Etki̇si̇ Kanıtlanmış Martı Kovucu Yöntemler
Buradasınız: Anasayfa / Blog
28 Mart 2022, Pazartesi
Etkisi Kanıtlanmış Martı Kovucu Yöntemler
Bu haşere martı kuşları, gezegendeki en üretken kuşlardan biridir dünya üzerinde tüm kıyı ve iç bölgelerde bulunurlar. Ülkemizde bir çok kuş türüyle birlikte martıları da misafir etmektedir. Özellikle kıyı bölgelerimizde balık bolluğundan dolayı bu şehirleri işgal etmiş durumdalardır.
Etkisi Kanıtlanmış Martı Kovucu Yöntemler

Etkisi Kanıtlanmış ; Martı Kovucu ve Kaçırıcı Ürün

Bir noktada, martılarla hoş olmayan bir etkileşimde bulunduğunuz neredeyse kesindir. Gerek yaşam alanlarımızda, gerek araçlarımızın üzerlerine bıraktıkları dışkılardan, kendilerini çok iyi tanıdığımız kuş türü olan martıları kovmak için ürün arayışındaysanız doğru adrestesiniz. Birçok martı hikayesi, tabaklardan, ellerden ve hatta masalardan yiyecek kapan martıları içeren hüzünlü hikayeleri içerir. Bu saldırgan kuşlar, gezegendeki en üretken kuşlardan biridir dünya üzerinde tüm kıyı ve iç bölgelerde bulunurlar. Ülkemizde bir çok kuş türüyle birlikte martıları da misafir etmektedir. Özellikle kıyı bölgelerimizde balık bolluğundan dolayı bu şehirleri işgal etmiş durumdalardır.

Çoğu türün gri ve beyaz tüyleri ve perdeli ayakları vardır. Martılar çöpçül canlılardır. Hayvansal veya sebze, çiğ veya pişmiş, sote veya kızartılmış hemen hemen her şeyi yerler. Doğaları gereği deniz kuşları oldukları için, yiyecek ve suyun bol olduğu her yerde toplanma, yuvalama ve beslenme açık alanlarda gelişirler. Okullar, cafeler, alışveriş merkezleri, oteller, fabrikalar, yiyecek üretim tesisleri, marinalar, stadyumlar ve plajlar gibi yerler martıların favorileridir.

Neden Martı Kovucu Ürün İhtiyacımız Bulunmaktadır ?

Martılar birçok nedenden dolayı problem yaratmaktadır.

Agresif Canlılardır; Martılar son derece agresif çöpçülerdir. Kalabalık martı sürüleri yiyecek aramaya çıktıklarında çok korkutucu olabilirler ve insanları çok rahatsız hissettirebilirler.

Gürültülü Canlılardır; Yuvalama mevsimi boyunca, tipik olarak Nisan'dan Temmuz'a kadar, martılar bina çatılarında vb alanlarda oldukça gürültü yaratır.

Dağınıklık Yaratan Canlılardır; İlk olarak, martılar çok dışkı bırakırlar. Martı pislikleri, kurumaya bırakıldığında metal, plastik, boya, beton, kumaşı yok edecek kadar ürik asit bakımından yüksektir. Kuş pislikleri teknelere de zarar verir; yelkenleri ve kapakları mahvederler ve radar kulelerine, pencerelere, kapılara ve direk donanımına zarar verirler. Martı dışkısı, donanımları ve korkulukları tıkar ve güvertedeki dışkılar, denizcilerin kaymasına ve ciddi zararlar görmesine neden olabilir.

Ve bu yeterli değilse, kuş dışkısı insanlara geçebilecek ciddi hastalıklar taşır. Martı pislikleri ciddi bir sağlık riski oluşturur, bu nedenle sağlık müfettişleri yönetilmeyen martı sorunlarının kanıtlarını gösteren işletmeleri kapatabilir.

İkincisi, martılar dağınık, ayrım gözetmeyen yiyicilerdir. Bu akıllı kuşlar, yumuşakçaları ve diğer kabuklu lezzetleri kıyıdan toplayıp sert yüzeylere taşır, kabukları düşürür ve kabuklar kırıldığında ortaya çıkan yiyeceklerle beslenirler, geride kırık kabuklar ve yarı yenmiş canlılar bırakırlar. Bir martı besleme ve tüneme alanının yakınında bulunduysanız, kokunun ve zamanla oluşan bakterilerin zararlı olabileceğini bilirsiniz.

Rahatsız edici martılar ciddi bir sorundur, ancak martılar korunan bir türdür. Martılar vebalı popülasyonlarını kontrol etmek için yasal, insancıl stratejiler gereklidir. Beyazgül GROUP firmasında satılan ve Martıları Ne Kaçırır sorusunun yanıtı olan plastik kuşkonmaz ürünü, martıları çatılara, çıkıntılara ve diğer ticari ve yerleşim yerlerine tünemekten caydırmanın güvenli ve etkili bir yoludur.

En Etkili Martı Kovucu Ürünler

Martı Kovucu Kuşkonmaz Bariyer

Martı kovucular, martıların dar çıkıntılara tünemesini veya konmasını önlemek için kullanılan caydırıcı bir cihazdır. Bir martı önleyici kuş kontrol sistemi, çeşitli açılarda sağlam bir tabana yerleştirilmiş çok sayıda ( 28-32-42 adet) canlılara zarar vermeyen sivriliği alınmış diken içerir. Daha sonra taban, uzun süreli koruma için hemen hemen her düz yüzeye geçici veya kalıcı olarak sabitlenebilir.

Martı kovucuları, martıların düz zeminde tutunmalarını tamamen engellediği için tünemeyi engellemede etkilidir. Martı önleyici sivri uçlar, tüneyen veya tüneyen martıları caydırmanın %100 insancıl bir yoludur.

Martı Kovucu Ürün Nerelerde Etkilidir ?

Martı kovucu ürünler, martıların toplanma eğiliminde olduğu dar çıkıntıları ve kenarları korumak için tasarlanmıştır. Aşağıda kuş kovucu dikenlerin kullanılabileceği konumlara ilişkin örnekler verilmiştir:

 • Çatılar
 • Marinalar
 • Tekne ve Gemiler
 • Korkuluklar
 • Özel mimari yapılar
 • Tabelalar
 • Elektrik Direkleri
 • Enerji Nakil Hatları
 • Antenler
 • Bacalar
 • Cam Kanopileri
 • Pencere Önleri
 • Söveler
 • Aydınlatma Direkleri
 • Borular
 • Tenteler
 • Tarımsal Alanlar
 • Fabrika İçleri
 • Havalimanları
 • Su Olukları
 • Depolama Tesisleri
 • Güneş Panelleri
 • Klima Motorları

ve çok, çok daha fazlası!

Martı Kovucu Ürünler Nerelerde Etkili Değildir ?

Kuşkonmaz bariyerler çok yönlü bir caydırıcı çözümdür, ancak kuş kontrol ürünlerinin en iyi çözüm olmadığı birkaç durum vardır. Herhangi bir kontrol çözümüne geçmeden önce bölgedeki kuşların davranışlarını gerçekten anlamak önemlidir.

Geniş ve Düz Alanlarda Martı Kovucu Kullanımı

Çatı gibi geniş, düz yüzeyler martılar için son derece çekicidir. Martılar, kendilerini rüzgardan koruyan korkuluklara karşı toplanıyor olabilir, bu durumlarda, cevap kuşkonmaz bariyer olabilir. Bununla birlikte, martılar tüm yüzeyde tünemişse, tüm alanı plastik kuşkonmaz bariyer ile kaplamanız gerekmektedir. En etkili ve kesin çözüm budur.

Hangi Martı Kovucu En İyi Seçimdir ?

Firmamız bünyesinde satışa sunulan 3 ürün martı vb büyüklükteki kuşlarda %100 etkilidir.

Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri

Firmamız Beyazgül GROUP olarak sizleri kuş kovma yöntemlerinin en etkilisi olan dört olağanüstü kuşkonmaz bariyer seçeneği sunar. Size en uygun ürünü seçenebilirsiniz.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 3D Model ( 42 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 42 adettir. Genellikle enerji nakil hatlarında, leyleklerin yuva yapıp elektrik yüzünden telef olmalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Ev ve işyeri kullanımına da uygundur. Diken sayısının en yüksek adete sahip olması nedeni ile en etkili üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 2D Model ( 28 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 28 adettir. Genellikle bina çatılarında, pencere önlerinde, balkonlarda ve su oluklarında kullanılmaktadır. Diken sayısını en düşük adete sahip olması nedeni ile ev, işyeri kullanımına daha uygun bir üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 1D Model ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Ekonomik fiyatı ile genel olarak yüksek metrajlı havalimanı, fabrika, depolama tesisi gibi alanlarda tercih edilmektedir. Şeffaf, Siyah ve Gri renkli üretilmektedir.

Paslanmaz Çelik Kuşkonmaz Bariyer ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Yüksek fiyatı ile genel olarak AVM, Otel, Elektrik Direkleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Polikarbon taban üzerine çelik dikenler uygulanmıştır.

Hem plastik hem de paslanmaz çelik sivri uçlar için kurulum kolaydır. Ahşapta, her bir şeridi takmak için önceden delinmiş deliklerde ahşap vidaları kullanabilirsiniz. Plastik kuşkonmaz yapıştırıcı ile de ürünü uygulayabilirsiniz. Tuğla, metal veya beton gibi diğer yüzeylerde, tabana tam bir yapıştırıcı damlası, kuşkonmazı kalıcı olarak yapıştıracaktır. Bu kurulumlar, direkler, yayıcılar, radar üniteleri ve martıların toplandığı diğer yüksek alanlardaki tekneler için harika bir çözümdür. Plastik sivri uçlar kuşları uzak tutar, asla iletişim cihazlarına müdahale etmez.

Bugün Martılardan Kurtulmak İçin Güzel Bir Gün :)

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın