen güvercinler duvarları, saçakları ve pencere pervazlarını gagalayarak arkalarında hoş olmayan delikler bırakırlar. Ve güvercinlerin son derece düzensiz yuva yapıcılar olduğunu unutmayalım. Yuvalarını inşa etmek için her türlü artığı getirirler, uçuşları sırasında arkalarında küçük parçalar bırakırlar ve sonra her şeyi bir arada tutmak için yapışkan, katran benzeri dışkılarını kullanırlar. Bu yuvalar sağlam bir şekilde inşa edilmiştir; çıkarılması zordur, su giderlerini, bacaları ve olukları tıkayabilir ve muhtemelen siteye kalıcı olarak zarar verir ve tahrif eder.

Güvercinler İstilacı Bir Kuş Türüdür

Güvercinler, her yiyecek artığının önüne itilen kötü huylu kabadayılardır. Güvercinler, mikro ekosisteminizi tamamen ele geçirir, diğer hayvanlara zorbalık eder, bitkileri ezer ve ekili sebze ve meyveleri parçalar.

Güvercinler Yüksek Maliyetlere Sebep Olur

Güvercinlerin kendileri pahalı değildir. Bedavalar ama sebep oldukları hasar oldukça pahalı. Onların pisliklerini temizlemek zordur. Bina temizliğine delice rakamlar ödersiniz. Dışkıları nadiren kolayca temizlenir, temizleme genellikle önemli ölçüde ovma işlemi gerektirir. Dışkı birikimi çok fazlaysa, profesyonellerin işi etkili ve güvenli bir şekilde yapması gerekir.

Aslında, büyük bir güvercin pisliğini asla kendi başınıza temizlemeye çalışmamalısınız. Güvercin atığı tehlikeli olarak kabul edilir ve yanlışlıkla dışkı veya döküntüleri solumanız, temas etmeniz sizi çok hasta edebilir. Kuş pisliklerini başarıyla temizlemek için bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, kuş kontrol ürünü kurulumundan önce kuş pisliklerini nasıl düzgün bir şekilde temizleyeceğinizi ve bir alanı nasıl sterilize edeceğinizi öğrenmeniz gereklidir.

Kuşlar tarafından bırakılan kirlilik bir kez ortadan kalktıktan sonra, kesinlikle geri ödenmesi maliyetli olan hasarlar kalır.

Kuş kirliliğini önlemek en iyi çözümdür; Güvercin kontrolü için ne kadar harcarsanız harcayın, bu haşerelerden sonra her zaman temizlik maliyetinden daha az olacaktır.

Güvercinlerden Hızlı ve Zararsız Kurtulmanın Yolları

Bir güvercin sorununu önlemek, temizlemekten daha kolay olduğundan, güvercinleri uzak tutmak için pek çok etkili çözüm bulunması iyi bir haberdir. Plastik kuşkonmaz kullanarak kuş probleminizi tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Ürünlerimizi incelemek için TIKLAYINIZ. Zehirlemek ve insanlık dışı canlılara zarar veren yöntemleri bir kenara koyun ve bunun yerine bu insancıl çözümleri deneyin.

4 Kanıtlanmış Güvercin Kontrol Yöntemleri

Güvercin kontrolü dört genel kategoriye ayrılır: çıkıntı ürünleri, korkutma taktikleri, duyusal caydırıcılar ve dışlama ürünleri. Her bir kategoriye daha yakından bakalım ve ardından hangi ürünlerin belirli konumlara ve zorluklara en uygun olduğunu keşfedelim.

1) BEYAZGÜL GROUP KUŞ KOVUCU ÜRÜNLERİYLE GÜVERCİNLERDEN KURTULUN

Kuşlar sürüler halinde gezmeyi sever. Kuşların çıkıntılara ve çatı tepelerine konmasını ve tünemesini önlemek, onların mülkünüzün etrafında dolaşmasını engellemenin başka bir yoludur.

Kuşkonmaz Bariyer Kullanımı (Güvercinler İçin En Popüler Ürün)

Kuşkonmaz dikeni çeşitleri arasından probleminize en uygun ürünü seçebilirisiniz. Dikenleri paslanmaz çelikten veya plastikten yapılmıştır ve güvercinlerin rahatça inmesini imkansız kılan yatay ve düz yüzeylere monte edilebilir. Sivri uçlar kuşa zarar vermez ve montajı kolaydır.

Kuş kovucu dikenler, birçok nedenden dolayı en popüler güvercin kovuculardır. İlk olarak, diğer kuş uzaklaştırıcı ürünlerden çok daha uzun süredir kuş kontrol sektörüne hizmette bulunuyorlar. Güvercin kontrolü için bir standart gereklilik olarak kalmaları, değerlerini kanıtlıyor.

Sivri uçlar, kurulumdan sonra çok az bakım gerektirir veya hiç bakım gerektirmez, bu da bu güvercin caydırıcılarını mülk sahipleri için mükemmel hale getirir. Beyazgül Group kuşkonmaz dikenleri, hem paslanmaz çelik hem de plastik modeller için sektör lideri garantiler ile sizleri kuş probleminden uzaklaştırır.

Kuşkonmaz Bariyer Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin: Güvercinler için En İyi Kuş Kovucu Ürün [Kullanıcı Deneyimi]

Korkutma taktikleri genellikle ucuzdur ve kullanımı kolaydır, bu da onları birçok güvercin kontrol rejimi için ideal bir ilk adım haline getirir. Korkutma taktikleri, kuşlarla hiçbir şekilde temasa geçmeden veya onları etkilemeden güvercinlerde korku yaratmak için plastik dikenlerden oluşan platform hazırlamanız gerekmektedir. Kuşlar konabilecekleri alan bulamadığında ev ve işyerlerinizden tamamen uzaklaşacaklardır. Haşere güvercinler yiyecek, su ve başka bir yerde barınak bulmak için ayrılacaklar.

Çatıda zaten kuşkonmaz var ama güvercinler alanın etrafına mı geliyor ? Su olukları için de bir güvercin kovucu alın. Mülkünüzü güvercinlerden uzak tutmak için başka bir koruma katmanı eklemek oldukça etkili bir çözümdür.

Güvercinler için Örnekler ve Çözümler

Mevcut güvercin kontrol ürünleri hakkında temel bir anlayışla, belirli problemler için özel çözümler düşünmenin zamanı geldi. Bu, her şeyi kapsayan bir liste değil, kuş kontrol stratejinizi oluşturmak için bir başlangıç ​​noktasıdır. Firmamızda ki kuş kontrol uzmanları, güvercin sorunlarınızın ayrıntılarını tartışmak ve sadece sizin için özel bir kuş kontrol stratejisi tasarlamak için hazırdır.

Balkondaki Güvercinlerden Nasıl Kurtulunur ?

Balkonunuzdaki güvercinlerden kurtulmanın en etkili yolu, özellikle kuşlar yuvada yuva yapıyorsa, balkon için plastik kuşkonmaz diken kullanmaktır. Bu ürünler, küçük balkonlar ve pencere önleri için iyi sonuç verir.

Evinizden Güvercinleri Nasıl Uzaklaştırırsınız ?

Site ve Bina gibi mülkleri özel bir zorluk teşkil edebilir. Birinci adım, mülkünüzü güvercin dostu alanlar için incelemektir. Problemli alanlar belirlendikten sonra ikinci adım, mevcut pislikleri temizlemenizi ve çöp ve evcil hayvan maması gibi yiyecek kaynaklarını erişemeyeceği bir yerde tutmanızı gerektirir. Üçüncü adım için ihtiyacınız olan kontrol yöntemlerini seçin.

Depolardaki Güvercinlerden Nasıl Kurtulunur ?

Büyük depolar, güvercinler için barınak sağlar ve onları binanın dış ve iç kısımlarında tünemeye, tünemeye ve yuva yapmaya çeker. Güvercinler yükleme ambarlarında yuva yapmayı severler, gölge ve hava koşullarına ve yırtıcı hayvanlara karşı koruma sağlarlar.

Güvercin kovucu dikenleri tercih ederek , güvercinlerin dış parapet çıkıntılarına tünemeyi sevdiği herhangi bir çıkıntının etrafından uzaklaştırabilirsiniz. Güvercinlerin yuva yapmasını önlemek için büyük yükleme yerlerinin kanopileri üzerine de plastik kuşkonmaz dikeni kurun.

Otoparklardaki Güvercinlerden Nasıl Kurtulunur ?

Güvercinleri otoparklardan caydırmak özellikle zor olabilir, ancak uygun kuş kontrol yöntemleri ile mümkündür. Plastik kuşkonmaz kullanarak güvercinlerin bir garajın derin kenarlarına yuva yapmasını engellemenin mükemmel ve uygun maliyetli bir yoludur.

Çatıdaki Güvercinlerden Nasıl Kurtuluruz ?

Çatılarda güvercinlerden nasıl kurtulacağınızı araştırıyorsanız, tüneyen kuşlar için hazırladığımız Çatılarda Kuş Kovucu Ürün Kullanımı içeriğimizi okumanızı öneririz. Bu blog yazımız, sizin ve mülkünüz için doğru ürünü seçmenize yardımcı olmak için detaylı bilgi veriyor. Firmamızda satışı bulunan çatı kuşkonmazları, su oluk kuşkonmazları, kirişler için plastik kuşkonmaz ve metal kuşkonmaz bariyer arasından seçim yapın.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın