Kuşları Kaçırmak İçi̇n Ne Yapılması Gerekli̇ ?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
19 Mayıs 2020, Salı
Kuşları Kaçırmak İçin Ne Yapılması Gerekli ?
Kuş Kovucu Ürünler , çeşitli durumlarda birçok haşere kuşunu kovmada kanıtlanmıştır. Plastik kuşkonmaz bariyer, kuşları uzak tutmak için tasarlanmış güvenli polikarbondan imal edilen ve görsel kuş caydırıcı ürünlerdir.
Kuşları Kaçırmak İçin Ne Yapılması Gerekli ?

Kuşları Kaçırmak İçin Ne Yapılması Gereklidir ? ( Kesin Çözüm )

Kuş Kovucu Ürünler , çeşitli durumlarda birçok haşere kuşunu kovmada kanıtlanmıştır. Plastik kuşkonmaz bariyer, kuşları uzak tutmak için tasarlanmış güvenli polikarbondan imal edilen ve görsel kuş caydırıcı ürünlerdir. Beyazgül Group firmasının yaşadığınız " Kuş Problemi " için güvenebileceğiniz bir çözümü var. Güvercin, martı, karga, saksağan, serçe gibi tüm kuş türlerinde etkili olan bu ürün ile sizler de kuş kirliliğinden ve rahatsız edilmekten hızlıca kurtulabilirsiniz. Kuşlar sevimli canlılar olsa da ürettikleri dışkı ile bina ömrünü %50 azalttığı bilinmektedir. Dışkı, tüyler, döküntüler ile yaşam alanlarımıza 60'ı aşkın ölümcül sonuçlar doğurabilen hastalıklarıda yaşam alanlarımıza kadar getirebilmektedir. 

Büyük kuş sürüleri için, kuş kovucu diken kullanımı onları insanca dağıtmanın çok etkili bir yolu olduğunu kanıtlanmıştır. Plastik kuşkonmaz bariyer ürünleri kuşları çatılardan, balkonlardan, pencere pervazlarından ve kuşların hoş karşılanmadığı diğer alanlardan uzak tutmak için kullanılabilir. Bahçeleri, küçük bahçeleri kuşlardan uzaklaştırmak için sizlere etkisi inanılmaz olan ve canlılara hiçbir zarar vermeyen göz zevkinizi bozmayan bu ürünü önermekteyiz. Şimdi gelelim işlem aşamalarına öncelikle firmamıza 0 (553) 859 59 59 numarasından uzman kuş kontrol ekibimize ulaşıp problem yaşadığınız alanları belirtmeniz gerekmektedir. Kuş kontrol ekibimiz sizler için en çok verimi alabileceğiniz ürünleri sizlere önerecektir. 

Kuşları Kaçırmak İçin Yapılması Gereken İşlem Aşamaları Nelerdir ?

Kuş kontrolü oldukça detaylı incelenmesi gereken bir faktördür. Kuşlar akıllı canlılardır. Belli bir alandan kovduğunuzda hemen yandaki alana geçiş yapacaklardır. Bu yüzden projelendirme ve uygulama aşamaları belirli şartlarda sağlanmaktadır. Aşağıdaki görselde bizlere ulaştığınızda belirtmeniz gereken bazı unsurlar sıralanmıştır.

Kuş Kontrolünde 10 Önemli Adım;

Bu şartları tamamen yerine getirdiğinizde kuş probleminiz tamamen ortadan kalkacaktır. Kuşlardan kurtulmak bu kadar basittir aslında. Peki gelelim en etkili kuş kovucu ürünlerin incelenmesine;

Plastik Kuşkonmaz Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

Firmamız Beyazgül GROUP olarak sizleri kuş kovma yöntemlerinin en etkilisi olan dört olağanüstü kuşkonmaz bariyer seçeneği sunar. Size en uygun ürünü seçenebilirsiniz.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 3D Model ( 42 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 42 adettir. Genellikle enerji nakil hatlarında, leyleklerin yuva yapıp elektrik yüzünden telef olmalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Ev ve işyeri kullanımına da uygundur. Diken sayısının en yüksek adete sahip olması nedeni ile en etkili üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 2D Model ( 28 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 28 adettir. Genellikle bina çatılarında, pencere önlerinde, balkonlarda ve su oluklarında kullanılmaktadır. Diken sayısını en düşük adete sahip olması nedeni ile ev, işyeri kullanımına daha uygun bir üründür. Siyah ve Şeffaf renklerde üretilmektedir.

Plastik Kuşkonmaz Bariyer 1D Model ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Ekonomik fiyatı ile genel olarak yüksek metrajlı havalimanı, fabrika, depolama tesisi gibi alanlarda tercih edilmektedir. Şeffaf, Siyah ve Gri renkli üretilmektedir.

Paslanmaz Çelik Kuşkonmaz Bariyer ( 32 Dikenli ) ; Ürün 50 CM Uzunluğunda, 15 CM Genişliğindedir. Yüksekliği 11.5 CM’dir. Diken sayısı 32 adettir. Yüksek fiyatı ile genel olarak AVM, Otel, Elektrik Direkleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Polikarbon taban üzerine çelik dikenler uygulanmıştır.

Kuşkonmaz bariyer, kurulumdan sonra çok az bakım gerektirir veya hiç bakım gerektirmez, bu da bu güvercin caydırıcılarını mülk sahipleri için mükemmel hale getirir. Beyazgül Group kuş kovucuları, hem paslanmaz çelik hem de plastik modeller için endüstri lideri garantiler sunmaktadır.  

Kuş Kovucu Diken Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin: Plastik Kuşkonmaz Neden Etkili ve Basittir [Uzman Açıklaması]

Plastik Kuşkonmaz Nasıl Uygulanır ? (VİDEO)

Yukarıda ki video'da bizden satın alacağınız kuş kovucu ürünleri nasıl uygulayacağınıza dair bilgiler verilmektedir. Uygulama oldukça basittir. Ürün altına yapıştırıcı sürerek uygulamak istediğiniz alana biraz basınç ile koymaktan ibarettir. Herkes kolaylıkla uygulayabilir. Fakat hayatınızı riske atacak alanlarda profesyonel çatı ustalarından yardım alabilirsiniz.

Güvercinleriniz mi var ? Güvercinler Hakkında Gerçekler

Güvercinler, Türkiye ve dünyada bir numaralı haşere kuşu olarak bilinmektedir. Ülkedeki şehirlerdeki binalara diğer kuşlardan daha fazla zarar verirler. Aşağıdaki infografikte güvercinler hakkındaki gerçekleri öğrenin ve binalarınızın haşere güvercinlerinden ve neden oldukları hasarlardan korunduğundan emin olun.

Neden Güvercin Kontrolü ?

Çoğu şehirde bulunan haşere güvercinler, Kaya Güvercinleri veya Güvercinlerin torunlarıdır. Büyük şehir binalarımıza çok benzeyen az sayıda yırtıcı ve çok sayıda barınak olarak gördükleri yerlere yuvalar inşa ediyorlar. Güvercinler yiyecek veya yuva inşa etmek için güzel bir yer ararken binalar ve rahat tüneme alanları onların ilgisini çekmektedir. Onları yaşam alanlarımızdan uzaklaştırıp doğal alanlarına dönmeye teşvik etmek için onları rahatsız etmelisiniz ve işte bu nokta da güvenli ve insancıl güvercin kontrol ürünleri devreye giriyor.

Kuşları Nasıl Uzaklaştıracağınız Dair İçeriklerimize de Göz Atın ;

1- Güvercinlerden Hızlıca Kurtulmanın 12 Yolu

2- Kuşlardan Nasıl Kurtulursunuz ? 6 Kuş Kontrol Fikri

2- Güvercinlerin Balkona Gelmemesini Nasıl Engellersiniz

3- Güvercinleri Uzaklaştırmak İçin Ne Yapmalıyız ?

Yaşam Alanlarımızda Hangi Alanlarda Kuş Kontrol Ürünleri Uygulanmalı ?

Yaşam alanlarımızın birçok yerinde kuş kirliliği ve salgın hastalık riski ile karşı karşıyayız. Bu canlılar sevimli oldukları kadar yapıları gereği tehlikeli de olabilmektedirler. Bilindiği üzere kuşlar üzerinde 60+ salgın hastalığı yayma riski mevcuttur. Daha önceki senelerde ölümle sonuçlanan birçok hastalığın kuşlar ile taşınabildiği bilimsel olarak araştırılmış ve karar verilmiştir. Bu hastalıklara örnek vermek gerekirse ; Batı Nil Virüsü, Influenza Tipleri, E-Coli, Kuş Gribi, Sallmonella gibi birçok hastalığı yaşam alanlarımıza dışkıları ve döküntüleri ile taşıma riski bulunmaktadır.

Bakınız : Kuşlardan İnsanlara Bulaşan Hastalıklar Nelerdir ?

" Önceliğimiz Canlıları Korumak ve Onları Doğal Yaşam Alanlarına Döndürmektir. Kuşların Yuvalama ve Tüneme Yerleri Evler Değildir. " Onları daha mutlu olacakları kendilerine özgü habitatlarına döndürmekte oldukça önemli bir role sahip olan plastik kuşkonmaz bariyer ürünü ile sizlerde bu hastalık ve kirlilik riski bulunan ;

 • Balkon
 • Pencere Önleri
 • Klima Motorları
 • Doğalgaz Boruları
 • Bina Dekorasyon Çıkıntıları
 • Site İçi Aydınlatmalar,
 • Panjur Üstleri
 • Balkon Demirleri
 • Çatı Kenarları,
 • Teraslar,
 • Kış Bahçeleri,
 • Su Olukları

gibi birçok alanda mükemmel etki sağlamaktadır. Ürün esnek bir yapıya sahip olduğu ve UV koruması olduğu için dış etkenlere dayanımı oldukça yüksektir. Kırılmaz, yanmaz ve elektriği iletmeme gibi teknik özelliklere sahiptir. Güvenle kullanabilirsiniz.

Yaşam Alanlarınızda Neden Kuşlar Mevcut ?

 • Çatı, balkon ve pencereler yuvalama noktaları olmaktadır.
 • Yuvalayacakları ve tüneyecekleri alanların bulunması
 • Çöp kutularını açık bırakmak
 • Çöp kutularının balkonlara koyulması
 • Yemek artıkları ve çöpleri kuşların ulaşabilecekleri yerlere bırakılması
 • Su kaynaklarının bulunması
 • Evinizin dış cephesi boyunca çatlaklar, yarıklar ve boşluklar
 • Düz pencere çıkıntıları
 • Düz çatılar gibi birçok sebep kuşların yaşam alanlarımıza gelmesine sebep olmaktadır.

Kullanabileceğiniz en iyi kuş caydırıcı yöntemlerden biri, evinizi ve çevresindeki mülkünüzü mümkün olduğunca kuşlar için yaşanmaz hale getirmektir.

İnsancıl ve Etkili Kuş Kovucu Ürünler

Güvercinlerin binalara tünemesini ve yuvalamasını önlemek için en iyi ürünlerden biri plastik kuşkonmaz bariyerlerdir. Ürün uygulanan yerlerde düz olmayan iniş alanları yaratır. Güvercinler, tünemek ve yuvalamak için daha uygun bir alan aramaya devam edecekler. Plastik kuşkonmaz bariyer, tutkal, vidalar veya bağlantı delikleri kullanılarak kurulumu yapılabilmektedir. Türkiye'de sadece bizim üretimini yaptığımız UV(Güneş) korumalı malzemelerle üretildikleri için binanızda uzun süre dayanırlar. Beyazgül Group kuş kontrol ürünleri, PETA ve Human Society gibi ajanslar tarafından insancıl bir ürün olarak kabul edilir.

Kuş Kontrolü Konusunda Yardıma Mı İhtiyacınız Var ?

Kuşlardan uzak bir ortam için etkili ve insancıl çözümler sunan Beyazgül Group , Türkiye’nin en büyük kuş kontrol ürünleri üreticisi ve dağıtıcısıdır. Şirket, bu ve diğer kuş kontrol önlemleri konusunda yardıma ihtiyacı olanlara ürün tavsiyesi, bilgi ve ürün satışı hizmetleri vermektedir.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın