Plastik Kuşkonmaz Bariyer Ürün Uygulaması Nasıl Yapılır ?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
9 Kasım 2021, Salı
Plastik Kuşkonmaz Bariyer Ürün Uygulaması Nasıl Yapılır ?
En etkili kuş kovucu ürün olan plastik kuşkonmaz bariyer ürününün kurulumu ve uygulaması vida veya satışını yaptığımız yapıştırıcıları tercih ederek uygulayabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.
Plastik Kuşkonmaz Bariyer Ürün Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Plastik Kuş Kovucu Ürün Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Öncelikle kuş problemi yaşadığınız alanların belirlenmesi gerekmektedir. Pencere, balkon, çatı, fabrika içi, tarımsal alanlar, depolama tesisleri, havalimanları, elektrik direkleri gibi bir çok alanda ürünlerimiz uygulanmaktadır. Ürünlerimiz uygulancak alana bağlı olmak üzere, vida, çivi, yapıştırıcı, kablo bağı ile uygulanabilmektedir. Montaj aşamasında en önemli husus uygulandığı yüzeyde kalıcı olması gerektiğidir.

  • Binalarda Güvercin Sorunu Nasıl Çözülür ?

Güvercinler Türkiye'de ki bir numaralı haşere kuşu sorunudur. Birçok farklı yapıda, çatı,pencere,balkon,bacalar,su olukları vb alanlarda yuvalanacak ve tünekleneceklerdir. Güvercinlerin mülkleri istila etmesini ve zarar görmesini önlemek için, nerede tüneklendiklerini ve yuvalandıklarını bilmek önemlidir. Daha sonra belirlenen alanlarda kuşkonmaz teli kullanarak kuş probleminizi tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. 

  • Kuşların Yaşam Alanlarınızı İstila Etme Sebebi Nedir ?

Güvercinler, yırtıcılardan korunmak için yiyecek ve suya kolay erişim sunan yüksek yerleri tercih eder. Günümüzde güvercinler, yiyecek ve yuvalama olayları için insanlara oldukça bağımlı hale geldi. Kuşların her gün yaklaşık 30 ml suya ihtiyacı vardır, bu nedenle herhangi bir serbest su kaynağından bakın ve onları bulma şansınız vardır. Bu nedenle güvercinler, sızdırmaz olmayan su tankları veya sarnıçlar içeren çatı alanlarını tercih ederler. Yiyecek arayışlarında, güvercinler açık hava restoranları ve açık çöp konteynırları etrafında toplanacaktır. Tavan aralarında ve benzeri muhafazalarda, ısıtma üniteleri, elektrik transformatörleri, fanlar ve sıcaklık sunan diğer alanların yakınındaki yuvaları arayın. Ticari binalarda, yine sıcaklık için aydınlatma ve ısıtma sistemlerinin yakınında güvercin yuvaları bulunabilirsiniz.

  • Kuş Sorununu Belirleme Aşaması 

Güvercin yuvaları dallardan oluşur ve genellikle dışkılarla kaplıdır. Genellikle çiftlikler, pencereler, çatı su olukları, balkon demirleri, çatılar, bacalar, tahıl asansörleri, yem fabrikaları, parklar, şehir binaları ve köprüler çevresinde bulunurlar. Kuşlar tipik olarak saman ve çubuklardan oluşan çürük bir platform yuvası inşa edecektir. Aynı yeri tekrar tekrar kullanacaklar, genellikle eskilerinin üzerine yeni yuvalar inşa edecekler. Yuvalar, gittikçe daha büyük hale gelen dışkılarla güçlendirilmiş sağlam, çamur benzeri höyükler haline gelir. Yuvalar genellikle çıkıntılarda, çatı yapılarının altında ve binaların pencere çıkıntılarında bulunabilir. Güvercinlerin güneş panelleri altında yuva yaptıkları bile bilinmektedir. Yani yuvaları için uyanık olun. Güvercinler bazen hava alanı için kuş çarpması tehdidi oluşturabilecek havaalanı yapılarının içinde ve çevresinde yuva yaparlar.

  • Kuşlar Yaşam Alanlarımızda Hangi Alanlarda Bulunur ?

Güvercinler, tavan arası, tabela veya üstü kapalı bir çatı gibi her türlü yükseltilmiş yapıya erişebilecekler. Kırık pencerelerden, eksik veya gevşek deliklerden veya alt yüzeylerden veya diğer boşluklardan veya açıklıklardan gireceklerdir. Birçok güvercin yağmur oluklarında yuva yapmayı tercih eder. Çanak şeklindeki yapılar yüce ve yuvalarını desteklemek için güvenli bir yer sağlar.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın