Kuşları Kaçırmak İçin Ne Yapılması Gerekli ?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
19 Mayıs 2020, Salı
Kuşları Kaçırmak İçin Ne Yapılması Gerekli ?
Kuş Kovucu Ürünler , çeşitli durumlarda birçok haşere kuşunu kovmada kendini kanıtlanmıştır. Plastik kuşkonmaz bariyer, kuşları uzak tutmak için tasarlanmış güvenli polikarbondan imal edilen ve görsel kuş caydırıcı ürünlerdir.
Kuşları Kaçırmak İçin Ne Yapılması Gerekli ?

Kuşları Kaçırmak İçin Ne Yapılması Gereklidir ?

Kuş Kovucu Ürünler , çeşitli durumlarda birçok haşere kuşunu kovmada kanıtlanmıştır. Plastik kuşkonmaz bariyer, kuşları uzak tutmak için tasarlanmış güvenli polikarbondan imal edilen ve görsel kuş caydırıcı ürünlerdir. Beyazgül Group firmasının yaşadığınız " Kuş Problemi " için güvenebileceğiniz bir çözümü var.

Büyük kuş sürüleri için, buğulanmanın onları insanca dağıtmanın çok etkili bir yolu olduğu kanıtlanmıştır. Plastik kuşkonmaz bariyer ürünleri kuşları çatılardan, balkonlardan, pencere pervazlarından ve kuşların hoş karşılanmadığı diğer alanlardan uzak tutmak için kullanılabilir. Bahçeleri, küçük bahçeleri kuşlardan uzaklaştırmak için sizlere etkisi inanılmaz olan ve canlılara hiçbir zarar vermeyen göz zevkinizi bozmayan bu ürünü önermekteyiz.

Uzun yıllar boyunca geliştirmeye çalıştığımız ürünlerimiz ile kuş kontrolü artık mümkündür. 2008 yılından bu yana Türkiye’nin tüm enerji nakil hatlarında, üretim tesislerinde, gıda firmalarında, havalimanlarında kuşların telef olmaması açısından ürünlerimiz kullanılmaktadır. Göç sırasında ülkemizden yaklaşık 5 milyar kuş geçer. Ülkemiz konumu dolayısı ile göç yolları üzerindedir. Kuşlar için güzel bir dinlenme yeri olan Ülkemizde birçok kuş türü elektik hatları, bilinçsiz kuş kovucu ürün kullanımı, insancıl olmayan kuş kontrol çözümleri, fabrika atıkları vb sebepler ile hayatlarına son vermektedir. Fakat bizim ürünümüz kullanılmaya başlandıktan sonra ülkemizden göç eden kuş türlerinin ölümlerini %70 azaltmış bulunuyoruz.

Yaşam Alanlarınızda Güvercin Problemi Nasıl Çözülür ?

Güvercinler, Türkiye ve dünyada bir numaralı haşere kuşu olarak bilinmektedir. Ülkedeki şehirlerdeki binalara diğer kuşlardan daha fazla zarar verirler. Aşağıda güvercinler hakkındaki gerçekleri öğrenin ve binalarınızın haşere güvercinlerinden ve neden oldukları hasarlardan korunduğundan emin olun. Güvercinler alıştıkları yerlerden kolay kolay ayrılmayan canlılardır. Yiyecek,su ihtiyacını çatı bölümünden karşılayabilmektedirler. Genellikle yuvaları, ağaç parçaları ve dışkılardan oluşmaktadır. Kuşların dışkıları ve tüyleri bazı hastalıklara davetiye çıkarabilmektedir. Bu nedenle kuşları hem onların doğal yaşam alanlarına dönmelerinde yardımcı olmaya yarayan hemde sizlerin yaşam alanlarından kuş kirliliğini ve salgın hastalık riskini minimuma indirmektedir. 

Yaşam alanlarımızdan kuşları kaçırmak için en etkili yöntem olan plastik kuşkonmaz bariyer ürününü kullanarak sizler de kuş sorununuzdan tamamen kurtulabilirisiniz. Ürünlerimiz esnektir kırılmaz, UV ışınlarına dayanıklıdır. Elektrik iletmez, Şeffaf olduğu için görüntü kirliliği yaratmaz ve sizleri %100 kuş sorunundan kurtarır. 

3 Farklı ürün kullanımı önermekteyiz.

3D Model 42 Dikenli Plastik Kuşkonmaz Bariyer : Ürün 50 CM Boyutunda 15 CM Genişliğinde ve 11.5 CM yüksekliğindedir. Ürün şeffaf veya siyah polikarbondan imal edilmektedir. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Çevre şartlarına da dayanıklıdır. 50 CM üründe 42 adet diken sayısı ile en etkili kuş kovucu üründür.

İncelemek için TIKLAYINIZ

2D Model 28 Dikenli Plastik Kuşkonmaz Bariyer : Ürün 50 CM Boyutunda 15 CM Genişliğinde ve 11.5 CM yüksekliğindedir. Ürün şeffaf veya siyah polikarbondan imal edilmektedir. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Çevre şartlarına da dayanıklıdır. 50 CM üründe 28 adet diken sayısı ile etkili kuş kovucu üründür.

İncelemek için TIKLAYINIZ

1D Model 32 Dikenli Plastik Kuşkonmaz Bariyer : Ürün 50 CM Boyutunda 15 CM Genişliğinde ve 11.5 CM yüksekliğindedir. Ürün polikarbondan imal edilmektedir. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Çevre şartlarına da dayanıklıdır. 50 CM üründe 32 adet diken sayısı ile etkili kuş kovucu üründür.

İncelemek için TIKLAYINIZ

Güvercin kovma yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki içeriklerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

1- Güvercinleri Uzaklaştırmak İçin Ne Yapmalıyız ?

2- Güvercinlerin Balkona Gelmesini Nasıl Engellersiniz ?

3- Güvercinlerden Nasıl Kurtulursunuz ?

4- Fabrikalarda Güvercin Sorunu ve Çözümü

5- Balkon Güvercin Kovucu Ürünler

Neden Güvercin Kovucu Ürün Kullanmalıyız ?

Çoğu şehirde bulunan haşere güvercinler, Kaya Güvercinleri veya Güvercinlerin torunlarıdır. Büyük şehir binalarımıza çok benzeyen az sayıda yırtıcı ve çok sayıda barınak olarak gördükleri yerlere yuvalar inşa ediyorlar. Güvercinler yiyecek veya yuva inşa etmek için güzel bir yer ararken binalar ve rahat tüneme alanları onların ilgisini çekmektedir. Onları yaşam alanlarımızdan uzaklaştırıp doğal alanlarına dönmeye teşvik etmek için onları rahatsız etmelisiniz ve işte bu nokta da güvenli ve insancıl güvercin kontrol ürünleri devreye giriyor.

Yaşam Alanlarımızda Hangi Alanlarda Kuş Kontrol Ürünleri Uygulanmalı ?

Yaşam alanlarımızın birçok yerinde kuş kirliliği ve salgın hastalık riski ile karşı karşıyayız. Bu canlılar sevimli oldukları kadar yapıları gereği tehlikeli de olabilmektedirler. Bilindiği üzere kuşlar üzerinde 60+ salgın hastalığı yayma riski mevcuttur. Daha önceki senelerde ölümle sonuçlanan birçok hastalığın kuşlar ile taşınabildiği bilimsel olarak araştırılmış ve karar verilmiştir. Bu hastalıklara örnek vermek gerekirse ; Batı Nil Virüsü, Influenza Tipleri, E-Coli, Kuş Gribi, Sallmonella gibi birçok hastalığı yaşam alanlarımıza dışkıları ve döküntüleri ile taşıma riski bulunmaktadır.

" Önceliğimiz Canlıları Korumak ve Onları Doğal Yaşam Alanlarına Döndürmektir. Kuşların Yuvalama ve Tüneme Yerleri Evler Değildir. " Onları daha mutlu olacakları kendilerine özgü habitatlarına döndürmekte oldukça önemli bir role sahip olan plastik kuşkonmaz bariyer ürünü ile sizlerde bu hastalık ve kirlilik riski bulunan ;

 • Balkon
 • Pencere Önleri
 • Klima Motorları
 • Doğalgaz Boruları
 • Bina Dekorasyon Çıkıntıları
 • Site İçi Aydınlatmalar,
 • Panjur Üstleri
 • Balkon Demirleri
 • Çatı Kenarları,
 • Teraslar,
 • Kış Bahçeleri,

Su Olukları gibi birçok alanda mükemmel etki sağlamaktadır. Ürün esnek bir yapıya sahip olduğu ve UV koruması olduğu için dış etkenlere dayanımı oldukça yüksektir. Kırılmaz, yanmaz ve elektriği iletmeme gibi teknik özelliklere sahiptir. Güvenle kullanabilirsiniz.

Plastik Kuşkonmaz Nasıl Uygulanmalıdır ?

Plastik kuşkovar ürünümüzün üzerinde vida yerleri mevcuttur. Kuş problemi yaşadığınız tüm alanlarda rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Montajı oldukça basittir. Satışını yaptığımız kuşkonmaz yapıştırıcısınıda tercih edebilirsiniz. Plastik kuşkonmazların uygulanacağı yerin temizlenmesi gerekmektedir. Bu daha etkili yapışma için gereklidir. Ürünümüzün uygulancak yüzeyinin belirlenmesi de önemlidir. Beton,metal,kiremit,tuğla,granit,alüminyum vb alanlar için farklı uygulama önerileri bulunmaktadır. Vida ile uygulanacak ise bir baştan bir sondan ve ortadan vida atıldığında yeterli dayanımı gösterecektir. Fakat bizim önerimiz yapıştırıcı ile vida kullanımıdır. Yapıştırıcıyı tabanca ile ürünün alt kısmına eşit ölçüde uygulayıp yüzeye bırakmanızdır. 24 saat yapıştırıcının tamamen kürleşmesi için ürüne dokunulmamalıdır. 

Plastik Kuşkonmaz Nerelerde Kullanılır ?

 • Çatılar
 • Marinalar
 • Tekne ve Gemiler
 • Korkuluklar
 • Özel mimari yapılar
 • Tabelalar
 • Elektrik Direkleri
 • Enerji Nakil Hatları
 • Antenler
 • Bacalar
 • Cam Kanopileri
 • Pencere Önleri
 • Söveler
 • Aydınlatma Direkleri
 • Borular
 • Tenteler
 • Tarımsal Alanlar
 • Fabrika İçleri
 • Havalimanları
 • Su Olukları
 • Depolama Tesisleri
 • Güneş Panelleri
 • Klima Motorları

ve çok, çok daha fazla alanda sıklıkla tercih edilmektedir.

İnsancıl ve Etkili Kuş Kovucu Ürünler

Güvercinlerin binalara tünemesini ve yuvalamasını önlemek için en iyi ürünlerden biri plastik kuşkonmaz bariyerlerdir. Ürün uygulanan yerlerde düz olmayan iniş alanları yaratır. Güvercinler, tünemek ve yuvalamak için daha uygun bir alan aramaya devam edecekler. Plastik kuşkonmaz bariyer, tutkal, vidalar veya bağlantı delikleri kullanılarak kurulumu yapılabilmektedir. Türkiye'de sadece bizim üretimini yaptığımız UV(Güneş) korumalı malzemelerle üretildikleri için binanızda uzun süre dayanırlar. Beyazgül Group kuş kontrol ürünleri, PETA ve Human Society gibi ajanslar tarafından insancıl bir ürün olarak kabul edilir.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Etiketler
güvercin kovucu
plastik kuşkonmaz
kuşkonmaz bariyer
kuş kovucu
kuşkonmaz teli
kuşları kaçırmak için
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın