Cam Önüne Kuş Gelmemesi İçin Ne Yapmalıyız
Buradasınız: Anasayfa / Blog
22 Ekim 2021, Cuma
Cam Önüne Kuş Gelmemesi İçin Ne Yapmalıyız
Dairelerimizde, binalarımızda pencere ve cam önlerine kuşlar konmakta ve kirlilik yapmaktadırlar. Onlara zarar vermeden onları yaşam alanlarımızdan uzaklaştırıp kendi doğal yaşam alanlarına döndürmek için plastik kuşkonmaz kullanımı gereklidir.
Cam Önüne Kuş Gelmemesi İçin Ne Yapmalıyız

Cam Önleri İçin Güvercin Kovucu Nedir?

Soru başlığından da anlaşılacağı gibi pencerelerde ve cam önlerinde, bina sövelerine ve balkonlara konan güvercinlerin uzaklaştırılması amacıyla üretilen aparatlardır. Cam önlerine konan kuşlar hem kirlilik yaratmakta olup hemde taşıyabileceği hastalıkları yaşam alanlarınıza sokmaktadır. Bina temizliği ve bulaşıcı hastalıkları minimuma indirmek için plastik kuşkonmaz kullanılması önerilmektedir. Canlılara zarar vermeyen yapısı ile sizlerde cam önüne kuş gelmemesini sağlayabilirsiniz.  

Cam Önlerinde Yaşanan Kuş Problemlerinin Çözümü Nedir?

Evimizin veya İşyerlerimizin pencerelerinde yaşamış olduğumuz kuşlardan kaynaklanan problemlerin başında kuş pisliği olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Bununla birlikte pencerelerde, balkonlarımızda bulunan klima motorları, tenteler, cam önleri, söveler, balkon demirleri, barbeküler ve bunların aralarına yuva yapmaya çalışan kuşların taşıdığı ıvır zıvır pisliklerdir. Görsel olarak hoşumuza gitmeyen bu görüntülerden kurtulabilmek için kuş kovucu bariyer sistemleri %100 etkili en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

" Önceliğimiz Canlıları Korumak ve Onları Doğal Yaşam Alanlarına Döndürmektir. Kuşların Yuvalama ve Tüneme Yerleri Evler Değildir. " Onları daha mutlu olacakları kendilerine özgü habitatlarına döndürmekte oldukça önemli bir role sahip olan plastik kuşkonmaz bariyer ürünü ile sizlerde ekosisteme duyarlı olabilirsiniz. "

Pencere Önü Güvercin Kovucu Ürün Nasıl Uygulanır?

Cam Önü güvercin kovucu ürünler uygulanacak yere göre değişiklik gösterebilmektedir. Etkili kuş kontrol sistemleri olan plastik kuşkonmaz teli ile sizlerde canlılara hiçbir zarar vermeden onları doğal yaşam alanlarına döndürmekte yardım edebilirsiniz. Ürünümüz tamamen çevre dostudur.

1- Cam Önü Kuş Kovucu Uygulaması : Pencere önlerine uygulama öncesi ne şekilde uygulama yapılacağına karar verilmesi gerekmektedir. Polikarbon yapıştırıcı ile uygulama yapılacak ise ilk önce uygulama yapılacak alan tozdan ve kirden arındırıldıktan sonra Kuşkonmaz bariyerin altına sıkılacak yapıştırıcı sonrası camların önündeki mermer vb zeminlere yapıştırılıp bir süre baskı uygulanması gerekmektedir. Yapışma sağlandıktan sonra yapıştırıcının kürleşmesi için 24 saat ürüne dokunulmamalıdır.

2- Panjur ve Söve Kuş Kovucu Uygulaması : Polikarbon yapıştırıcı ile uygulama yapılacak ise ilk önce uygulama yapılacak alan tozdan ve kirden arındırıldıktan sonra Kuşkonmaz bariyerin altına sıkılacak yapıştırıcı sonrası panjurlara ve söveler üzerine bastırılarak yapışması sağlanır. Ürün puzzle sistemli olarak imal edildiği için diğerlerini de ekleyerek montajı tamamlanır. Diğer bir uygulama şekli kuşkonmaz bariyer üzerinde bulunan vida delikleri yerleri sayesinde dilerseniz bir matkap yardımı sayesinde 2-3 yerinden vida atılarak sabitlenebilmektedir.

Bu uygulamalar aynı zamanda klima motorları ve pvc cam tenteleri üzerine de aynı şekilde uygulanabilmektedir.

Güvercin Kovucu Ürün Nerelerde Uygulanır?

Güvercin kovucu ürün genellikle, Evlerimizin balkon demirleri ve denizlik mermerleri, klima motorları, pvc kepenkler, çatı yağmur olukları, çatı kenarları, bina baca yağmur korumalarının üzeri ve iç tarafları, pergule üzerleri, çatı altı havalandırma boşluk girişleri, çatı kiremitleri veya shingle çatı kaplama üzerinde, bina görselinin güzelleştirilmesi için yapılan söve üstlerinde uygulanmaktadır. Müşterilerimizin genel olarak tarafımıza kuşları kaçırmak için ne yapmamız gerekli diyerek ulaştıklarında detaylı bilgi vermekteyiz. Kuşları kaçırmak için ne yapılması gerekli yazımızıda inceleyebilirsiniz : Tıklayın

İşyerlerimizin ışıklı veya düz reklam tabela üstlerinde, kepenklerin üzerinde, klima motorlarının üzerinde, işyeri dış görselinin güzelleştirilmesi için yapılan söve üstlerinde uygulanmaktadır.

Tarımsal amaçlı, OSB, Tekstil, İmalat ve imalat sonrası ürünlerin stoklandığı depo hangar alanlarının içerisindeki çatı kirişlerinin (beton veya çelik konsürsiyon) üzerinde ve bağlantılarında havadanlık olarak bırakılan pencere kenarlarında uygulanmaktadır.

Kuş Kovucu Ürün Etkili Midir?

Kuş kovar plastik kuşkonmazlar uygulandıkları alanlara göre canlıya zarar vermeden % 100'e yakın etkili koruma sağlamaktadır.

Kuş kovucu Ürün Özellikleri Nelerdir?

  • 50 CM uzunluğunda
  • 15 CM genişliğinde
  • 11.5 CM yüksekliğindedir.
  • Şeffaf Polikarbonat plastikten imal edilmiştir.
  • Alt tablo uçlan yanlış montaja engel olmak için özel puzzle kilit sistemlidir. Birbirine kitlenerek uygulanmaktadır.
  • UV Dayanıklılığa sahiptir. ESCR (Çevresel etkili çatlamaya dirençli nem, basınç vb.)
  • Mukavemetli, kırılmaya dayanıklıdır.

Metal içermez, metal kaplama veya boya içermez, paslanmaz, çürümez, korozyona uğramaz. B1 yanmazlık sınıfındadır, alevi taşımaz. Kimyasal etkilere dayanıklıdır. Elektrik iletkenliği yoktur. Hafiftir, uygulandığı yüzeye yük bindirmez. Diken uçları yuvarlatılmıştır montaj personeline ve mücadele ettiği canlıya fiziksel zarar vermez.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın