Fabrika Güvercin Sorunu Ve Çözümü
Buradasınız: Anasayfa / Blog
22 Ekim 2021, Cuma
Fabrika Güvercin Sorunu ve Çözümü
Fabrikalarda, üretim tesislerinde yaşanan kuş problemlerinin önüne plastik kuşkonmaz bariyer ile geçebilirsiniz. Ürün kuşların konabileceği tüm alanlara uygulanmalıdır.
Fabrika Güvercin Sorunu ve Çözümü

Fabrika Güvercin Sorunu Nedir ?

Fabrikalarda genellikle çatı kısmında, iç tavan makaslarında, metal borularda, duvar çıkıntılarında genellikle kuş problemi yaşanmaktadır. Fabrika kapılarından girişlerini engellemek ( nakliye, giriş çıkış vb ) zor olacağı için konmalarına müsade etmeyen kuş kovucu ürünler kullanmak gerekmektedir. Güvercin vb kuş türleri haşere kuşları olduğu için bir defa alıştıkları biryerden onları uzaklaştırıp doğal yaşam alanlarına göndermek oldukça zordur. Ürünlerimiz canlılara hiçbir zarar vermemekte olup onlara görsel caydırıcılıkta sağlamaktadır. 

Fabrika Güvercin Sorunu Çözümü Nedir ?

Fabrikalarda, gıda, alüminyum, metal, medikal, sağlık ürünleri gibi depolama ve üretim tesislerinde, hijyen önceliği sebebi ile güvercin-kuş kovucu ürün kullanımı uygun görülmektedir. Ürünlerimiz 50 CM uzunluğunda 15 CM genişliğinde ve 11.5 CM yüksekliğindedir. Fabrikaların güvercin problemi yaşanan tüm alanlarında ürün kullanımı yapılmalıdır. Ürün uygulandığı yüzeye yük bindirmez, elektrik iletkenliği yoktur, polikarbon hammadde ile üretilmektedir. UV(güneş) koruması mevcuttur. Yağmur,kar gibi hava şartlarından etkilenmez. Sizlerde fabrikalar, üretim ve depolama tesislerinizde kuş sorunu yaşıyorsanız. Fabrikalar için ürettiğimiz plastik kuşkonmaz kuşkovar ürünü ile sizlerde düşük maliyetler ile kuş sorununuzdan tamamen kurtulabilirsiniz. Kuşlar konabileceği alan bulamadıkları için doğal yaşam alanlarına dönmelerine sizlerde katkı sağlayabilir, hem üretim tesislerinizde hijyeni sağlamış olup hemde canlılarımıza bir katkı sağlamış olursunuz. 

Plastik Kuş Kovucu Diken Kuşkonmaz Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Plastik kuşkonmaz olarak adlandırılan ürünümüz kuşları yaşam alanlarınızdan uzaklaştırıp onları doğal alanlarına döndürmekte ve bizler tarafından oluşabilecek zararlardan korumak amacı ile sıklıkla kullanılmaktadır. Ürünümüz canlılara zarar vermemekte olup onların ülkemizden zarar görmeden göç edebilmelerine yardımcı olmakla kalmayıp onları doğal yaşam alanları olan ormanlara döndürmekte rol oynamaktadır.

Peki gelelim kuşkonmaz bariyer kurulumuna ;

Başlıca birkaç maddeden oluşmaktadır. Uygulayan kişi ve yer için önemlidir.

 1. Öncelikle uygulanacak yüzey temizliği yapılmalıdır. ( Kirli yüzeylerde yapıştırıcı etkisi düşük olmaktadır. )
 2. Dilerseniz ürün üzerinde bulunan vida yerlerinden vidalayarak uygulayabilirsiniz.
 3. Dilerseniz Ürünle birlikte satışını yaptığımız yapıştırıcımızı kullanarak uygulayabilirsiniz.
 4. Dilerseniz vida + yapıştırıcı kullanarak çok daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Plastik Kuşkonmazı Keserek Farklı Boylarda Uygulayabilir Miyim ?

Tüm şeritten (50 cm) daha az gerekli olduğunda, boyutun kolay bir şekilde küçültülmesi için istediğiniz ölçülerde kesip kullanabilirsiniz.

Yapıştırma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Kuşkonmaz şeridinin alt kısmı boyunca yaklaşık 8mm genişliğinde bir yapıştırıcı sürünüz ve uygulama yerine yapıştırınız. Yapıştırıcının kürleşmesi için belli bir süre baskı uygulayınız. Yapıştırma işleminden sonra plastik kuşkonmaz ürününe en az 24 saat dokunmayın.

Fabrika İçi Tavan Bölümünde ve Makaslarda Nasıl Kullanılır ?

 • Plastik güvercin kovucu ürünleri tavanlarda ve makaslarda doğrudan uygulanabilmektedir. Şeffaf olduğu için görüntü kirliliği oluşturmaz. Bunu yapmak kuşların tüneme etkinliğini azaltır.
 • Plastik kuşkovar dikeni çatı ve tavan bölümüne kolayca takılabilir, burada tavan çıkıntısını tüneyen kuşlardan korumak için kullanılmaktadır.
 • Kuşların konabileceği tüm alanlara uygulayarak %100 koruma sağlayabilirsiniz.

Plastik Kuşkonmaz Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

 1. Plastik kuşkonmazları iyi durumda tutmak için her parçayı yılda bir hasar veya delaminasyon belirtileri açısından inceleyin.
 2. Bükülmüş, basık veya eksik sivri böcek hayvanlarının geri dönmesine izin verecektir. Sivri uçları gerektiği gibi düzeltin.
 3. Eski sivri uçlar yeniden yerleştirilmeden önce çıkarılmalı ve yüzey bu belgenin 2. bölümünde olduğu gibi uygun şekilde hazırlanmalıdır.
 4. ASLA tabanlarına tutkal yapıştırılmış hasar görmüş sivri uçları veya sivri uçları tekrar kullanmayın. Kirlenecek ve yapıştırıcı ile yeterli bir yapıştırma yüzeyi sağlamayacaktır.
 5. Kirlenmiş veya temizlenmesi zor yüzeyler nedeniyle yapışmayan belirli bir sivri alan ile tekrarlanan problemlerle karşılaşılırsa, spike mekanik olarak vida veya perçin ile sabitlemeyi düşünün.

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Beyazgül Group Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 

BARKODU OKUTARAK BİZLER İLE İLETİŞİME GEÇİP HIZLICA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın